Burcu Fake

Konu 'Röportaj' bölümünde dj_pelin tarafından paylaşıldı.

1. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113

Etutodasi.biz ile ne zaman tanıştın ve burada bulunmanın amacı nedir?
    21.10.10’da üye olmuşum, o zaman amacım fen çalışma kitabımı tamamlamaktı, çok net hatırlıyorum :D Şimdiyse hem yardım alıyorum hem de yardımcı oluyorum.

02) Eğer burada yetkili bir kişi olsaydın forumun gelişmesi için ne gibi katkılarda bulunabilirdin veya yetkiliysen şuan amacın ve planların neler ?
    Parlak fikirlerim var aslında, mesela insanlara düzgün bir Türkçe kullanın dediğin zaman kısa kısa yazmak varken niye yazayım diye düşünür, kendimden biliyorum.Bu zaten emperyalist devletlerin kendi içindeki başka milletten vatandaşlarına zorla kendi dilini öğrettirmesi gibidir.Ama o bilinci verdiğimizde böyle bir düşüncesi olması olmaz, derim. Yani Türkçe’ye yönelik bazı fikirlerim var.

03) Etutodasi.biz'de yaşadığın unutamadığın bir anın var mı? Varsa anlatır mısın?
    Öyle pek anım yok da şunu unutamıyorum. Moderatör alımı vardı bende öylesine adımı yazdım yani kabul edilirim gibi bir düşüncem yoktu. Yaz tatili girdi araya hiç girmedim sanırım okullar açıldı işte etüt odası aklıma geldi, girdim. Bir bakmışım moderatör olmuşum. :D Çok mutlu olmuştuum, tekrardan teşekkürler.

04) Sence bir forumun Türkçenin yozlaşmasını önlemede rolü nedir?
    Ulaştığı kitle –ki çoğunluk genç- aklı havada oluyor yani Türkçeyi korumuşum korumamışım ne fark eder kafasında. Forum sayesinde insanlar daha da dikkat ediyor, ki bu sadece foruma özel bir şey olmuyor sosyal paylaşım sitelerinde, diğer sitelerde de aynı düzgün bir Türkçe kullanıyorlar.

05) Bize kısaca kendinden bahseder misin :)
    Sanırım beni burada tanımayan çoktur :D Ben Burcu, İstanbul’da doğdum. Kahramanmaraşlıyım, şuan İzmir’de yaşıyorum ve 15 yaşındayım.Soğuk biriyimdir ama tanıştıktan sonra geçer. Gülmeyi severim, mutsuz olduğum anda bile acınacak halime gülüyorum zaten yoksa bu hayat çekilmez.Siyaset konuşmaya bayılırım.Siyaset demişken, sabırlı bir insanım ama sabrım taşarsa fena halde karşımdaki insanı üzerim ama bu nadiren olur ya. :D Espri yapmayı da çok severim, basketbola bayılırım, müziksiz hayat olmaz zaten. Elektro gitar çalıyorum 1 senedir ama daha baya acemi sayılırım.Öyle işte :D

06) Hangi müzik tarzını kendine daha yakın buluyor ve dinliyorsun? Takip ettiğin müzisyenler kimler?
    Müzik tarzı değil de şarkıyı beğenirsem dinlerim ama Metal, alternatif rock, pop daha yakın. Metallica, Linkin Park ve Jes*** J’ye bayılıyorum.

07)Herhangi bir müzik enstrümanı çalıyor musun? Kendini bir müzik aletine benzetmeni istesek bu hangisi olurdu?

Klasik gitar ve elektro gitar çalıyorum. Asiliğim yüzünden, elektro gitar derim.

08) İlgilendiğin bir aktivite, spor dalı ya da hobi var mı?

Hobi değilde ihtiyaç gibi aslında, basketbol ve kitap okumak.
    09) Beğendiğin yazar ve şairler kimler? Ne tür kitaplar okursun? Son okuduğunuz kitap neydi?
    Nazım Hikmet, Necip Fazıl Kısakürek, Pablo Neruda. Fantastik okumaya bayılırım ama her tür kitap okurum sıkıcı olmasın yeter. Son okuduğun Eskici ve Oğulları, Orhan Kemal’in.

