Büyük sevdama

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde elcin06 tarafından paylaşıldı.

1. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36

19.10.2005
    Cumartesi
    BÜYÜK SEVDAM’A
    Hani söylemiştim ya sana; “Onu tanıdıktan sonra gözlerim bir başka bakar oldu etrafa. Dilim bir başka söyler oldu şarkıları.” diye. Şimdi gözlerime her baktığımda hep acıyı görüyorum. Ağzımdan “Of!”lar çıkar oldu artık.
    Bir an için “İşte bu ya!” demelerin anımsıyorum. Yüzüme hafif bir tebessüm konuyor. Bir gülücük yerini alıveriyor hemen yüzümde. Sonra… Sonrası acı… Sonrası mutsuzluk… Sonrası sensizlik…
    İnsan sevdiğini çok uzaklarda hisseder mi? O; sevdiğini, içini içinde hissetmez mi yani? Sevdası ona çok uzaklarda gibi gelir mi? Yüreğini ikiye bölüp; uzaklara, sevdiceğinin yanına gönderir mi? Hem de onun istemeyeceğini bile bile, sırf onu yalnız bırakmasın; “Ben onsuzum ama, o bensizlik çekmesin hiç!” diye.
    Yaparmış Bir Tanem! İnsan sevince her şeyi yaparmış. Sensizliğin ölü soğuğuna katlanır, yokluğunun ızdırabını çekmeye her zaman hazır olurmuş. Hayallerinde yaşatabilirmiş mutluluğu. Sadece rüyalarına saklayabilirmiş sevdiğini. Nefesinin kesilmesini, ellerinin tutmamasını bırak, boğulup gitmeyi bile istermiş sevginde. Sevdiğini görmek için her şeye katlanır; günden güne yok olan kendisini, aynada seyretmekten bile zevk alabilirmiş. Sevdiği için değil bir gün, bir ömür bile verebilirmiş. Sevdiğinden gizli, habersiz pek çok hayal kurabilirmiş onunla ilgili. Kendince ona onu çok sevdiğini söyleyebilir, hatta yorulmadan sevgi sözcüklerini sıralayabilirmiş art arda. Güçsüzleşen kendini, fersiz kalan gözlerini daha başka severmiş hatta. Gözlerini takıp saatlere, günlerin geçmesi için saatlerce yalvarabilirmiş. Yanındayken, seni düşünürken de yine yalvarabilirmiş, geçmesin diye. Gördüğünde; heyecandan ayakları dolaşıp, öylece kalabilirmiş yerinde; söyleyeceklerini unutuverirmiş. Hem görmek isteyip hem görmek istemeyebilirmiş sevdiğini. Eğer farkındaysa onunla biraz daha kahrolduğunun, önemsemeyebilirmiş etrafındaki her şeyi.
    Bir insan deli divane aşık olabilirmiş Can! Her yerden, gözlerinden,sözlerinden seni çıkarıp alabilir, olduğun yerde seni hissedebilirmiş. Senden sonra hayal kurmayı öğrenip, bir daha hiç bırakmayabilirmiş. Seni düşünürken acıyan içini, tekrar seni düşünerek bir nebze olsun azaltabilirmiş acısını.
    Bir insan en derin maviliklerde seni düşünebilirmiş Hayat! Senin için de birisi gizli gizli ağlayıp, adına mektuplar yazabilirmiş. Boğazına düğümlenen bir şeylerin olduğunu, delicesine çarpan bu yüreğin18 Şubat 2008 Pazartesi sebebini, senden sonra anlayabilirmiş. Adının geçtiği yerlerde, seni düşünürken ve yalnızca bakışlarına hapsolmuşken, artık yüreğinin kendinden çoktan gittiğini anlayabilirmiş. Aşk şiirleri girdirebilirmiş hayatına insan. Uzun uzun satırlarda, yürek dolusu sevgiyi, sevgi dolu bir yaşamı ve en önemlisi canının ta içini; yani seni, yani sevgini, bir kalemin akışına bırakıp, anlatmasını isteyebilirmiş bütün olanları. Dayanılmaz baş ağrılarını hayalinle avutabilir, mutlu günlerde birlikte olacağınız ümidini bir an salıverirmiş içine.
    Aşk beni kabul etmiyor Kader! Hayatıma senin gibi imkansızı girdirmeye çalışıyorum çünkü. “Sen sahiden kaderim misin? İlk sevdiğim,ilk imkansızım… İlk acım,ilk heyecanım… Kaderim değilsen üzme beni ne olur?” diyebilirmiş insan umutsuzca. “Kaderim olmasan bile, sen benim her şeyimsin! Sana nasıl sevgili demeyeyim ki?”
    Aşk beni istemiyor Düş! Sevmeyi yüzüme gözüme bulaştırıyormuşum öyle mi? Olsun ne fark eder ki? Aşksızlığın adını aşk koymak hiç de zor değil. Hele bir de sen varsan; gülümsemelerinin adını aşk, böyle delice sevdiğim seni sevda diye, yokluğunu hasret, uzağını ölüm diye anabilirim. Yakınını ise… Bana senden daha yakını yok ki!
    İnsan sevdiğine “Tut ellerimi ne olur, sakın bırakma!” demek istermiş Masal! Masal dedim sana. Diyar diyar gezip en sade renkleri, en güzel sevgileri, en masum sözleri topladım senin için. Sadece bir Masal için. En sade renge saklıyorum seni, en temiz renge. Beyaza yani. Sen benim Beyaz Sevdamsın. En güzel sevgiye hapsetmek istiyorum seni; sen hiç üzülme, sevgiyi hiç kötü yaşama diye. Sen benim en mutlu, en zorlu sevdamsın. En masum sözleri getirdim sana, iki masal dünya öteden. Çünkü, hem sana çok yakışıyorlar hem de benim Büyük Sevdam’a.

alıntı..
  2. mukoo

mukoo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    16
    güzelmiş ellerine sağlık

Sayfayı Paylaş