CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan "Söke Akıllı Ova" Projesine Övgü

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CEBİT Eurasia Bilişim ve Teknoloji Fuarı ziyaretinde Söke Ovası Sulama Birliği'nin Akıllı Ova Projesi'nin tanıtıldığı standı da ziyaret etti.

  Kılıçdaroğlu'nu Söke Belediyesi Bilgi İşlem Biriminden Mehmet Zeylan, Söke Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Biriminden Levent Tuncer ile projenin çözüm ortağı SAMPAŞ yetkilileri karşıladı.

  CEBİT Bilişim ve Teknoloji Fuarı'nda ilk olarak CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından hazırlanan ve içerisinde CHP'li belediyelerin yer aldığı standı gezen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; daha sonra fuarda yer alan diğer stantları da gezerek bilgi aldı. Söke Ovası Sulama Birliği tarafından hazırlanan ve Türkiye'de örnek projelerden biri olarak gösterilen Söke Ovası Akıllı Sulama Projesi (Akıllı Ova)'nın tanıtıldığı SAMPAŞ standını ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, proje ile ilgili bilgi aldı.

  CHP Genel Merkezi'nin ve CHP'li belediyelerin teknoloji ile bilişim dünyasını yakından takip ettiğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Halkımıza bugün vazgeçilmez olan internet ve bilişim dünyasından da ulaşmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımız bu konuda ciddi çalışmalar yapıyorlar. Belediyelerimiz ve kamuya hitap eden benzer kurumlarımızda artık insanlar için bilişim dünyası içersinde mutlaka yer alıyorlar" dedi.

  7. E-TR ödüllerinde Söke Belediyesi'nin 3 ödül birden alan ilçe belediyesi olmasının CHP'li belediyelerin vizyonunu daha önce gösterdiğini belirten Kılıçdaroğlu, Başkanlığını Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi'nin yaptığı Söke Ovası Sulama Birliği'nin Akıllı Ova Projesi'nin de bu yıl E-TR ödülleri yarışmasında finale kaldığını öğrenince memnuniyetini dile getirdi. Akıllı Ova projesinin E-TR yarışması kamudan vatandaşa dalında Adalet Bakanlığı, İETT, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Kütüphane Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu gibi kurumlarla yarışan tek ilçe kurumu olduğunu öğrenen Kılıçdaroğlu; "Söke'yi finale kalma başarısından dolayı tebrik ediyorum. Daha önce başarısını kanıtlayan Söke'ye önümüzdeki günlerde yapılacak E-TR oylamasında başarılar diliyorum" diye konuştu.

Sayfayı Paylaş