Çalışma Kitabı

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde fun_naz tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. fun_naz

fun_naz Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0

türkçe çalışma kitabı 107 3.etkinlik 109 6.et.111 9.etkinligig yapan veya bilen varsa yardım edebilirmi ????:(
  2. goncam_92

goncam_92 Üye

Beğenileri:
    309
    Ödül Puanları:
    18
    107 3. etkinlik
    -türkler barış yanlısıdır çünkü her kim bizlere dostum derse bizde onlarla dostluk ilişkilerimizi geliştirmeye çalışırız.
    - türkler çok eskiden beri bazı madenleri kullanıyordu. bunları şöyle sıralayabiliriz. kömür , odun , demir vs...
    - türkler bir sorunu çözmek için hemen toplanır ve görüş alışverişinde bulunurdu. bunu belli bir yerde toplanıp sorun hakkında tartışıp konuştuklarından ve bir sonuca varmaya çalıştıklarından ve birbirlerinin sorunlarına karşı duyarlı olduklarından anlıyorum.
  3. goncam_92

goncam_92 Üye

Beğenileri:
    309
    Ödül Puanları:
    18
    sayfa 109 3. etkinlik de bu:

BİRLİK VE BERABERLİK

TOPLUMSAL DAYANIŞMA TOPLUMUMUZUN KURUM VE KURULUŞLARLA ORTAK VE BİRLİKTE HAREKET ETMESİDİR. YAŞAMIMIZDA TOPLUMSAL DAYANIŞMANIN ÇOK BÜYÜK VE ÖNEMLİ BİR YERİ VARDIR. ÇÜNKÜ DAYANIŞMA AYNI ZAMANDA TEMEL İHTİYAÇLARIMIZDAN DA BİRİSİDİR.
    BAŞARIMIZI, DOSTLUĞUMUZU VE DAHA BİRÇOK ŞEYİ DAYANIŞMA İLE GERÇEKLEŞTİRİRİRZ. İNSAN SOSYAL BİR VARLIKTIR. YAŞAMDA ÜZÜNTÜLERİ VE YA SIKINTILARI MUTLAKA OLUR. AMA ÖNEMLİ OLAN SIKINTILARIMIZI FİKİR PAYLAŞIMIYLA BAŞKALARINA AKTARABİLMEKTİR. DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA SAYESİNDE TOPLUMLAR VE ÜLKELER KALKINIR. BİRBİRİMİZ İÇİN KÖTÜ ŞEYLER DÜŞÜNECEĞİMİZE YADA BİRBİRİMİZİN DURUMUNU ELEŞTİRECEĞİMİZE DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA İÇİNDE OLSAK, BİZ VE HATTA ÜLKEMİZ BİLE BUNDAN FAYDALANABİLİR.
    İNSANLARIN BİRLİKTE HAREKET ETMESİ , HERŞEYİ PAYLAŞMASI DOSTLUK VE İNSANLIK BAĞLARIMIZI GÜÇLENDİRİR. BUNA ÖRNEK OLARAK SAVAŞLARIMIZ VERİLEBİLİR. SAVAŞLARDA ASKERLERİMİZ DE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DÜŞMANA KARŞI MÜCADELE ETMİŞLERDİR. TOPLUMCA BÖYLE OLURSAK ORTAYA ÇIKAN SORUNLAR ÇABUK ÇÖZÜLÜR VE ÜLKEMİZ DE FİKİR PAYLAŞIMI VE YARDIMLAŞMA YÖNÜNDEN GELİŞMİŞ OLUR.

KENDİM YAZDIM ALINTI OLDUĞUNU DÜŞÜNME YANİ ÖĞRETMENİNE RAHATCA OKUYABİLİRSİN . BEN OKUDUM ÇOK BEĞENDİ HOCAMIZ İYŞALLAH SİZİNKİ DE BEĞENİR.
    SIRF SENİN İÇİN YAZDIM CANIM İYŞALLAH YARDIMCI OLUR.
    BEĞENDİYSENİZ TEŞEKKÜR ETMENİZ YETERLİ:))
    cessi_ka :D, kasaplar10, Dessert ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. goncam_92

goncam_92 Üye

Beğenileri:
    309
    Ödül Puanları:
    18
    Sayfa 111 e gelİnce onu daha bİz de yapmadik hocamiz gelmemİŞtİ geÇen hafta bu hafta bÜyÜk İhtİmal gelİr yaparsak gÖnderİrİm canim:)
  5. fun_naz

fun_naz Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım sagol ya
  6. goncam_92

goncam_92 Üye

Beğenileri:
    309
    Ödül Puanları:
    18
    Rİca ederİm
    elif_44 ve Dessert bunu beğendi.
  7. girl_pates

girl_pates Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    sayfa 116 8. etkinlik weriyorum arkadaşlar

gizli özne var (ben)=horozibiği çiçeklerinden birini elime alıp(yan cümle=yer tümleci)okşamaya başladım(fiiler)
    gizli özne(o)=bu çiçek köklerini toprağa(yer tümleci)yapıştırıyordu(yüklem)
    gizli özne(biz)=dikkatli olmazsak(z.t)elimizi(belirtili nesne)kesebiliriz(yüklem)
    gizli özne(o)=ceviz ağacına konan baykuşu(belirtili nesne)taşlatır(yüklem)=etken-eddirgen
    gizli özne(o)=uzattığımız bıçağı yada makası elimizden(belirtili nesne)almaz(yüklem)
    toprağa düşen horozibiği tohumları(buranın hepsi özne)çarçabuk(zaman tümleci)yeşerdi(yüklem)
    bu çiğdemin soğanlarını(belirtili nesne)ben(özne)ekmiştim(yüklem)

bu kadar arkadaşlar bi teşşekür yeterr...
    cessi_ka :D, bytlki ve farukbal bunu beğendi.
  8. girl_pates

girl_pates Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    sayfa 117 a)
    fiiler
    başladım
    yapıştırıyordu=çiçek köklerini
    kesebiliriz=elimizi
    taşlatır=ağaca konan baykuşu
    almaz=elimizden makası
    yeşerirdi=
    ekmiştim=çiğdemin soğanlarını

c) horozibiği çiçeklerinden birini elime aldım odamda ki vazoya koydum.bu çiçek köklerini toprağa diktim

bunun doğru olduğundan emin deilim...
    cessi_ka :D, bytlki ve farukbal bunu beğendi.
  9. €lma$ekeri!

€lma$ekeri! Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    birde 186 187 189.sayfaları da verebilir misiniz
    bytlki bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş