çevirme

Konu 'İngilizce 7. Sınıf' bölümünde CemRe_fb tarafından paylaşıldı.

1. CemRe_fb

CemRe_fb Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

One day beautiful new dresses arrived at the house. A ball was to be held at the king's court and the stepsisters were getting ready to go to it. Even though she knew what the answer would be, Cinderella still asked,
    ''What about me?''
    ''You? You're staying home to wash the dishes, scrub the floors and turn down the beds for your stepsisters. They will come home from the ball tired and very sleepy,'' replied Cinderella's stepmother.

4.bölüm
    ''I'm so unhappy!'' sighed Cinderella. The cat murmured ''Miaow.'' Suddenly there was a burst of light and a fairy appeared in the kitchen where Cinderella was sitting by herself.
    ''Don't worry, Cinderella,''
    said the fairy.
    ''The wind blew your sighs to me. I know you want to go to the ball and so you shall.''

Şimdiden Teşekkür Ederim..!!! Acil
  2. U.K._Fatih

U.K._Fatih Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bir gün eve yeni, güzel giysiler geldi. Kralın huzurunda bir balo düzenlenecekti ve üvey ablalar gitmek için hazırlanıyorlardı. Cinderella cevabın ne olduğunu bile bile, sordu:

"Peki ya ben?"
    "Sen mi? Sen bulaşıkları yıkamak, yerleri süpürmek ve ablalarının yataklarını düzeltmek için evde kalacaksın. Balodan eve döndüklerinde yotgun ve uykulu olacaklardır.

"Çok mutsuzum" diye iç çekti Cinderella. Kedi miyavladı. Aniden bir ışık parladı ve Cinderella'nın bir başına oturduğu mutfakta bir peri belirdi.
    "Endişelenme, Cinderella." dedi peri.
    "Rüzgar iç çekişlerini bana ulaştırdı. Baloya gitmek istediğini biliyorum ve gideceksin."

Bir takım hatalar olabilir. Bazı yerleri tam çeviremediğim, bazı yerleri de hoşuma gitmediği için biraz değiştirdim ama temada çok önemli bir bozulma yok. Yine de birileri daha gözden geçirirse iyi olur. ('Court' 'maiyet' oluyor; uygun şekilde oturtamadım, başka bir anlamını bilen varsa söyleyebilir mi?)
    CemRe_fb bunu beğendi.
  3. CemRe_fb

CemRe_fb Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim fatih çevirmelerimde sana çok ihtiyaç duyacağım
  4. CemRe_fb

CemRe_fb Üye

Beğenileri:
    8