Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı

Konu 'Çocuk Gelişimi ve Eğitimi' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ

Çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların hangi yaş düzeyindeki çocuklara ve gençlere kazandırılacağı hakkında bilgi veren, çocuğun tüm gelişimlerini destekleyen (?ziksel, psiko-motor,zihinsel,dil, sosyal ve duygusal), plan yapan,uygulayan, insan ilişkileri ve empatiye önem veren, çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda bilgi sahibi olan, özel eğitime muhtaç çocukların gelişimlerine ve uyumlarına yardımcı olan; drama, basit beden eğitimi hareketleri, müzik çalışmaları, sanat ve ana dili etkinlikleri yapan, çocukları tanıma tekniklerini uygulayan bir alandır. Meslek elemanları, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Anadolu kız meslek ve kız meslek liseleri, ilköğretim okulları ile resmî ve özel kurumların kreş, yuva, anaokulu, ana sınıfı, gibi Erken Çocukluk Eğitim Kurumlarında, Rehabilitasyon Merkezlerinde ve çocuk kulüplerinde çalışabilirler.

Erken çocukluk yılları (okul öncesi eğitim ) çocuğun gelişiminin en hızlı olduğu dönemdir. Kadının çalışma hayatına atılması ve okul öncesi eğitimin öneminin giderek daha da anlaşılması nedeniyle alan hızla gelişmiş, bu da okul öncesi eğitim kurumlarına olan talebi artırmıştır. Bu kurumlarda görev alacak nitelikli ve iyi yetişmiş eleman ihtiyacı da gün geçtikçe önem kazanmaktadır.

ALANIN ALTINDA YER ALAN MESLEKLER

Erken Çocuklukta Öğretmen Yardımcılığı
    Özel Eğitimde Öğretmen Yardımcılığı

benqiSu, dj_pelin, atina ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Kopuq Gençliq

Kopuq Gençliq Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Ayy çok teşekkür ederim :) Bende böyle bi yazı veya açıklama arıyordum :) Saol ;)
    Kopuq Genliq bunu beğendi.
  3. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    Bu bölümü okuyup pedagog 'da olunabiliiyor,yanılmıyorsam
    teşekkürler bilgi için:)
    Kopuq Genliq bunu beğendi.
  4. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Çocuk gelişiminin alt alanları ;
    Çocuk Gelişimi
    Özel eğitim
    Okul Öncesi Eğitim..
  5. `Crescent~

`Crescent~ Üye

Beğenileri:
    662
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Ankara

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bu bölümü okuyup pedagog 'da olunabiliiyor,yanılmıyorsam
    teşekkürler bilgi için:)
    Genişletmek için tıkla...
    Bende öyle biliyordum ancak ikinci sınava da girip tıpa girmen gerekiyormuş. Okulda seminer oldu da.

Sayfayı Paylaş