canan tan-yüreğim seni çok sevdi romanının özeti?

Konu 'Kitap Özetleri' bölümünde Syhn9 tarafından paylaşıldı.

1. Syhn9

Syhn9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

canan tan-yüreğim seni çok sevdi romanının özeti?

2. REVŞEN

REVŞEN Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Aslı ve Murat’ın çok tanıdık gelen hikayesi. Belki çok sıradan bir aşk öyküsü ama zaten okunabilirliği kılan da biraz bu sıradanlık. “Evet ben de yaşadım hep böyle olur belliydi zaten…” gibi cümleleri okudukça kurabileceğiniz türden bir roman. İstanbul Bursa ve Amerika üçgeninde asla kavuşamayan bir çiftin hikâyesi anlatılan.
    Gerçeği söylemek gerekirse Canan Tan’ın dilini çok basit buldum. Cümleler seçilirken pek de özenilmemiş iş bana biraz aceleye getirilmiş izlenimi verdi. Yazarın henüz başka bir kitabını okumadığım için dili hakkında uzun uzadıya yorum yapmayı pek doğru bulmuyorum. Ancak bu roman için “yalın” ya da “sade” sözcükleri yerine aklıma “basit” den başka tanımlama gelmiyor. Biraz Duygu Asena kokusu aldığımı da eklemek istiyorum. Yazarın etkilenip etkilenmediğini bilemem ama bence çok fazla ortak noktaları var. Edebi yönü bulunduğunu düşünmediğim “tatil kitabı” diye adlandırabileceğim kolay okunan ara sıra (ender de olsa) “acaba şimdi ne olacak?” heyecanını yaşatan bir kitap. Fakat en fazla iki ay sonra bir kitapçının rafında rastladığımda okuyup okumadığımı bile hatırlayabileceğimi sanmıyorum. Yani akılda kalacak ya da okumayı seven sevdiklerime hediye edilecek -tavsiye edilecek- bir kitap hiç değil. Ara ara Ahmet Hamdi’den Nazım Hikmet’den Neruda’dan ya da Fuzuli’den dizeler de olmasa edebî tek bir cümle bulunmayacak.
    “Biliyorum imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime…” demişti Murat. “Çünkü yüreğim seni çok sevdi!…”
    Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.
    “Yüreğim seni çok sevdi
    o yürek talan
    o yürek yangın yeri
    o yürek seni istiyor
    bir tek seni…”

Kitabın Künyesi
    Adı: Yüreğim Seni Çok Sevdi
    Yazarı: Canan Tan
    Yayınevi: Altın Kitaplar
    1.Baskı Yılı: 2007
    Sayfa Sayısı: 480
    glcn ve kırlangıç bunu beğendi.
  3. REVŞEN

REVŞEN Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    umarım işine yarar.teşekkür butonuna basarsan sevinirim:D
    mrvbyrm bunu beğendi.
  4. (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯)

(¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    310
    Ödül Puanları:
    36
    çok güzel bir kitap ya şimdi arkadaşım okuyor ama ondan sonra ben okuyacam;)
  5. Özqé_Su

Özqé_Su Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    ben okudum gayet güzel bi kitap..yukarda arkadas basit ve akılda kalımıyor gibi birşeyler söylemiş kitabı tamamen okuduysanız orda zaten yazıyor kitap okuduktan sonra unutulmak için yazılmıştır diye....
  6. SERİ SERSERİ

SERİ SERSERİ Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Aslı ve Murat’ın çok tanıdık gelen hikayesi. Belki çok sıradan bir aşk öyküsü ama zaten okunabilirliği kılan da biraz bu sıradanlık. “Evet ben de yaşadım hep böyle olur belliydi zaten…” gibi cümleleri okudukça kurabileceğiniz türden bir roman. İstanbul Bursa ve Amerika üçgeninde asla kavuşamayan bir çiftin hikâyesi anlatılan.
    Gerçeği söylemek gerekirse Canan Tan’ın dilini çok basit buldum. Cümleler seçilirken pek de özenilmemiş iş bana biraz aceleye getirilmiş izlenimi verdi. Yazarın henüz başka bir kitabını okumadığım için dili hakkında uzun uzadıya yorum yapmayı pek doğru bulmuyorum. Ancak bu roman için “yalın” ya da “sade” sözcükleri yerine aklıma “basit” den başka tanımlama gelmiyor. Biraz Duygu Asena kokusu aldığımı da eklemek istiyorum. Yazarın etkilenip etkilenmediğini bilemem ama bence çok fazla ortak noktaları var. Edebi yönü bulunduğunu düşünmediğim “tatil kitabı” diye adlandırabileceğim kolay okunan ara sıra (ender de olsa) “acaba şimdi ne olacak?” heyecanını yaşatan bir kitap. Fakat en fazla iki ay sonra bir kitapçının rafında rastladığımda okuyup okumadığımı bile hatırlayabileceğimi sanmıyorum. Yani akılda kalacak ya da okumayı seven sevdiklerime hediye edilecek -tavsiye edilecek- bir kitap hiç değil. Ara ara Ahmet Hamdi’den Nazım Hikmet’den Neruda’dan ya da Fuzuli’den dizeler de olmasa edebî tek bir cümle bulunmayacak.
    “Biliyorum imkânsız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime…” demişti Murat. “Çünkü yüreğim seni çok sevdi!…”
    Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.
    “Yüreğim seni çok sevdi
    o yürek talan
    o yürek yangın yeri
    o yürek seni istiyor
    bir tek seni…”
    kırlangıç bunu beğendi.
  7. kırlangıç

kırlangıç Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    özet falan bulamadımm
  8. esrakibar_21

esrakibar_21 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    benimde böyle ****cesine seveceğim biri çıkar inşallah canan tanın diğer kitapları eroinle dans bu kitapta çok güzel

Sayfayı Paylaş