cehennem ve mühendis :-)

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde eva_girl tarafından paylaşıldı.

 1. eva_girl

  eva_girl Üye

  Katılım:
  15 Ocak 2009
  Mesajlar:
  32
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  0

  Bir mühendis ölmüş ve büyük bir yalnışlık sonucunda cehenneme atılmış. Cehennemin konforundan hoşnut kalmayan mühendis bir takım iyileştirmeler yapmaya başlamış. Kısa bir süre sonra cehennem, klimalı odaları, otomatik tuvaletleri, asansörleri, içecek otomatları ve diğer lüksleri ile bayağı rahat bir yer haline gelmiş. Bu arada mühendisin de iyice tanınıp sevildiğini söylemeye gerek yok. Derken, günün birinde Cennet Meleği, şeytanı aramış:
  -Selam, cehennemde işler nasıl gidiyor? Neler yapıyorsunuz? Seytan, memnun mesut gülümsemiş:
  -Ohoo.. Biz burada çok iyiyiz. Bir mühendis düştü buraya ki sorma gitsin. İnanılmaz lüks ve konforlu bir yer yaptı bizim orayı. Bir görsen, tuvaletlerimiz otomatik, kola makinemiz bile var. Melek saşırır:
  -Nee! Mühendis mi dedin? O adamın burada olması lazımdı. Çabuk onu buraya gönderin!
  -Mümkünü yok! Kadromda bir mühendisin olmasından çok memnunum ve onu burada tutacağım! Cennet Melegi sinirle bağırmış:
  -Onu çabuk buraya gönder, yoksa seni dava ederim! Şeytan katıla katıla gülerken şunları söyler:
  -Yok ***! Nasıl yapacaksın bunu? Bütün avukatlar bizim tarafta!...
  EKRAN KORUYUCU
  Bill Gates ölmüş ve Tanrının huzuruna çıkmış. Tanrı demiş ki: "Bill senin durumun hakikaten karmaşık, seni cennete mi yoksa cehenneme mi yollamalı bilemiyorum. Her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti d e yarattin.! Ben de senin özel durumuna göre bir şey yapacağım. Cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gideceğine sen karar ver." "Tamam" demiş Bill Gates, Önce cehenneme bir bakayım. Ve inmis cehenneme bir de bakmış berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kız top oynuyor eğleniyor, güneş parlıyor hava süper. "Allaah" demiş Bill Gates, 'Cehennem böyleyse Cenneti hakkaten görmek isterim.' Ve cennete çıkmış. Bir bakmış, bulutların üzerinde bir yer, etrafta melekler uçuşuyor, güzelce bir yer ama cehennem kadar değil.! 'Tamam' demiş Tanrı' ya Bill Gates, 'Ben cehenneme gitmeye karar verdim. 'Iki hafta sonra Tanrı cehennemi ziyaret edip Bill Gates'in nasıl olduğuna bakmaya karar vermiş. Gitmiş Bill'in yanına, Bill bir duvara zincirlenmiş, alevler içinde karanlık bir mağarada ve zebaniler işkence ediyor.
  - Nasılsın Bill ?
  - Korkunç burası iki hafta önce geldiğim cehennem degil! Kızların oynaştığı o güneşli kumsala ne oldu? Tanrı cevap verdi.
  -"O ekran koruyucuydu !"
  Son düzenleyen: Moderatör: 26 Şubat 2009
 2. messi10

  messi10 Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  1 Mart 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll++++++++++++++

Sayfayı Paylaş