Çeviri yapabilecek arkadaşlar?

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde ENeSTozZ tarafından paylaşıldı.

1. ENeSTozZ

ENeSTozZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

How is Republic Day celebrated in Ankara?​
    Following years of decline, the ottoman empire entered world war 1 in alliance wiht germany in 1914 and it was defeated. After the war, western powers wanted the partition of the empire, but under the command of Mustafa Kemal Pasha, a nationalist movement began.
    By september 18, 1922, the occupying armies were repelled and the country saw the birth of the new turkish state with its present borders the Grand national assembly proclaimed the turkish republic on october 29, 1923, electing surname Atatürk which means ‘’ father of the turks’’. Atatürk and his friends in arms instituted reforms, secularized the country and oriented it towards the west.
    The republic day is celebrated throughout turkey every year. There are celebrations in every city, especially in the capital. Members of government and other officials with high degrees participate in a military show.
    School students present shows that indicate the meaning and singificance of the everywhere flags and flames are carried. People enjoy singing songs.
    At night, the enjoyment continues. There are fireworks and the sky is painted in colours. In brief, all of the people in the country become unique and sharethe same emotions. Here is the impressions of a citizen:
    ‘’This year, the celebration was flooding with lights. I was at the Dolmabahçe palace viewing the bosphorous bridge. The view and the atmosphere was fantastic. There were concerts taking place on the sea and there was a crescent moon. Turkish is very sentimental about these ceremonies. The crowd was a real mixture of all ages. Grannies were more agitated than the teens. There were tears in their eyes because they remembered the old days, days of chaos and insecurity. They are all true fans of Atatürk, the founder of the republic. Atatürk was a man of vision, passion and always dreamt of beter life fort he public. That is why he is such a loved leader even after 71 years of his death. This is not tabooing of worshipping. This is missing and loving in all senses that we feel towards him.’’
  2. seherbaydemir

seherbaydemir Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Ankara'da Cumhuriyet Bayramı nasıl kutlanır?
    Osmanlı imparatorluğunun gerileme yıl sonra, 1914 yılında dünya savaşı almanya ile ittifak içinde 1 girdi ve yenildi. Savaştan sonra, batılı güçlerin imparatorluğun bölüm istedim, ancak Mustafa Kemal Paşa komutasındaki milliyetçi bir hareket başladı.
    18 Eylül 1922, işgal orduları püskürtüldü ve ülke, 29 Ekim 1923 tarihinde Büyük Millet Meclisi,''baba anl***** gelen soyadını Atatürk'ün seçilmesi türk cumhuriyeti ilan bugünkü sınırları ile yeni Türk devletinin doğum gördüm turks''. Atatürk ve silah arkadaşları, reformlar, batıya doğru ülke ve bu odaklı sekülerleşmiş.
    Cumhuriyet gün türkiye genelinde her yıl kutlanmaktadır. Her şehirde kutlamaları, özellikle sermaye vardır. Yüksek derece ile hükümet üyeleri ve diğer yetkililer askeri bir gösteri katılırlar.
    Okulu öğrencileri, her yerde bayraklar ve alevler yapılır anlam ve singificance gösterir gösterir sunuyoruz. İnsanlar şarkılar keyfini çıkarın.
    Geceleri, keyfi devam ediyor. Orada havai fişek ve gökyüzü renklerde boyanmıştır. Kısaca, ülkedeki tüm insanların, eşsiz ve sharethe aynı duyguları olur. İşte bir vatandaş izlenimlerini:
    ''Bu yıl, kutlama ışıkları ile sel oldu. Dolmabahçe Sarayı Boğaziçi köprüsü ile ilgilenen oldu. Görünüm ve atmosfer muhteşemdi. Deniz üzerinde yer alan konser vardı ve bir hilal vardı. Türk, bu törenler hakkında çok duygusal. Kalabalık, gerçek bir karışımı, her yaştan oldu. Grannies gençler daha fazla ajite edildi. Onlar eski günleri hatırladım, çünkü onların gözünde yaşlarla, kaos ve güvensizlik gün vardı. Onlar cumhuriyetin kurucusu Atatürk, tüm gerçek fanlar bulunmaktadır. Atatürk, vizyon, tutku bir insandı ve her zaman beter yaşam kale o toplum hayal. Onun ölümünden 71 yıl sonra bile böyle bir sevilen lideri olmasının nedeni budur. Bu ibadet tabooing değil. Bu eksik ve biz ona karşı hissettikleri her anlamda memnun.''
    BİR TEŞEKKÜR YETER.....
    !!emine!!, ccennett ve seherbaydemir bunu beğendi.
  3. seherbaydemir

seherbaydemir Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar çeviri isteyenler başvursun.....
    ccennett ve seherbaydemir bunu beğendi.
  4. ENeSTozZ

ENeSTozZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ettim :) Bi kaç ceviri daha var yapmak istersen böyle hazırlayayım? :)
  5. speed0972

speed0972 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Arkadaşlar çeviri isteyenler başvursun.....
    Genişletmek için tıkla...
    Çeviriyi yaptığın Babylon çeviri Programımı yoksa başkamı ? Bilgilendirirsen sevinirim....
  • ENeSTozZ

ENeSTozZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim vaktim yok yoksa çeviririm hepsini ama seherbaydemir'in çevirisine bakınca biraz basit olmuş gibi sanki translate değil de kendisi çeviri yapmış gibi ama güzel bişey :) Kendisi isterse ben sürekli metin atarım buraya :=)
  • seherbaydemir

seherbaydemir Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    :329:sana çevirmen için bir konu versem çevirirmisin
    ccennett bunu beğendi.
  • seherbaydemir

seherbaydemir Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    ENeSTozZ at metni yapayım
    ccennett ve seherbaydemir bunu beğendi.
  • seherbaydemir

seherbaydemir Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    melikeakyldız sende konu yazabilirsin vede ben bunları kendim yapıyorum
    Beslink, ccennett ve seherbaydemir bunu beğendi.
  • !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Ankara'da Cumhuriyet Bayramı nasıl kutlanır?
    Osmanlı imparatorluğunun gerileme yıl sonra, 1914 yılında dünya savaşı almanya ile ittifak içinde 1 girdi ve yenildi. Savaştan sonra, batılı güçlerin imparatorluğun bölüm istedim, ancak Mustafa Kemal Paşa komutasındaki milliyetçi bir hareket başladı.
    18 Eylül 1922, işgal orduları püskürtüldü ve ülke, 29 Ekim 1923 tarihinde Büyük Millet Meclisi,''baba anl***** gelen soyadını Atatürk'ün seçilmesi türk cumhuriyeti ilan bugünkü sınırları ile yeni Türk devletinin doğum gördüm turks''. Atatürk ve silah arkadaşları, reformlar, batıya doğru ülke ve bu odaklı sekülerleşmiş.
    Cumhuriyet gün türkiye genelinde her yıl kutlanmaktadır. Her şehirde kutlamaları, özellikle sermaye vardır. Yüksek derece ile hükümet üyeleri ve diğer yetkililer askeri bir gösteri katılırlar.
    Okulu öğrencileri, her yerde bayraklar ve alevler yapılır anlam ve singificance gösterir gösterir sunuyoruz. İnsanlar şarkılar keyfini çıkarın.
    Geceleri, keyfi devam ediyor. Orada havai fişek ve gökyüzü renklerde boyanmıştır. Kısaca, ülkedeki tüm insanların, eşsiz ve sharethe aynı duyguları olur. İşte bir vatandaş izlenimlerini:
    ''Bu yıl, kutlama ışıkları ile sel oldu. Dolmabahçe Sarayı Boğaziçi köprüsü ile ilgilenen oldu. Görünüm ve atmosfer muhteşemdi. Deniz üzerinde yer alan konser vardı ve bir hilal vardı. Türk, bu törenler hakkında çok duygusal. Kalabalık, gerçek bir karışımı, her yaştan oldu. Grannies gençler daha fazla ajite edildi. Onlar eski günleri hatırladım, çünkü onların gözünde yaşlarla, kaos ve güvensizlik gün vardı. Onlar cumhuriyetin kurucusu Atatürk, tüm gerçek fanlar bulunmaktadır. Atatürk, vizyon, tutku bir insandı ve her zaman beter yaşam kale o toplum hayal. Onun ölümünden 71 yıl sonra bile böyle bir sevilen lideri olmasının nedeni budur. Bu ibadet tabooing değil. Bu eksik ve biz ona karşı hissettikleri her anlamda memnun.''
    BİR TEŞEKKÜR YETER.....
    Genişletmek için tıkla...
    Emeğine sağlık ama sencede biraz bozuk sözcükler ve cümleler yok mu?
    seherbaydemir bunu beğendi.
  • Sayfayı Paylaş