Çalışma Kitabı 90-91-92-93-94

Konu 'Sosyal Bilgiler 7. Sınıf' bölümünde kevser kara tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. kevser kara

kevser kara Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

çalışma kitabı sayfa 91-92-93-94 acil lazım lütfen yardım edin arkadaşlar..:)
    sımbelo ve gayelim bunu beğendi.
  2. gamze_gamze

gamze_gamze Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Sayfa 91;

1)Kömür,petrol,doğalgaz gibi madenler yetersizdir.
    2)Kolomb,Vaskö dö Gama,Macellan.
    3)Kendin yap
    4)Yok
    5)Yok
    6)Yeni yerler keşfedip insanlar tanımak için
    7)Paraları diğer ülkelerini geliştirmek için bitmiştir.
    8)Orada da insanlar keşfedilmiştir.

Sayfa 92 ;

2,7,4,6,5,8,3,9,1,10

Sayfa 93 ;

1)Asil oldukları için herkes onların emirlerine uymak zorundadır.
    1)Emirlerine uymak zorunda değildirler.
    2)Halktır.Asillerden bir sonraki seviyedidirler.
    2)Asillerin emirlerine uymak değildirler.
    3)Kölelerdir.Her iki grubada yardım etmek zorundadırlar.
    3)Özgürlük başlamıştır.

Sayfa 94 ;

Kendin yap .

Teşekkür et butonuna basman yeterli..
    genczeka, R@B!SHE, Tutku ÇOLAK ve diğer 48 kişi bunu beğendi.
  3. CilginOglan

CilginOglan Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Sayfa 90 cevaplar!!!!????.....

1.Hayır olmadı.Eğer böyle bir durumla karşılaşmış olsaydım hakkımı savunurdum.

2.Bilim adamlarına özgü haklar verirdim ve haklarını savunmalarını sağlardım.

3.Kimsenin düşüncesi engellenmemeli,sadece aynı düşünceler dinlenmemeli.

İşine yarayanlar cevapların devamı için lütfen bir TEŞEKKÜR !!!:264:
    optimist_sultan, theTURK, winny_buse ve diğer 28 kişi bunu beğendi.
  4. betixxd

betixxd Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    89:milattan sonra
    1700-1200
    sarayınca kendisini destekleyen gazneli sultan mesut a ithaf ettiği astronomi kitabında kendi gözlemlerine dayanarak güneş tutulmasında çıkan renkleri incelemiştir 1700 yılında halley ve maraldi tarafından yapılmıştır..
    yardımcı olmuşumdur birde ders kitabından bilgiler yazıyor onlarla ilgili bilgi gerisini tamamlarsın birde kitabı okursan iyi edersin
    sımbelo, 7/D Lİ, SİVEREKLİ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    gamze gamzenin maalesef cevapları yanlıştır bu cevapları bana öğretmen verdi dikkat
    sayfa 92
    2 7 4 8 1 5 3 9 6 10
    sayaf 91 de yanlış
    1)Kömür,petrol,doğalgaz gibi madenler yetersizdir.
    2)Kolomb,Vaskö dö Gama,Macellan.
    3)Kendin yap
    4)Yok
    5)Yok
    6)Yeni yerler keşfedip insanlar tanımak için
    7)Paraları diğer ülkelerini geliştirmek için bitmiştir.
    8)Orada da insanlar keşfedilmiştir.

değil cevaplar şu olacaktır
    1.cevap yanlıştır çünkü o sırada doğalgaz diye bir şey yoktu.cevap şu
    avrupalı krallar gemicileri destekliyor.cesur gemiciler yetişiyor
    2.de yanlış çünkü soruda ülke soruyor arkadaşımız isim yazmış cevap şu
    güney amerika kıyıları ümit burnu
    4.de yeni yerler keşfedilmezdi amerika keşfedilmezdi.daha zengin olurdu osmanlı
    5.yanlarına gerekli yiyecek içecek almışlardır bunlar hiç mi bitmez diye sorabilirsiniz biter o sırada da kıyılarda dururlar.gerekli ihtiyaçalrını karşılarlar.
    6.da yanlış coğrafi keşiflerin zaten nedeni doğunun zenginlikleri insanları tanımak değildir.
    cevap
    doğunu zenginliklerini yeni yollar la keşfetmek
    7.ipek yolu önemini kaybetmiştir.atlas okyanusu önem kazanmıştır.
    8.oradaki insanlara soykırım yapılmıştır.sömürgecilik başladı.hristyan dini yaylıdı.
    doğru cevaplar bunlardır bana inanın yoksa bu cevapalar başınızı yakabilir benimkini yaktığı gibi...
    solanumut, jandummaria, Sagokolik42 ve diğer 33 kişi bunu beğendi.
  6. hiLaL111997

hiLaL111997 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Sayfa 94 Ben böLe yaptımm isteyen yazsınn :):)

Sanayi, devrimlerle doğmadı. Devrim öncesinde de vardı; işçiler, mesela dokumacılıkta, imalatçı tacirler hesabına evlerinde çalışıyorlardı; demirciler, dökümhanelerde de dışarıdan sipariş alıyorlardı. Ama bütün bunlar zanaat düzeyindeydi. Oysa, XVIII. yüzyıl sonlarına varıldığında bu konuda büyük değişiklikler ortaya çıktı. Bu değişimler, üretim araçlarını hem nicelik hem de nitelik olarak etkiledi. Makinelerin gelişimi ve dolayısıyla maliyetlerinin yükselişi, artık işçilerin bunlara tek başlarına sahip olamayacaklarını gösteriyordu. Buharın kullanımı da bu makineleri bir araya getirme, yani fabrikada bir bina içinde toplama zorunluluğu getirdi. Böylece ekonominin verileri, aynı zamanda da günlük yaşamın çerçevesi değişti. Ayrıca taşımacılıktaki ilerlemeler de bazı dönüşümlere neden olacaktı.

Bu arada teknik yenilikleri belirtmek yerinde olur: makinelerde buharın kullanımı, kömür ve demir sektörünü etkileyerek ” birinci ” sanayi devrimine damgasını vurdu; taşımacılık alanında, demiryolu, deniz ulaşımı ve karayollarında teknik gelişmeler görüldü; dokumacılık gelişti; nihayet petrol ve elektrik gibi yeni enerji kaynaklarının kullanımı, ikinci sanayi devrimini getirdi. Kuşkusuz bu yenilikler hemen yaygınlaşmadı. Nitekim İngiltere’de odunla çalışan son yüksek fırın ancak 1809 yılında söndürüldü. Fransa’da, yeni ve geleneksel sektörler iç içe geçerek uzun süre varlıklarını korudular. Mulhouse de pamuk fabrikada eğiriliyor, ama kumaş -fason işçilikle- evlerde dokunuyordu.:):)

UMARIM İŞİNİZE YARAR BENİM İŞİME YARADI :cool::cool:
  7. hiLaL111997

hiLaL111997 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Sanayi, devrimlerle doğmadı. Devrim öncesinde de vardı; işçiler, mesela dokumacılıkta, imalatçı tacirler hesabına evlerinde çalışıyorlardı; demirciler, dökümhanelerde de dışarıdan sipariş alıyorlardı. Ama bütün bunlar zanaat düzeyindeydi. Oysa, XVIII. yüzyıl sonlarına varıldığında bu konuda büyük değişiklikler ortaya çıktı. Bu değişimler, üretim araçlarını hem nicelik hem de nitelik olarak etkiledi. Makinelerin gelişimi ve dolayısıyla maliyetlerinin yükselişi, artık işçilerin bunlara tek başlarına sahip olamayacaklarını gösteriyordu. Buharın kullanımı da bu makineleri bir araya getirme, yani fabrikada bir bina içinde toplama zorunluluğu getirdi. Böylece ekonominin verileri, aynı zamanda da günlük yaşamın çerçevesi değişti. Ayrıca taşımacılıktaki ilerlemeler de bazı dönüşümlere neden olacaktı.

Bu arada teknik yenilikleri belirtmek yerinde olur: makinelerde buharın kullanımı, kömür ve demir sektörünü etkileyerek ” birinci ” sanayi devrimine damgasını vurdu; taşımacılık alanında, demiryolu, deniz ulaşımı ve karayollarında teknik gelişmeler görüldü; dokumacılık gelişti; nihayet petrol ve elektrik gibi yeni enerji kaynaklarının kullanımı, ikinci sanayi devrimini getirdi. Kuşkusuz bu yenilikler hemen yaygınlaşmadı. Nitekim İngiltere’de odunla çalışan son yüksek fırın ancak 1809 yılında söndürüldü. Fransa’da, yeni ve geleneksel sektörler iç içe geçerek uzun süre varlıklarını korudular. Mulhouse de pamuk fabrikada eğiriliyor, ama kumaş -fason işçilikle- evlerde dokunuyordu.
    solanumut, jandummaria, bayramkalin ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  8. hiLaL111997

hiLaL111997 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Akdaşlar kendi çapımda 90 yaptım buyrun işinize yararsa

1- Ben genelde herkesden farklı cevaplar verdiğim için hep tepkı çekiyorum.Başkalarını savunduğum zaman bana biraz tepki gösteriyorlar ve rahatsız oluyorum.
    2- Buluşları güzel bir sıra yaparak insanların ilgisini çekmesini sağlarım.
    3- Kanaat ve Düşünce Hakkına Hepimiz Sahibiz ve Bu Hakkkı en Güzel Şekilde Kullanacağız.

UMARIM İŞİNİZE YARAR.İŞİNİZE YARARSA SEVİNİRİM. ;)
    solanumut, jandummaria, bayramkalin ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş