Çeviri bir bakarsanıız

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde gamzeeenuur tarafından paylaşıldı.

1. gamzeeenuur

gamzeeenuur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

25 nisan 1997 de sakaryada doğdum.ilk olarak yunus emre iöo ya gittim.İlkokulda tiyatro kursuna gidiyordum ama liseye geçince bırakmak zorunda kaldım. ilköğretim bitince satso ticaret meslek lisesinde büro yönetimi bölümünü kazandım ve eğitimime orada devam ediyorum. lise 3. sınıf öğrencisiyim. 2 kardeşiz abim var. babam emekli annem ev hanımı.Hobilerim gezmek, spor yapmak, yüzmek, müzik dinlemek ve fotoğraf çekmek. Şu an tek hedefim güzel bir üniversitede iyi bir bölüm kazanmak.
  2. Fatımanur

Fatımanur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

25 nisan 1997 de sakaryada doğdum.ilk olarak yunus emre iöo ya gittim.İlkokulda tiyatro kursuna gidiyordum ama liseye geçince bırakmak zorunda kaldım. ilköğretim bitince satso ticaret meslek lisesinde büro yönetimi bölümünü kazandım ve eğitimime orada devam ediyorum. lise 3. sınıf öğrencisiyim. 2 kardeşiz abim var. babam emekli annem ev hanımı.Hobilerim gezmek, spor yapmak, yüzmek, müzik dinlemek ve fotoğraf çekmek. Şu an tek hedefim güzel bir üniversitede iyi bir bölüm kazanmak.
    Genişletmek için tıkla...

I was born on April 25, 1997 as yunus emre primary school or Ronald Garcia went first in elementary school I was going past the high school theater, but had to leave the course. elementary vocational high school of Commerce Office Management section when I won the satso and I continue my education there. high school 3. class student. 2 brothers, my brother, my mother, my father, a retired housewife, there.Music, movies, sports, music, reading and photography. Right now, the only goal is to gain a good University is a good Department.

İnşallah işine Yarar :) :)
  • owsla

owsla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

I was born on April 25, 1997 as yunus emre primary school or Ronald Garcia went first in elementary school I was going past the high school theater, but had to leave the course. elementary vocational high school of Commerce Office Management section when I won the satso and I continue my education there. high school 3. class student. 2 brothers, my brother, my mother, my father, a retired housewife, there.Music, movies, sports, music, reading and photography. Right now, the only goal is to gain a good University is a good Department.

İnşallah işine Yarar :) :)

Sırf bu yorumu yazmak için üye oldum. Yukarıda yazılan metinle alakası olmayan bi çeviri bu. Resmen kafadan sallamışsın. Bilmiyorsan yazma baride, kız sınıfta okuyunca rezil olmasın.
  • Moderatör Bahadır

Moderatör Bahadır Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Adana
    Arkadaşım sende , düzgün yazmamış sın bile.

Sakarya was born in April 25, 1997. Initially Elementary School of dolphins in order. Elementary course I was going to the theater but had to leave when I moved to high school. When finished elementary vocational school SATSO I won the office management department and I continue my education there. 3 high school I'm a senior. My brother has two sisters. My dad retired mom's house hanımı.hobi traveling, sports, swim, listen to music and take pictures. At the moment the only good part of my goal to win a beautiful university.
  • !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul

Her kafadan bir ses çıkmış maşallah
    :)

I was born in Sakarya 25th April 1997 . Firstly , I was studying at Yunus Emre Primary School . I was attending theatre course then and when i was going to study high school , i had to give it up . When primary school had finished, i got office management at Satso Trade Occupation School , and i have continued studying there . I am a student with 11th grade . I have a brother , that's we are 2 children . My father is retired , my mother is housewife . My hobbies are having a trip / wandering , doing sport , swimming and taking photographs . The only thing my aim is to gain fine section at a good university .
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Mart 2014
  • Sayfayı Paylaş