Cengiz han

Konu 'Zeka Oyunları' bölümünde HypeR tarafından paylaşıldı.

1. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

Oyunu Oynamak İçin:

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Oyun Açıklaması :

Cengiz Han ve Imparatorluğunu konu alıyor ve komşu ülkelerle başlayıp uzak ülkelere kadar süren savaşta galip gelmeniz gerekiiyor. Öncelikle yakın ülkeleri seçerek başlamalı daha sonra diğer ülkelere geçmelisiniz. Başlangıç haritasında ÜLKE seçmeli ardından MISION belirlemelisiniz. Savaş ekranında elinizdeki altın kadar asker ve savaş aracı alabilirsiniz, savaş taktiğinizi de belirledikten sonra FIGHT butonu ile birliklerinizi savaşa gönderebilirsinix. Cengiz Han Kimdir? Cengiz Han (ya da doğum adıyla Temuçin), (Moğolca:Чингис Хаан) (d. 1162 – ö. 18 Ağustos 1227). Moğol politikacı ve ordu lideri, kağanı. Moğol kabilelerini buyruğu altında birleştirerek Moğol ımparatorluğu'nu (1206-1368) kurmuştur. Bu imparatorluk Dünya tarihinin bitişik sınırlara sahip olan en büyük imparatorluğudur. Timuçin ismiyle Moğol Devleti hükümdarı akrabası olarak doğmuş, meritokratik (liyâkata bağlı) oldukça güçlü bir ordu kurmuş ve tarihin en başarılı ordu liderlerinden biri olmuştur

Oyunun Amacı:
    Sizin savaş alanındaki başarınızı ölçmek. Ben bütün haritayı ele geçirdim. Bakalım siz neler yapacaksınız ;) Oyunu Oynayabilmek için ingilizce biliyor olmanız gerekiyor. Bu zeka-macera tarzında hazırlanmış oyunda başarılar dilerim :)

NOT: Oyunla ilgili bir sorununuz olursa Sohbet bölümünden bana yani GoKHaNCaN'a ulaşabilirsiniz. Zaten Gökhancan kim derseniz direk gösterirler. Elimden gelen hertürlü yardımı teknik ekibe ulaşarak yaparım ;) Siz yeter ki mutlu olun :)
    Son düzenleyen: Moderatör: 29 Kasım 2008

Sayfayı Paylaş