10) En çok beğendiğin beş filmi sıralar mısın ?
    Harry Potter ve LOTR serisini parçalamak zor oldu ama;

1) Harry Potter ve Ateş Kadehi (evet ben bir potterhead’im)
    2)Yüzüklerin Efendisi Yüzük kardeşliği (ve LOTR)
    3)HP ve Ölüm Yadigarları Part2
    4)Siyah Kuğu
    5)Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

11) Televizyonda takip ettiğin programlar nelerdir?

İzlemiyorum.

12) İnternete hangi sıklıklarla girersin ve internette dolaştığın süreçte neler yaparsın ?
    Saat değişiyor ya. Dizi izlerim,biraz myspace , etütodasına girerim.

13) Hangi derslerde daha başarılısın ? Bu başarını neye borçlusun ? Ders çalışırken kullandığın kendine özel yöntemlerin var mı?

Liseye geçince çok şey değişti başarılı olduğum ders yok aslında :D Yine de matematiğim iyidir. Özel yöntemim yok aslında, çok soru çözerse herkes iyi olur.

14) Hayat felsefeni hangi söz açıklar?
    Dont worry be happy!

15) Yaptığın en büyük çılgınlık neydi?
    Geçen sene bungee jumping yaptım hayatımda ilk kez.. Siz siz olun sakın denemeyin derdim de o heyecan başka yerde yok :D

16) Zaafın var mı ( varsa nedir ) ?
    Böcekler. -.-
    17) Hangi olağanüstü yeteneğe sahip olmak isterdin?

Zihin okumak

18) Ön yargılı mısın? Bugüne dek seni yanıltan en büyük ön yargın ne oldu?
    Biraz var ama öyle çok değil. Fazla ön yargılı olmadığım için en büyük, bir tane kız vardı arkadaş olmam ben onla diyordum. Şuan tabi okulda sıra arkadaşım baya iyi anlaşıyoruz.

19) Sence hayatta kesinlikle yapılması gereken üç şey nedir?
    Bisikleti yokuş aşağı sürüp 1-2 takla atmak.
    27 saat 11 dk uykusuz kalmak
    Bir günde 3-4 kitap okumak
    Ben yaptım sizde yapmalısınız!

20) Etütodası'na herhangi bir alanda ünlü bir isim geliyor, gün boyu bizimle normal bir üye gibi takılacak, oyunlara katılacak. Kim olsun?
    Cem Yılmaz :D

21) Bir yarışmada birinci oldun ve dünyaya bir mesaj vermen isteniyor? Vereceğin mesaj ne olurdu?
    Çok iyi bir soru. Ama uzatırım iki saat şimdi ben, Özet olarak şundan bahsederdim:
    Türk milletinden ve ne kadar soylu bir tarihi olduğundan, geçmişte yapılmış haksızlıklardan ve son olarak eşitlik,barış.

22) Bir okul yaptırsan adını ne koyarsın?

Adımı çok seviyorum o yüzden Burcu koyardım :D

23) Bir dernek kurmak istiyorsun, bu ne ile ilgili olurdu?
    Yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmek..

24) Yakın bir arkadaşın kanunsuz bir iş yapsa polisi arar mısın?
    Kanunsuz işin ne olduğuna bağlı.

25) Deseler ki hayatını sadece bir şehirde geçirmek zorundasın ve başka bir şehire ya da ülkeye gitme şansın yok o şehir neresi olurdu?
    İzmir.

26) Sana bir kelebeğin ömrü kadar yaşam biçilse o günü nasıl değerlendirir ve nasıl yaşamak isterdin?
    Ailemle ve arkadaşlarımla günün sonunu düşünmeden eğlenceli şeyler yapardım.

Son olarak etutodasi.biz ailesine söylemek istediğin bir şey var mı?
    Bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Herhangi birinize karşı yanlışım olduysa affediin. Kendinize iyi bakın ve hep mutlu olun. :D

Sayfayı Paylaş