C vit***** cildi gençleştiriyor

Konu 'Sağlık Dersi' bölümünde 13'Merve. tarafından paylaşıldı.

 1. 13'Merve.

  13'Merve. Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2011
  Mesajlar:
  70
  Beğenileri:
  66
  Ödül Puanları:
  0

  C vit***** cildi gençleştiriyor

  Bazı çalışmalar, C vit*****nin, vücudumuzdaki bağ doku denilen koruyucu doku katmanının korunmasında anahtar rolü oynadığını ortaya çıkardı.
  Günlük yaşantıda taze sebze ve meyve yiyenlerin yeterince C vit***** aldıkları ve bu vitamin dozunun cildin kırışmaması için yeterli oranda olduğu ifade edildi. C vit*****nin, vücudun her noktasına taşındığını belirten uzmanlar, hücrelerin ihtiyaçları kadar C vit*****ni kandan aldıklarını ve fazla alınmış miktarın vücuttan idrar yolu ile atıldığını vurguladı. Sıklıkla yenilen taze sebze ve meyvelerin C vit***** için iyi bir kaynak olduğunu belirten uzmanlar, günlük erişkin bir kişi için önerilen C vit***** dozunun 300 ile 500 miligram arasında olduğunu ifade etti.

  Sigara kullanan kişilerin cilt rahatsızlıkları çektiğine ve C vit*****ne daha yüksek oranda ihtiyacı olduklarının altını çizen uzmanlar, C vit*****n cildin kırışma süresini uzattığına dikkat çekti. Hücrelerin C vit*****yle beslendiklerini ve tazeliklerini koruduklarını vurgulayan uzmanlar, yüksek dozda harici olarak alınacak vitaminlerin kırışıklar üzerine bir etki sağlamayacağını belirtti.

Sayfayı Paylaş