Burçak Çerezcioğlu / Mavi Saçlı kız.

Konu 'Kitaplar, Yazarlar, Entellektüel' bölümünde HaYaT SéRSéRi tarafından paylaşıldı.

1. HaYaT SéRSéRi

HaYaT SéRSéRi Üye

Beğenileri:
    1.061
    Ödül Puanları:
    114
    Yer:
    uçurumun dibi.

Kitabın henüz yarısındayım. 2 gün oldu alalı. Bitmesini istemiyorum. Burçak'ın güncesi bu.
    Okuduklarımı anlatmak istedim. Evirdim çevirdim burası aklıma geldi.

1979 yılında doğmuş bir kız. İstanbul'da doğmuş fakat hiç sevmiyor burayı. Benim aşık olduğum şehri nasıl sevmez anlaması zor benim için. Birazcık şıpsevdi bir kız. Sürekli sevgili değiştiriyor. :)
    Babası tiyatro oyuncu Mehmet Çerezcioğlu. Annesi de Aaahh Belinda adlı filmde Müjde Ar ile birlikte kızı Burçak ve Elif ile birlikte rol almış. Kız 14 yaşlarında lösemi hastası oluyor. Ve 2 yıl sonra ölüyor. Bu kadar sade görünsede ben okuyunca içimde ne fırtınalar koptu anlatamam. Bunları neden buraya yazdığımı da bilmiyorum. Ama inanılmaz rahatladım şuan.

Kız anladığım kadarıyla Hristiyan. Kitaptan sonra merak edip bir filmini ve birkaç videosunu izledim. Hareketlerinden anlaşılıyor. Ölümüne artık 15 gün falan kala ( Yani doktorların görüşüyle yoksa kız 1 yıl sonra ölüyor. ) en büyük hayali olan Amerika'ya gidiyor. Geziyor eğleniyor. Tim adında biriyle çıkıyor.

Burçak sürekli barlarda takılıyor, 14 yaşında bira içiyor. Bunca günahı işlemesine rağmen nedense bana bir melek gibi geliyor. ( Burada din konusu açmaya çalışmıyorum. Bu tamamen benim görüşüm. )

Meğer diyorum ben daha doğmadan evvel neler yaşamış İstanbul.
    Dönemin ünlü sanatçıları hastane parasını ödeyebilmesi için konser düzenliyorlar. Savaş Ay, Eda Özülkü, Fatih Kısaparmak, Emrah, Aylin Livaneli, Züülfü Livaneli bunların başında. Bu sanatçıların hepsini tanıyorum ama bir kız için ben doğmadan ölen bir kız için böyle bir konser düzenlediklerinden hiç haberim yoktu. Olması da s.açma olurdu.

Kanseri yenen bir kız ve sonra tekrardan kapılan bir kız. İnsanların neler yaşadıklarını okumsyı çok severim. Hele de gerçek olduğunu aladığım zaman bu dayanılmaz bir zevk oluyor benim için.

Burçak bu günlüğünü daha sonraları bastırmak istiyor. Hatta daha yeni kitaplar yazmak istiyor. Ama ölünce babası bunu vasiyet biliyor ve kitabı bastırıyor.

Ben kanser değilim, Burçak kadar serbest bir hayatım da yok. O Hristiyan ben müslümanım. Ama kendimde ondan, onda kendimden parçalar buluyorum. O Boğa burcu ben aslan. Ama nasıl bu kadar benzediğimizi anlamadım.

Vel hasıl kelam ; Kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Hayatımda böyle bir kitabı hiç okumadım, Ve okuduğum hiçbir romanın karakterine bu kadar bağlanmadım..

Sabahları
    Hasta uyanmanı istiyorum.
    Hastaysan eğer,
    Yaşıyorsun demektir.

Mehmet Çerezcioğlu.
    Son düzenleme: 27 Şubat 2015

Sayfayı Paylaş