Çankırı'da 14 Okulda Tablet Bilgisayar Dağıtımı Yapıldı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulama konulan Fatih Projesi kapsamında Çankırı'da da öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi'nde gerçekleşen programa Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, proje için yetkililere teşekkür ederken, "Bilgiye ulaşıp onu harmanlamak ve öğrencilere sunmak çok kolay hale gelmiş. Ayrıca bu bizim kendi kaynaklarımızla hazırlanan bir projemiz. Diğer ülkeler bu projeye gıpta ile bakıyorlar" şeklinde konuştu.

Çankırı Milletvekili İdris Şahin ise projenin eğitim açısında büyük bir katkı sağlayacağını belirtirken, Milletvekili Hüseyin Filiz de, teknolojik kolaylığın öğrencileri tembelliğe sevk etmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Tanıtım programının ardından, katılımcılar eşliğinde öğrenciler ve öğretmenlere tablet bilgisayarı dağıtıldı. Çankırı'da proje kapsamındaki ilk etapta, 14 okula sistemin alt yapısı kurulurken, öğrencilere 383, öğretmenlere ise 104 tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Alıntı
    Murat AKSOY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş