Burcuna göre en uygun meslek

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde ~~Özge~~ tarafından paylaşıldı.

 1. ~~Özge~~

  ~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.864
  Beğenileri:
  1.697
  Ödül Puanları:
  36

  Burcunuz göre hangi meslek size daha uygun başarılı olabileceğiniz alanlar. Bu konuda merak ettiğiniz herşey...

  KOÇ
  Liderliği elden bırakması imkansız bir burç var karşımızda; yönetici pozisyonunda olacağı işler mutlu edecektir koçları. Ama bu işin aynı zamanda heyecanlı heyecanlı olduğu kadar hareketli hareketli olduğu kadar riskli olması gerekir. Koçlar başkalarından emir aldıkları masa başı işlerde mutlu olamazlar. Ve çalışırken onların hız ve enerjilerine ulaşmak çok zor olduğu için ağırkanlı ve sorunlar karşısında çabuk yılan çalışma arkadaşları da koç burcu için kabustur. Askerlik profesyonel sporculuk izci liderliği oymak başı kamp müdürlüğü araştırma alanları siyaset medyanın hareketli araştırmaya ve buluşlara uygun sahaları mühendislik teknisyenlik bu burca uygun mesleklerden sayılabilir.

  BOĞA
  Boğa için meslek de olmazsa olmaz düstur; çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olmasıdır. Hareketli veya pasif bir iş olması fark etmez yeter ki geliri iyi ve rahat olsun. Sabır sorumluluk isteyen ciddi işler Boğalar için uygundur. Sanat ve parayı biraraya getirebilen bir burçtur. Bu anlamda kuyumculuk mücevher işleri saatçilik heykeltraş mimarlık dekoratörlük konuları Boğalara hem başarı hem de para getirecektir. Ayrıca ticaret çiftçilik banka borsa işleri inşaat alanı emlakçılık ev alım satım işleri boğalar için uygun mesleklerdir. Hayatın her alanındaki zevkli seçimleri onları sanat hatta antika alanında eksper gurme yeme-içmeyle ilgili olan mekan işletmeciliğine de yatkın kılar.

  İKİZLER
  Pratik zeka insan ilişkileri iletişim bu üç kelimeyi içeren her türlü işde çalışabilirler. İkizler burcu özgürlüğüne çok düşkün olduğu için hayatını kısıtlayacak işlerden kaçınır. Masa başı yada rutine bağlı işler ikizleri mutsuz ettiği kadar başarısını da engeller. Merak duygusunu tatmin ettiği habercilik yada medya alanındaki herhangi bir iş bu burcun insanına çok uygundur. Konuşma yazı yazmak el becerisi konuları onların uzmanlık alanıdır. Öyleki ünlü hırsızları terzileri çıkartabildiği gibi ikizler yükselen ikizler haritası ile nobel ödüllü Orhan Pamuk'u çıkartır. Ayrıca pek çok ünlü gazeteci de bu burcun mensubudur. Gezgin pazarlamacı tezgahtarlık steno sekreterlik bilgisayarla ilgili işler ticari konular müşavirlik politikacılık avukatlık sayabileceğimiz başarılı alanlarından diğer bir kaçı. Ayrıca ressamlık müzik âleti çalma dişçilikturizm turist rehberliği ulaşım konuları ve reklamcılık sektörü çalışabilecekleri işlerdendir. Çok yönlü olan ikizler insanları genellikle tek işle yetinmeyip iki veya fazla işi aynı zamanda götürmede de ustadırlar.

