çeviri

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde crazy_gençlik tarafından paylaşıldı.

1. crazy_gençlik

crazy_gençlik Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar yardım edin lütfen sayfa 98 99 bunlar türkçeye çevirilmesi lazımda yardım edermisiniz ...:shy::shy::shy: yarına gidecek yalnız
  2. "..qopuq.."

"..qopuq.." Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    metini yazarsan cevırebılırım ;)
  3. crazy_gençlik

crazy_gençlik Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    1. çeviri toplam 5 çeviri var sırayla yazıcagım arkadaşlar .1)ıt was a sunday afternoon in summer and the friends were bored.they were sitting in Katie's garden and drinking ice tea.ıt was hot .ginger was snoring .''let's go for a walk ''.said tom.they left the garden .ginger didn't really want to walk but he followed them.first they went to the park .people were sitting lazily .the children watched the people and then they walked in the field near the park .they didn't know what to do .they sat in the shadow of a wall.whwn Katie put her hand on a stone in the wall she shouted excitedly .''look!ıt has moved.'' she pushed it more and soon there was a small passage in the wall.''I' ve found a secret place! I'm going there! ''she said.''come on! after her!''shouted brad .
  4. crazy_gençlik

crazy_gençlik Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    2)they felt they were flying through time . where were they going ?what could they see? the world turned round and round .they felt dizzy and sick .then suddenly they fell to the ground .the children couldn't believe their eyes .they were in a jungle .there were huge trees and thick bushes. they could see some strange animals and they could hear some starnge noises too .''look!there are rocks over there.let's go there and look around .'' said salma.
  5. crazy_gençlik

crazy_gençlik Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yardim eden kİmse yokmu ya......
  6. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    ıt was a sunday afternoon in summer and the friends were bored.they were sitting in Katie's garden and drinking ice tea.ıt was hot .ginger was snoring .''let's go for a walk ''.said tom.they left the garden .ginger didn't really want to walk but he followed them.first they went to the park .people were sitting lazily .the children watched the people and then they walked in the field near the park .they didn't know what to do .they sat in the shadow of a wall.whwn Katie put her hand on a stone in the wall she shouted excitedly .''look!ıt has moved.'' she pushed it more and soon there was a small passage in the wall.''I' ve found a secret place! I'm going there! ''she said.''come on! after her!''shouted brad .

yazın bir pazar akşamıydı arkadaşların canı sıkılmıştı. Katielrin bahçesinde otuyorlardı ve buzluçay içiyorlardı. hava çok sıcaktı. Ginger toma hadi yürüyüşe çıkalım dedi. Bahçeden çıktılar. Ginger pek yürümek istemiyordu ama onu takip etti. İlk önce parka gittiler. İnsanlar tembel tembel oturuyorlardı. çocuklar insanları izliyordu. parkın yakınındaki alana dogru yürüdüler. Ama ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Bir duvarın gölgesine oturdular. Katie elini taşa koydugunda BAK BU HAREKET ETTİ diye bağırdı. Biraz daha itti ve duvarda küçük bir geçit ortaya çıktı. GİZLİ BİR YER BULDUM ORAYA GİDİYORUM HADİ diye bağırdı.
    crazy_gençlik bunu beğendi.
  7. mertfber

mertfber Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    2) onlar zaman içinde uçuyordu hissetti. nereye gidiyordun? ne gördü? dünya yuvarlak ve döndü. onlar şaşkın ve hasta hissetti. ardından aniden yere düştü. çocukların gözlerini. bir orman vardı inanamadım. orada devasa ağaçlar ve kalın çalılar vardı. bazı garip hayvanları görebiliyordu ve onlar da garip sesler duyuyordu.''bak! orada kayalar var oraya gitmek ve çevresinde bakalım bitti.''söyledi salma.

bir teşekkür yeter
    suna.celebilik ve crazy_gençlik bunu beğendi.
  8. crazy_gençlik

crazy_gençlik Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    ArkadaŞlar İkİnİzede Çok teŞekkÜr edİyorum ama mertfber senİn kİ bİraz kariŞik anlayamadim ama moderatÖrÜmÜzÜn Çevİrİsİ tek kelİme İle sÜperrrrr
  9. crazy_gençlik

crazy_gençlik Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Gerİye ÜÇ tane daha var yazsam Çevİrebİlİrmİsİn acaba kbrr .
  10. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşımız programla çevirmiş sanırım o yüzden biraz karışık

they felt they were flying through time . where were they going ?what could they see? the world turned round and round .they felt dizzy and sick .then suddenly they fell to the ground .the children couldn't believe their eyes .they were in a jungle .there were huge trees and thick bushes. they could see some strange animals and they could hear some starnge noises too .''look!there are rocks over there.let's go there and look around .'' said salma.

zaman içinde uçtukları hissettiler. Nereye gidiyorlardı? Neler görebildiler? dünya döndü :confused: Sersem ve hasta hissetiler. Sonunda zemine indiler. Çocuklar gözlerine inanamadı.Ormandaydılar. koca ağaçlar kalın çalılıklar vardı.yabancı hayvanlar görüyorlardı ve yabancı seslerde duyuyorlardı. ''Bak orda kayalıklar var. oraya gidip etrafa bakınalım! dedi saima.
    crazy_gençlik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş