çeviri

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde buseval tarafından paylaşıldı.

1. buseval

buseval Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Most sacred professions in a civilized culture are teachers. In education a teacher is a person who provides scholling for pupils and students.
    A teacher is a guide and mentor to our young children or adolescents, our college students and our professions. If there is any place that we need good, wise , humble. intelligent and motivating men and woman, it is in these teacher professions.
    Teachers are inevitable part of our lives. They play a significant role in the formative years of our development, in one way or the other. They prove to be the moral guide for us. They recognize the talents of their students and give it the proper shape, which can prove productive. A teacher who facilitates education for an individual student may also be described as a personal tutor. In many countries, a person who wishes to become a teacher must first obtain professional qualifications or credentials from a university or collage. These professional qualifications may include the study of pedagogy, the science of teaching. Teachers may we a lesson plan to facilitate student learning, providing a course os study which is called the curriculum. A teacher is role may very among cultures. Teachers may provide education instruction in literacy and numeracy, craftmanship or vocational training. In some countries, formal education can take place through homeschooling.

çeviriden çevirince cümleler devrik oluyor. türkçeye çevirmeme yardım ederseniz sevinirim.:):)
  2. i.b.b

i.b.b Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Uygar bir kültürde en kutsal meslek öğretmenlerdir. Eğitimde öğretmen öğrenci ve öğrenciler için scholling sağlayan bir kişidir.
    Bir öğretmen genç çocuk veya gençler, bizim üniversite öğrencileri ve meslek için bir rehber ve akıl hocası olduğunu. Biz mütevazı, akıllı, iyi gereken herhangi bir yer varsa. akıllı ve erkek ve kadın motive edici, bu öğretmen mesleklerde olduğu.
    Öğretmenler hayatımızın kaçınılmaz bir parçasıdır. Onlar bir yol ya da diğer, bizim gelişme oluşum yıllarında önemli bir rol oynamaktadır. Onlar bizim için ahlak kılavuzu olarak kanıtlamak. Onlar öğrencilerinin yeteneklerini tanıması ve verimli kanıtlayabilirim uygun şekil vermek. Tek bir öğrenci için eğitim kolaylaştıran bir öğretmen de kişisel bir öğretmen olarak tanımlanabilir. Birçok ülkede, bir öğretmen olmak isteyen bir kişi öncelikle bir üniversite veya kolaj mesleki niteliklerin veya kimlik bilgilerini almanız gerekir. Bu mesleki niteliklerin pedagoji çalışma, öğretim bilimi içerebilir. Öğretmenler biz müfredat denir bir ders os çalışma sağlayan, öğrenci öğrenmeyi kolaylaştırmak için bir ders planı olabilir. Bir öğretmen rolü çok kültürler arasında olabilir olduğunu. Öğretmenler okuma-yazma ve aritmetik, işçilik ya da mesleki eğitim eğitim öğretim sağlayabilir. Bazı ülkelerde, örgün eğitim Evde yoluyla gerçekleşebilir.

Sayfayı Paylaş