  YENGEÇ
  İşte paranızı çoğalsın diye emanet edebileceğiniz bir burç. Nelson Rockefeller'ın bu burca mensup olduğunu biliyormuydunuz. Koruma bakma muhafaza etme gerektiren işler para biriktirme çoğaltma ile ilgili konular Yengeçlerin doğal ortamlarıdır. Bu çok yönlü yaratıcı burç müzik alanındaki doğuştan yeteneğiyle müzik alanında iyi bir kariyer sunabilir. Bu konuda kendilerini kanıtlamış kişilerin haritalarında yeteneği güçlendiren bir yengeç etkisi gözlenir.Sezgisel ve duygusal yönlen perde sahne gibi alanlarda da başarılı olmalarına fırsat verir. Taklit komedi rol yapmada ustadırlar. Şairlik senaristlik ve yazarlık da vardır onlarda. Toplumla ilgili çalışmalar annelik çocuk bakımı ile işler yuva idareciliği geri zekalı çocuklarla ilgilenmek ev işleri hastabakıcılık hemşirelik aşçılık lokanta işletmeciliği otel işleri ve yöneticilik antikacılık değerli eserleri koruma kütüphanecilik çiçekçilik bahçe işleri uygun mesleklerdir. Bir diğer dal ekonomi alanıdır. Bankacılık bankerlik muhasebe hesap işleri para idare etme parayı çoğaltma onların alanıdır.

  ASLAN
  Dikkat çekebilecekleri kendilerini gösterebilecekleri organize edip idare edebilecekleri meslekler bu burcun insanına uygundur. Emir almaktansa vermek konumunda olmayı tercih ederler. Kolay kavrayıp uygulamaya geçebilmeleri onları istedikleri liderlik konumuna çabuk ulaştırır. Müdür direktör komutan organizatör yönetim kurulu başkanlığı müfettişlik öğretmenlik okul otel lokanta ******* işletmeciliği alnlarında kendilerine sık rastlanmaktadır. Ve tabii sahne tiyatro ve sinema oyunculuğu ve her türlü gösteri sanatı da mutlu olarak yapacakları işlerin baş sıralarındadır. Ayrıca eğlence sektörünün her alanı olduğu gibi piyango toto kumarhaneler de ilgi alanları içindedir.

  BAŞAK
  Dikkat gerektiren tüm işler detaylara inmeyi teferruatla uğraşmayı seven başak'larındır. En mükemeli yakalamak için çalışır da durur başak insanı. Onların bu ayrıntıcılığı başkalarına anlamsız gelse de çalışmalarını sürdürürler. Hizmet sektöründeki her meslek bir meslekdeki araştırma gerektiren her konum başağa uygundur.
  Araştırma alanları; tıbbın çeşitli dalları özellikle biyokimya öğretmenlik hemşire psikolog sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler garsonluk temizlik işlen uygun mesleklerdir. Hesap işleri muhasebe sekreterlik eleştirmen gözlemcilik kütüphanecilik arşiv işlen tarihçi bulmaca hazırlama güldürü yazarı veya komedyenlikde başak burcunun meslekleri arasındadır.

  TERAZİ
  Sanat güzellik adalet ortak çalışmalar tüm bu konular için biçilmiş kaftan olan teraziler birde tembelliğini yenebilirse inanılmaz işlere imzasını atabilir. Hukukla ilgili çeşitli alanları avukat hâkim diplomat siyaset alanı politika sosyal uzmanlık başarılı olabilecekleri dallardır. Sanatçı şair müzisyen heykeltraş mimar eksperlik güzellikle ilgili konular kozmetik sanayi kuaförlük berberlik makyaj uzmanlığı giyim moda ve tekstil alanları estetik güzellik uzmanlığı da ideal mesleklerdir.

  AKREP
  Esrar gizem derinlik analiz tüm bu konuları içeren bakalım hangi meslekler var. Çünkü bir meslekde akrebi çeken çeşniler bunlar. zavallı faniler para ve kariyerle mutlu olurken akrep derinlere inmekten mutlu olur.Psikyatri psikanalist mezar kazıcısı cerrah kiralık katil gizli ajandedektiflik gibi konularda uzmandırlar. Soğukkanlılığıyla tanınan bu burç insanı sağlam sinir gerektiren tüm işlerde başarılı olabilir. Politikacı devlet adamı maden mühendisliği antropoloji astroloji arkeoloji otopsi uzmanı kasap olarak görebildiğimiz akrepleri yüksek sezgileri sayesinde medyumluk falcılık gibi mevzularda da görebiliriz. Her ne konuda çalışırsa çalışsın mutlaka başarılı olacak ve kendi özgün yöntemleriyle olaylara değişik bir boyut katacaktır.

