Buldan'da Kitap Okuyan Öğrencilere Toplam 2 Bin Lira Ödül Dağıtılacak

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Buldan Kaymakamlığı, en çok kitap okuyan öğrencilere 2 bin lira para ödülü dağıtacak.

  Buldan Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek ve güven duygusunu geliştirmek amacıyla kitap okuma yarışması düzenlediklerini bildirdi.

  Kaymakamlıkça düzenlenen yarışmaya 5, 6, 7 ve 8. sınıf ve tüm lise öğrencileri katılabileceğini belirten Erdoğdu, şunları kaydetti:

  "Yarışma jürisi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulacak. Ali Haydar Akın Vakfı İlçe Halk Kütüphanesi'nde yapılacak yarışmada, okullar en çok kitap okuyan 3 öğrencinin ismini, okuduğu kitapların adını, yazarını ve kitabın sayfa sayısını liste halinde 30 Nisan 2013 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirecekler. Milli Eğitim Bakanlığı'nca belirlenmiş 100 temel eser ile sınırlı olan yarışmada, öğrenciler okudukları kitaplardan ölçme ve değerlendirmeye tabi tutulacak."

  Erdoğu, yarışmada dereceye giren öğrencilere, toplam yaklaşık 2 bin lira değerinde ödül dağıtılacağını belirterek, "Yarışmada 1. olan öğrenci yarım altın, 2. olan öğrenci çeyrek altın, 3. olan öğrenci gram altın ve mansiyona layık görülen 2 öğrenci ise 50 lira ile ödüllendirilecek. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere, öğretmenlere ve okullarına katılım belgesi verilecek" dedi.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş