Çağ üniversitesi / Yenice

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde ~~Özge~~ tarafından paylaşıldı.

1. ~~Özge~~

~~Özge~~ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.697
    Ödül Puanları:
    36

Kuruluş
    Bir doğa cenneti, tarih ve kültür merkezi olan Akdeniz bölgemizin, ilk ve tek Vakıf Üniversitesi olan Çağ Üniversitesi, Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 09.07.1997 tarih ve 4281 sayılı yasa ile kurulmuştur. Çağ Üniversitesi, bölgede evrensel değerlere sahip, global anlamda geniş vizyonlu, özgür düşünceye ve yaratıcılığa önem veren, dürüst ahlaklı meslek ve bilim adamları yetiştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Bu misyon doğrultusunda Amerika ve Avrupa’ nın birçok üniversitesi ile akademik, bilimsel ve proje bazında işbirliği yapmakta ve bir dünya üniversitesi olmayı hedeflemektedir.
    Çağ Üniversitesi, misyonu doğrultusunda Washington, Witworth Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Kyle B. Usrey ile işbirliği protokolü imzalamış ve doğrultuda anılan Üniversiteden Dr. Martin Beeson Çağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde dersler vermeye başlamıştır. Ayrıca, bu bağlamda Texas Hardin-Simons ve New York City Üniversiteleri ile akademik bilimsel işbirliğini içeren protokol çalışmaları son aşamaya gelmiş olup, New York Ctiy Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lise Hunter ise, bu eğitim öğretim döneminde Çağ Üniversitesi’ nde ders vermek üzere üniversiteye gelecektir. Diğer taraftan Çağ Üniversitesi lisans ve lisansüstü seviyesindeki ekonomi ve işletme eğitiminde en yüksek standartları yakalama amacıyla ABD’ nin önemli akreditasyon kuruluşlarından olan İnternational Assembly for Collegiate Bunsiness Education (IACBE) ile üyelik başvurusunu sonuçlandırma aşamasına gelmiştir.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Öğretim Dili [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]İngilizce[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Rektör
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Adı Soyadı ;[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Prof. Dr. Yener GÜLMEZ[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Telefon ;
    [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]0.324.6514800[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Faks ;
    [/FONT]0.324.6514811 [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Adresi ;
    [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Rektörün Mesajı [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Çağ Üniversitesi; yabancı dil ile öğretim yapan, birinci yılından itibaren bilgisayar ağırlıklı nitelikli Eğitim-Öğretim veren ve her türlü eğitimsel, kültürel, sportif faaliyetlere imkan sağlayan altyapı özellikleri üzerine kurulmuştur.Öğrencilere mezun olduklarında hemen istihdam edilme olanağı sağlayacak girişimci öğretim programları sunulmakta ve projeler hazırlatılmaktadır.[/FONT] Üniversitemiz; genel kültürü, sosyal yönüyle iletişim kurabilen ve kişilikli, girişimci öğrenci profilini hedef almakta ve bu profilde öğrenci yetiştirmektedir.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Web Sitesi [/FONT]
    www.cag.edu.tr
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]E-mail Adresi [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    İletişim Bilgileri
    [/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Telefon ; [/FONT]0.324.6514800
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Faks ;[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]0.324.6514811[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Adres ;
    [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Adana - Mersin Karayolu üzeri 33800 YENİCE

[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı[/FONT]
    İngilizce Öğretmenliği
    Eğitim Süresi; 4 (Dört) Yıl
    Öğrenim Dili; İngilizce

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı İşletme Bölümü
    Öğrenim Dili; İngilizce
    Uluslararası Finans Bölümü
    Öğrenim Dili; İngilizce

Uluslararası İlişkiler Bölümü
    Öğrenim Dili; İngilizce

Halkla İlişkiler Bölümü
    Öğrenim Dili; İngilizce

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hukuk Fakültesi Dekanlığı[/FONT]
    Öğrenim Dili; İngilizce
    Enstitüler
    [/FONT]
    Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü
    Yüksek Lisans / Doktora Program İsimleri;

İşletme MBA Programı
    Kamu Hukuku
    Eğitim Süresi; 2 (İki) Yıl (Dört Dönem)
    Öğrenim Dili; Türkçe
    Meslek Yüksek Okulları
    [/FONT] Halkla İlişkiler
    Eğitim Süresi
    ;2 (İki) Yıl
    Öğrenim Dili; İngilizce
    İşletme Bölümü
    Eğitim Süresi;
    2 (İki) Yıl
    Öğrenim Dili; İngilizce

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Akademik Personel Sayısı[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]67[/FONT]
    Toplam Öğrenci Sayısı
    937
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yerleşim[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Çağ Üniversitesi, anaokulundan ilköğretime, kolejden Üniversiteye kadar yaklaşık 20 yıllık bir eğitim-öğretim deneyimine sahip Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında kurulmuş, uluslararası normlara sahip bir üniversitedir.
    [/FONT]Çağ Üniversitesi Dünya standartlarında ve çağın gereklerine uygun, öğrencilerin her türlü faaliyet ve etkinliklerini rahatlıkla geliştirebilmelerine olanak sağlayacak imkan, kapasite ve niteliklere sahip bir kampusa sahiptir. Bu bağlamda, modern kütüphane, bilgisayar laboratuarı, internet salonu, cep sineması bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, öğrencilerin her an sportif faaliyetlerini sürdürebilecekleri halı saha, voleybol, basketbol, tenis ve plaj voleybolu sahaları, şölen, eğlence ve kültürel amaçlı 600 kişilik amfi teatre, koruluk içinde dinlenme alanları, yürüyüş yolları, kantin ve kafeterya yer almaktadır.
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Teknoloji Ve Kütüphane[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Üniversitemizin tüm birimlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek rezerve sahip olan kütüphanemiz, “multi-medya” ile desteklenmekte, yerli ve yabancı yayınlar takip edilerek modern bir atmosferde öğrencilerimize ve akademik personele hizmet vermektedir.

Üniversitemizde en modern tekniklerle donatılmış bilgisayar laboratuarlarında öğrencilerimiz bilgisayar kullanımını en iyi şekilde öğrenip bu becerilerini akademik çalışmalarında en etkin bir biçimde kullanabilmektedir.
    [/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Kültürel ve Sosyal Etkinlikler[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Dünya standartlarında ve çağın gereklerine uygun, öğrencilerin her türlü faaliyet ve etkinliklerini rahatlıkla geliştirebilmelerine olanak sağlayacak imkan, kapasite ve özelliklere sahip kampusu, Şölen, eğlence ve kültürel amaçlı 600 kişilik amfi teatro, koruluk içinde dinlenme alanları, yürüyüş yolları bulunmaktadır.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Spor Olanakları
    [/FONT]
    Öğrencilerin her an sportif faaliyetlerini sürdürebilecekleri halı saha, voleybol, basketbol, tenis ve plaj voleybolu sahaları, okçuluk alanı, kapalı spor salonu bulunmaktadır. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Sağlık Hizmetleri
    [/FONT] Öğrencilerimiz için sürekli doktor ve hemşire, sağlık ünitemizde görev yapmaktadır. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Yiyecek Ve İçecek
    [/FONT] Üniversite kampusunda, öğrencilerimizin rahat ve huzur içinde yemek yiyebilecekleri bir merkezi kafeterya, “fast-food” hizmeti veren açık ve kapalı bölümleriyle modern bir Garden Cafe ve ayrıca caffe-shop bulunmaktadır. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Ulaşım
    [/FONT] Üniversitemiz tarafından ihale yoluyla antlaşmalı olduğumuz firma tarafından Adana - Mersin - Tarsus bölgelerinden kampusümüze öğrencilerin ulaşımları sağlanmaktadır. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Yurtlar
    [/FONT] Üniversitemiz öğrencilerinin konaklama gereksinimi, Halkla İlişkiler Departmanımızca Adana ve Mersin’ de bulunan özel ve Devlet yurtlarına yönlendirme yapılmaktadır.
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Burslar [/FONT]ÖSYM tarafından burslu olarak yerleştirilen öğrencilerimizden dönem not ortalaması 4 üzerinden 2’ nin altına düşmediği sürece öğrenim ücreti alınmaz. [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Yıllık Eğitim Ücreti
    [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yıllık Eğitim Ücreti KDV dahil 10.530.00 - YTL dir[/FONT]

Sayfayı Paylaş