Çocuğunuza Ev Ödevini Zorlayarak Değil, Eğlendirerek Yaptırın

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113

Milli Eğitim Bakanlığı'nın kesintisiz 12 yıl eğitim öğretim kapsamında bu yıl ilköğretim 1. sınıfa başlayan öğrenciler, okula çabuk alıştı. Tedirginlik ve ön yargıların aksine sınıf ort***** çabuk ısınan öğrenciler, oyun ağırlıklı müfredattan memnun görünüyor. Okuldaki eğitim öğretimin evde pekiştirilmesi ve öğrencileredisiplinli çalışma prensibi kazandırılması için verilen ev ödevleri, kimi velilerin yanlış tutum ve yaklaşımından dolayı öğrenciler ödev yapmaktan çabuk sıkılabiliyor, okuldan soğuyabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için velilerin ödev yaptırma tekniklerini bilmesi gerekiyor. 4+4+4 eğitim sisteminde bu yıl 1. sınıfa başlayan öğrencilere yönelik uygulanan oyun ve el becerisi ağırlıklı müfredat programı, başarıyla yürüyor. Şuana kadar öğrencivelilerinden müfredatla ilgili tepki gösteren olmadı. Ancak veliler en çok ortak sorunları olan ev ödevinden yakınıyor. Velilerin bir kısmı çocuğunun ödev yaparken çabuk sıkılmasından, bazıları da çok ödev verildiğinden dert yanıyor. - Son Dakika
  2. ceylan gözlüm

ceylan gözlüm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş