Çalşma alışkanlığm yok yardım edinn

Konu 'YGS - LYS Destek' bölümünde btl-1905 tarafından paylaşıldı.

1. btl-1905

btl-1905 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0

çok büyük sorunlarım var.

1-)İlkokuldan çok fazla eksikliğim var .SBS döneminde 1 kitap bile çözmedim.
    Matematiğim bu yüzden çok kötü.

2-) Ya ben şimdi ders ders eksiklerimi kapatmaya çalışıyorum. 1 hafta sonra bakıyorumki tek konuyu bile çözememişim

3-)Kitap okumak istiyorum ama okuyamıyorum.

4-)Dikkatim çok dağınık.

Lütfen yardım edin
  2. Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0
    Matematiğim çok kötü demişsin. O halde çalışmaya matematikten başlayabilirsin.
    Nasıl? Önce konu anlatımına çalış, internette birçok konu anlatımlı videolar var. Sonra örnek soru çözümlerine bak. Sonra soru çözmeye başla.
    Çözemediğin soruların çözümlerini mutlaka öğren.

Bunun için kesinlikle istemeli ve yapacağına inanmalısın.
    + Çalışmanı engelleyecek faktörleri ortadan kaldırmalısın.

Bunun nedeni ne peki?
    Kitap seni sarmadığı içinse eğer öncelikle hoşuna gidecek bir kitaptan başlayabilirsin.

Bunu da zamanla yenersin.
    Fnd.Mmsgl ve btl-1905 bunu beğendi.
  3. btl-1905

btl-1905 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bunun nedeni ne peki?
    Kitap seni sarmadığı içinse eğer öncelikle hoşuna gidecek bir kitaptan başlayabilirsin.
    Genişletmek için tıkla...
    konu beni sarsada elim kitaba gitmiyo.Alışkanlığım yok malesef
  • Fnd.Mmsgl

Fnd.Mmsgl Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    İlkokuldan eksiklerin varsa 6-7-8. sınıfların videolu konu anlatımlarından yararlanmanı tavsiye ederim. Örneğin bir hafta boyunca 6. sınıf matematik konularını çalışabilirsin. Diğer hafta 7.. Sonra 8... Videoları izledikten sonra çözümlü sorulara bakarsan ve biraz da kendin test çözersen bir sorun kalmayacağını düşünüyorum.

Diğer soruna gelince.. Bunu şöyle açıklayayım. Beyin öğrendiği hiçbirşeyi unutmaz aslında. Herşeyi bir tarafa kaydeder. Unuttuğumuzu sandığımız şeyleri kendimizi zorlayınca hatırlıyoruz değil mi ? :) Bu da tekrardan geçer. Unuttuğunu düşündüğün an soru çözmeye başla. Soru çözdükçe hem hatırladığını anlar hem de tekrar yapmış olursun.

Kitap okumak istememenin nedeni çevresel sorunlar da olabilir. Ramazan ayındayız. Çoğumuz oruç tutuyoruz. Üstelik havalar da çok bunaltıcı. Doğal olarak istediğimiz potansiyeli göteremiyoruz. Örneğin çalışamıyoruz. Kitap okuyamıyoruz. Sana tavsiyem.. İftardan yaklaşık 1 saat sonra ister açık havada (balkon olabilir) ister odanda zevkli bir kitap okuman. Bazı kitaplar insana sıkıcı gelebilir. Bunun içinde birşey önermek istiyorum. :D Alacakaranlık Serisi vardır. Biliyorsundur muhtemelen hatta okumuş bile olabilirsin. :D Çok sürükleyici. İnsan onu okuyunca daha çok okuyası geliyor. :D Onunla başlayabilirsin. Veya benzeri bir kitapla.. Daha sonra okumak istediğin diğer kitapları da kolayca okuyabileceğine inanıyorum. İnşallah.. Ama iftardan önce okursan, çalışırsan verim alamayabilirsin.

Son olarak, dikkatin çok dağınık.. Dikkat dağınıklığı doğrudan çözümlenecek bir sorun değil. Ama şunları önerebilirim. Sıksık zeka ve hafıza oyunları oynayabilirsin. İstemek de önemli. Çalışacağın zaman gerçekten istekli ol. Ve de çalışma sırasında mola saatlerine önem ver. Çünkü çalışmadan yarım saat sonra insanın dikkati ister istemez dağılabiliyor. Eğer sorunun altından kalkamayacağın bir hal alırsa psikoloğa danışmanı öneririm. :)
    btl-1905 bunu beğendi.
  • Dora

Dora Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    zamanla öğrenirsin be kanka
  • btl-1905

btl-1905 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Yoksa son sınıfa gelince çok pişman olursun, yetiştiremezsin ama iş işten geçer.
    Genişletmek için tıkla...

bunları biliyorum ama yapamıyorum daha ders çalışacam diyince uykum bastırıyo .
  • вυяαк

вυяαк Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Mazeretleri saymaya başlarsan bitmez :)güzel ufak konulardan başla.kolay konu anl. kitapları al renkli olsun ilgini çeker.
  • Sayfayı Paylaş