Cem Yılmaz Çocukken

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde mystical50 tarafından paylaşıldı.

1. mystical50

mystical50 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    16

Ben cocukken cok *****tim.

Edip Akbayram'in ismini Edi zannederdim. Yani o, benim icin "Edi Pakbayram"di.

Sabahlari kalktigimda aklimin hala yerinde olup olmadigini anlamak icin 2+2, 3+4 gibi toplama islemleri yapardim. Sonuclar dogru olunca da cok sevinirdim.

Dedemle parka gittigimiz bir gun TRT'ciler cekim icin oradaydi. Beni oynarken cektiler. Yayin gunu bizim Aile jeneriginde gozuktugum cocuk progr***** izlemek icin Televizyon basina gecti.Kendimi ekranda gorunce, "Beni niye parkta unuttunuuuz?" diye gozyaslarina bogulmustum.

"Geri vites" kavramim yoktu. Sofor, kolunu koltuga atip arkaya dogru bakinca Araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.

Benden buyuk kuzenlerim dondurmacilarin dondurma kulahlarinin sivri kismiyla kulaklarini karistirdigini soylemisti. Inanmistim. Hala da kulahlarin sivri kisimlarini yemem. cope atarim.
    Abimle Karaoglancilik oynardik. O Karaoglan olurdu, beni de Bizans Askeri yapardi. Sonra evire ceviredoverdi. cok muhim bir sey yaptigimi sandigim icin canim yansa bile hic sesimi cikarmazdim.

Yesil ve siyah Zeytinin ayri agaclarda yetistigini sanirdim.

Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardesi" kismina dayimin bes harfli ismini sigdirmaya calisirdim.
    Madonna ile Maradona'yi kardes zannederdim. Kendi kendime, "Bunlarin babasi ne sansli be. Bir cocugu futbolun krali,biri muzigin kralicesi" derdim

Birinden ozur diledigim zaman Allah'in bana bir ozur verecegini sanirdim. Sakat olacagimi dusunup hemen "diledigim ozru " geri alirdim.

Kurban Bayrami'nda toplanan derilerden ucak yapildigini sanirdim. Ucaklarin dis yuzeyinin bu derilerle kaplandigi icin Turk Hava Kurumu'nun topladigini dusunuyordum. Ucak kacirma filmlerinde silahla ates edildiginde ya da bomba patladiginda, "Ayyy! Deri ****ndi!" derdim.

"Gil" diye konusanlari fakir zannederdim.

Annem banyodan ciktiktan sonra babamin soyledigi, "Sihhatler olsun" lafini "Saatler olsun" diye anlardim. Bunun da, "Banyoda amma cok kaldin" gibi bir sey demek oldugunu sanip babamin anneme kizdigini dusunurdum. Annemin buna karsin niye sadece, Sagol" dedigini merakederdim. "Ne kibar kadin, derdim.
    :D:D
  2. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    "Beni niye parkta unuttunuuuz?" diye gozyaslarina bogulmustum.

hehe bu adamın çocukluktan belliymiş böyle olacagı zaten :D:D

Çok sağol arkadaşım çok güzel
  3. mystical50

mystical50 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    16
    rica ederim gülmeye ihtiyacım vardıı :D
  4. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    aldın mı linki benim gözlerımden yaşlar geldı o fıkraları okuyunca senınde gelır emınım ;)
  5. mystical50

mystical50 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    16
    daha almadım ya bakarım canım
  6. seraap_71

seraap_71 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    "Geri vites" kavramim yoktu. Sofor, kolunu koltuga atip arkaya dogru bakinca Araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim
    koptum ya çok güzelmiş
    Benden buyuk kuzenlerim dondurmacilarin dondurma kulahlarinin sivri kismiyla kulaklarini karistirdigini soylemisti. Inanmistim. Hala da kulahlarin sivri kisimlarini yemem. cope atarim.
    bunu bende biliyordum ellerine sağlık paylaşımın güzeldi....
  7. mormelek

mormelek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    cok güzel ve komik ya cok tesekkürler
  8. mystical50

mystical50 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    16
    bende küçükken radyoların içine küçük adamlar giriyor orda konuşuyor zannederdim :D:D

rica ederim canlarım ben teşekkür ederim
  9. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    :D:Dgüzel sağol...
  10. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492