  YAY
  Son derece maceraperest oyunbaz mistik diplomatik bu burç insanı birçok işde kolaylıkla başarılı olabilir ancak sıkılmaz sebat ederse. Yaydan fırlayan ok misaliyay insanı da ancak hedefe isabet etmişse yani sevdiği kendine uygun gerçek alanı bulmuşsa başarılı olacaktır. Aksi halde daldan dala konar mutlu bir çalışma hayatı olmaz. Gezgin seyyah din görevlisi papazlarEğitim alanı öğretim görevlisi öğrencilerin sevgilisi olabilecek öğretmen profesör araştırmacı din felsefe bilimi konularında öğrenen ve öğreten kişi olabilir. Hosteslik de tam onların şanına uyan bir meslektir. Konuşma ve kalem kullanabilme yeteneği sayesinde sosyal yöneticilik ticaret basın yayım alanı oyun mizah fıkra yazarlığı ve siyaset için de uygun kişilerdir.

  OĞLAK
  Otorite disiplin sabırazim ve çalışkanlık; her hangi bir işde başarılı olmak için gerekli sayabileceğimiz bu özellikler Oğlak insanının doğal olarak vardır. Horoskop haritanızda çalışma evine denk düşen iyi konumdaki bir satürn etkisi de sizi başarılı kılacaktır. Fazlasıyla işkolik bu burcun insanı tek konuda uzmanlaşmayı severler. Kurallara uyarlar uyanları severler. Öğretmenlik doğal olarak en başarılı oldukları meslekdir. Müdür şef idareci ticaret ve üretim işleri inşaat sektörü oto alım satımı mühendislik işadamı çiftçilik gibi meslekle de başarılı olurlar. Emir ve disiplin isteyen askerlik ve çeşitli kademeleri ise çok idealdir. Bilimsel konularpolitika başarılı olabilecekleri diğer alanlardır.

  KOVA
  Yenilik yaratıcılık dünyayı değiştiren her türlü mevzu birde öğrenip öğrendiklerini öğretebiliceği kişiler bulabilirse değme kovaların keyfine. Bilgisayar elektronik teknoloji uzay havacılık astroloji tıp fotoğrafçılık gibi konularda başarılı olurlar. Ayrıca düşüncelerini iyi ifade edebilen bir yazar konuşmacı sendikacı öğretmen dinlemeyi bilen ve rehber olabilen bir psikolog mucit astronot olabilirler. Bilim adamı mucit toplumsal düzeni değiştirebilecek tüm liderlik konuları Kovaların kendini gösterebileceği alanlar arasındadır.

  BALIK
  Zodyağın merhametli sezgisel sanatçıları. İş konusundaki öncelik sıralamalarında para her zaman sonlarda yer alır.
  Zengin iç dünyalarını dışa vurabilekleri sanatın her alanı; müzik resim bale ve tüm sahne sanatları edebiyat moda balık meslek olarak seçmese de mutlaka bu konulara ilgi duyacaktır. Kararsızlığı ile ünlü balıkların bir meslekde demir atmadan evvel iş alanında uğradıkları en az bir kaç durak olabilir. Hassasiyet ve merhamet gerektiren hastabakıcılık yaşlılarla ilgilenme hastaları tarafından sevilen bir doktor yardım konularında görevli öğretmen rahip rahibe din görevlileri de balık burcundan çıkar. Ayrıca birde adı üstünde balık olmalarından suyla ilgili tüm mesleklerde denizci yüzücü su sporları balıkçı olarak görebiliriz bu burcun insanını
 2. фуля

  фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  804
  Beğenileri:
  474
  Ödül Puanları:
  0
  KOVA
  Yenilik yaratıcılık dünyayı değiştiren her türlü mevzu birde öğrenip öğrendiklerini öğretebiliceği kişiler bulabilirse değme kovaların keyfine. Bilgisayar elektronik teknoloji uzay havacılık astroloji tıp fotoğrafçılık gibi konularda başarılı olurlar. Ayrıca düşüncelerini iyi ifade edebilen bir yazar konuşmacı sendikacı öğretmen dinlemeyi bilen ve rehber olabilen bir psikolog mucit astronot olabilirler. Bilim adamı mucit toplumsal düzeni değiştirebilecek tüm liderlik konuları Kovaların kendini gösterebileceği alanlar arasındadır.

