Bülent Ecevit Üniversitesi'ndeki Arbede

Konu 'YÖK' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Zonguldak'ta, Bülent Ecevit Üniversitesi konferans salonunda forum düzenlemelerine izin verilmediği gerekçesiyle rektörlük önünde protestoda bulundukları sırada gözaltına alınan 21 öğrenciden 7'si adliyeye sevk edildi.

  Dün, Öğrenci Kolektifleri üyesi 21 öğrenci, taleplerinin kabul edilmediğini ileri sürerek rektörlük binası önünde yaptıkları protesto sırasında gözaltına alınmıştı. Öğrencilerden 14'ü emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  Bülent Ecevit Üniversitesi'nin gözaltında bulunan 7 öğrenci için özel güvenlik görevlilerine hakaret ve darp ettiği iddiasıyla şikayetçi olunması üzerine zanlılar emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  -Üniversite öğrencilerinden açıklama-

  Bülent Ecevit Üniversitesi'nde okuyan bir grup öğrenci, Zonguldak Adliyesi önüne gelerek gözaltına alınan öğrencilere alkışlarla destek verdi.

  Öğrenciler adına açıklama yapan Burcu Özbek, amaçlarının dün üniversitenin konferans salonunda YÖK ile ilgili forum düzenlemek olduğunu öne sürdü.

  Üniversite tarafından akademisyen ve öğrencilerin foruma gelmesinin engellendiğini iddia eden Özbek, şunları kaydetti:

  "Son güne kadar bize salonu verdiklerini söyleyen üniversite yönetimi, konferans salonunu önün gittiğimizde özel güvenlik ile barikat kurup salonun kapısının kapatmışlardır. Öğrencilerin en doğal hakkı olan rektör ile görüşme talebimiz üniversite güvenliği ve polis ekipleri tarafından geri çevrilmiştir. Özel güvenlik ve çevik kuvvet ekipleri hiç bir uyarı yapmadan arkadaşlarımızı gözaltına almıştır. Gözaltına alınan 21 arkadaşımızdan 14'ü serbest kalırken 7 kişi bırakılmayıp adliyeye sevk edilmiştir. Üniversite yönetimi adliyeye sevk edilen arkadaşlarımız hakkında hakaret ve darp iddiasıyla şikayetçi olmuştur."

  Dün, Zonguldak'ta, Bülent Ecevit Üniversitesi konferans salonunda forum düzenlemelerine izin verilmediği gerekçesiyle rektörlük önünde protestoda bulunan öğrencilerle güvenlik görevlileri arasında arbede çıkmış, polisin müdahale ettiği olayda 21 öğrenci gözaltına alınmıştı.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş