bu yazıyı çevirebilir misiniz

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde duygusal kız tarafından paylaşıldı.

1. duygusal kız

duygusal kız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Eğitim hayatımızın büyük bir kısmını kapsar (ya da kaplar). İnsanlar için eğitim çok önemlidir. Öncelikle eğitim nedir ve eğitimin önemi nedir?

Eğitim her yaştaki insanın öğrenebildiği her şeydir. Eğitimli insanın toplumda bir yeri vardır. Eğitimli insanlar eğitimli toplumları oluştururlar. Eğitimin önemi çok fazladır. Her insan bunu bilmelidir. Eğitimsiz toplumlar özgür olamazlar. Eğitim toplumu yükseltir ( yüceltir). Eğitimli toplumların bir ünü vardır. İlk eğitim ailede başlar ve aile eğitiminin toplum açısından önemi büyüktür.

Eğitimsiz insanlar eğitimsiz toplumu oluştururlar. Eğitimsiz toplumda bağımsızlık kalmaz. Eğitimsiz toplumların bir ünü olmaz. İnsanlar esirlik içinde yaşarlar. Eğitimsiz toplumlar kendi değerlerinin farkında olmazlar. Bu yüzden ülkeleri kalkınamaz.

Eğitimsiz insan ve eğitimsiz toplum bağımsız olamaz. Eğitimin önemini bilmeliyiz. Bağımsız ve özgür olmak için eğitim şarttır.

yardım ederseniz çok sevineceğim... şimdiden teşekkürler :(:(:)
  2. ecm_bal

ecm_bal Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    education covers big place in our life.education is important for people.first of all what is education? what is importance of education?

education is everything which(that) people can learn.

birazdan devam edeceğim
  3. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Training covers a large part of our lives. Education is very important for people. First, the importance of education and training is what is?

Education of people of all ages can learn is everything. Educated people have a place in society. Educated and trained people create communities. The importance of education is too much. Every man should know. Education community can not be free. (Emin Değilim.) Education increases community. Educated society has a reputation. The first training starts in the family and family education is important for the society.

Untrained people create community education. Education in society would not independence. Has a reputation for community education. İnsanlar esirlik içinde yaşarlar. (Bunu sen çevir :) ) Aware of their value in society, they are not uneducated. This is why countries can not be development.

Uneducated and untrained human society can not be independent. ** should know the importance of education. To be independent and independent (emin değilim) education is essential.

Bu kadar. Independent kelimesinin anlamını bağımsız olarak kullandık ama işallah doğrudur :)
  4. duygusal kız

duygusal kız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim ikinizede...
  5. duygusal kız

duygusal kız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu tekrar çevirebilir misiniz... google transleteden bende bişiyler çevirmeyi denedim ama iyi bi sonuç vermedi.... o yüzden bn pek güvenemedim ona.... basit bi ingilizceyle çevirirseniz çok sevinicem...
  6. ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    bunun daha basiti olacağını sanmıyorum... gökhancan gayet iyi çevirmiş 10.sınıfa göre .
  7. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Google'a Almanca-Türkçe, Türkçe-İngilizce çevirilerde en çok öneri yollayanlardan biride benim. [​IMG] Ayrıca Ecem (Sanırım yanılmıyorum) de açıklamış, bundan daha kolay çeviriyi bulamazsın gibi...
  8. duygusal kız

duygusal kız Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok pardon ya ben öle demek istememiştim....:( bazı bilmediğim sözcükleri görünce korktum.Ama ingilizce gönderdiğin yazıyı tekrar kendim türkçeye çevirdim. Basit cümleler olduğunu anladım.. o yüzden ikinizden de özür dilerim...:(:(
  9. ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    önemli değil :D

Sayfayı Paylaş