  ben siyasete atılacağım:D
 3. $eda

  $eda Üye

  Katılım:
  10 Aralık 2007
  Mesajlar:
  111
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  16
  BOĞA
  Boğa için meslek de olmazsa olmaz düstur; çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olmasıdır. Hareketli veya pasif bir iş olması fark etmez yeter ki geliri iyi ve rahat olsun. Sabır sorumluluk isteyen ciddi işler Boğalar için uygundur. Sanat ve parayı biraraya getirebilen bir burçtur. Bu anlamda kuyumculuk mücevher işleri saatçilik heykeltraş mimarlık dekoratörlük konuları Boğalara hem başarı hem de para getirecektir. Ayrıca ticaret çiftçilik banka borsa işleri inşaat alanı emlakçılık ev alım satım işleri boğalar için uygun mesleklerdir. Hayatın her alanındaki zevkli seçimleri onları sanat hatta antika alanında eksper gurme yeme-içmeyle ilgili olan mekan işletmeciliğine de yatkın kılar.
 4. Toгgαи

  Toгgαи Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2007
  Mesajlar:
  4.730
  Beğenileri:
  1.813
  Ödül Puanları:
  38
  ASLAN
  Dikkat çekebilecekleri kendilerini gösterebilecekleri organize edip idare edebilecekleri meslekler bu burcun insanına uygundur. Emir almaktansa vermek konumunda olmayı tercih ederler. Kolay kavrayıp uygulamaya geçebilmeleri onları istedikleri liderlik konumuna çabuk ulaştırır. Müdür direktör komutan organizatör yönetim kurulu başkanlığı müfettişlik öğretmenlik okul otel lokanta ******* işletmeciliği alnlarında kendilerine sık rastlanmaktadır. Ve tabii sahne tiyatro ve sinema oyunculuğu ve her türlü gösteri sanatı da mutlu olarak yapacakları işlerin baş sıralarındadır. Ayrıca eğlence sektörünün her alanı olduğu gibi piyango toto kumarhaneler de ilgi alanları içindedir.
 5. (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯)

  (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  5 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.270
  Beğenileri:
  310
  Ödül Puanları:
  36
  BOĞA
  Boğa için meslek de olmazsa olmaz düstur; çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olmasıdır. Hareketli veya pasif bir iş olması fark etmez yeter ki geliri iyi ve rahat olsun. Sabır sorumluluk isteyen ciddi işler Boğalar için uygundur. Sanat ve parayı biraraya getirebilen bir burçtur. Bu anlamda kuyumculuk mücevher işleri saatçilik heykeltraş mimarlık dekoratörlük konuları Boğalara hem başarı hem de para getirecektir. Ayrıca ticaret çiftçilik banka borsa işleri inşaat alanı emlakçılık ev alım satım işleri boğalar için uygun mesleklerdir. Hayatın her alanındaki zevkli seçimleri onları sanat hatta antika alanında eksper gurme yeme-içmeyle ilgili olan mekan işletmeciliğine de yatkın kılar.
 6. HypeR

  HypeR Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2008
  Mesajlar:
  334
  Beğenileri:
  90
  Ödül Puanları:
  0
  ASLAN
  Dikkat çekebilecekleri kendilerini gösterebilecekleri organize edip idare edebilecekleri meslekler bu burcun insanına uygundur. Emir almaktansa vermek konumunda olmayı tercih ederler. Kolay kavrayıp uygulamaya geçebilmeleri onları istedikleri liderlik konumuna çabuk ulaştırır. Müdür direktör komutan organizatör yönetim kurulu başkanlığı müfettişlik öğretmenlik okul otel lokanta ******* işletmeciliği alnlarında kendilerine sık rastlanmaktadır. Ve tabii sahne tiyatro ve sinema oyunculuğu ve her türlü gösteri sanatı da mutlu olarak yapacakları işlerin baş sıralarındadır. Ayrıca eğlence sektörünün her alanı olduğu gibi piyango toto kumarhaneler de ilgi alanları içindedir.
  İlk defa doğru söyledi Burç saçmalığı :D
 7. fatmanur-fatih

  fatmanur-fatih Üye

  Katılım:
  9 Ocak 2009
  Mesajlar:
  57
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  BOĞA
  Boğa için meslek de olmazsa olmaz düstur; çalışılan işin para getirmesi ve güvenli olmasıdır. Hareketli veya pasif bir iş olması fark etmez yeter ki geliri iyi ve rahat olsun. Sabır sorumluluk isteyen ciddi işler Boğalar için uygundur. Sanat ve parayı biraraya getirebilen bir burçtur. Bu anlamda kuyumculuk mücevher işleri saatçilik heykeltraş mimarlık dekoratörlük konuları Boğalara hem başarı hem de para getirecektir. Ayrıca ticaret çiftçilik banka borsa işleri inşaat alanı emlakçılık ev alım satım işleri boğalar için uygun mesleklerdir. Hayatın her alanındaki zevkli seçimleri onları sanat hatta antika alanında eksper gurme yeme-içmeyle ilgili olan mekan işletmeciliğine de yatkın kılar.

  Aynı ben:) Bende mimarlığı düşünüyorum zaten rahatımada çok düşkünüm yani geliri iyi olması lazım zaten OKS de bu yüzden AND.TİCARET e gitmedim :) (çok kızıyolar ama olsun) :)
 8. tugi

  tugi Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  5 Ekim 2008
  Mesajlar:
  100
  Beğenileri:
  9
  Ödül Puanları:
  0
  ASLAN
  Dikkat çekebilecekleri kendilerini gösterebilecekleri organize edip idare edebilecekleri meslekler bu burcun insanına uygundur. Emir almaktansa vermek konumunda olmayı tercih ederler. Kolay kavrayıp uygulamaya geçebilmeleri onları istedikleri liderlik konumuna çabuk ulaştırır. Müdür direktör komutan organizatör yönetim kurulu başkanlığı müfettişlik öğretmenlik okul otel lokanta ******* işletmeciliği alnlarında kendilerine sık rastlanmaktadır. Ve tabii sahne tiyatro ve sinema oyunculuğu ve her türlü gösteri sanatı da mutlu olarak yapacakları işlerin baş sıralarındadır. Ayrıca eğlence sektörünün her alanı olduğu gibi piyango toto kumarhaneler de ilgi alanları içindedir

  son söz dikkatimi çekti piyango toto:D gerçekten de doğru
 9. rap güzeli

  rap güzeli Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  14 Mart 2008
  Mesajlar:
  172
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  YAY
  Son derece maceraperest oyunbaz mistik diplomatik bu burç insanı birçok işde kolaylıkla başarılı olabilir ancak sıkılmaz sebat ederse. Yaydan fırlayan ok misaliyay insanı da ancak hedefe isabet etmişse yani sevdiği kendine uygun gerçek alanı bulmuşsa başarılı olacaktır. Aksi halde daldan dala konar mutlu bir çalışma hayatı olmaz. Gezgin seyyah din görevlisi papazlarEğitim alanı öğretim görevlisi öğrencilerin sevgilisi olabilecek öğretmen profesör araştırmacı din felsefe bilimi konularında öğrenen ve öğreten kişi olabilir. Hosteslik de tam onların şanına uyan bir meslektir. Konuşma ve kalem kullanabilme yeteneği sayesinde sosyal yöneticilik ticaret basın yayım alanı oyun mizah fıkra yazarlığı ve siyaset için de uygun kişilerdir.


  dogru söylediği kanısındayım :p
 10. gulhan

  gulhan Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2008
  Mesajlar:
  429
  Beğenileri:
  127
  Ödül Puanları:
  16
  TERAZİ
  Sanat güzellik adalet ortak çalışmalar tüm bu konular için biçilmiş kaftan olan teraziler birde tembelliğini yenebilirse inanılmaz işlere imzasını atabilir. Hukukla ilgili çeşitli alanları avukat hâkim diplomat siyaset alanı politika sosyal uzmanlık başarılı olabilecekleri dallardır. Sanatçı şair müzisyen heykeltraş mimar eksperlik güzellikle ilgili konular kozmetik sanayi kuaförlük berberlik makyaj uzmanlığı giyim moda ve tekstil alanları estetik güzellik uzmanlığı da ideal mesleklerdir.

Sayfayı Paylaş