...#çocukça bir yürek#...

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde mukoo tarafından paylaşıldı.

1. mukoo

mukoo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    16

Artık büyüdüğümü farkettim.Ya da büyümek zorunda olduğumu..:Hayatla savaşa girip,hayatın üstesinden gelebilmek için büyümem gerekiyormuş.Ayaklarım yere sağlam basması için hayallerimi silip attım.Hayat herşeyimi almıştı,kahkahalarımı bile..Tebessümlerimde donup kalmıştı..Büyümek gittikçe zorlaşıyordu.Artık çocukça hayaller kurmak yoktu.Oyuncakların izi bile kalmamıştı..Çocukken çok güzeldi,çocuktunya seni kimse önemsemiyordu.Aslında sende kimseyi önemsemiyordun..Büyümek istiyordun, çocukluğundan memnun değildin.Ve işte büyüdün.Anladın sende büyüdüğünde ne kadar yanıldığını.Büyümekte bir dertmiş.Çocukken olan olan hayallerimizin gerçekleştirilemeyecepini anlamaya başlıyoruz nihayet..Şimdi ise çocukluğun gibi olmuyor işte.duymamak için tıkayamıyorsun kulaklarını,çekemiyorsun yüreğine yorganı..Vaktinden önce kaygılanıyorsun dertlere.Hayallerin birer birer yıkılıyor.Artık birilerinden umut bekleyemiyorsun.Sen oldun artık başkalarının umudu.Birilerinin beklentisi vardır hep senden.Senin beklentinse kimsenin umurunda değildir...Artık hayatın önünde yorgun düşme vakti geliyor.Bitiyoruz,tükeniyoruz..**üm bile yaşamaktan güzel geliyor.Ne dert olayım,ne de derdim olsun diyoruz.Artık geçmişe "of"larla,"tüh"lerle ve "keşke"lerle bakıyoruz.Kısaca hayatı sil baştan yaşamak istiyoruz.Çocukluğumuzu özlüyoruz.Yine yüreğimizde çocukça hayaller başlıyor.Çocuklar kadar mutlu olmak istiyoruz.Fakat o zaman çocukça bir yürek taşımamız gerektiğini hayat fısıldıyor kulağımıza..Belki bir defa da olsa hayatı dinlersek herşeyin üstesinden gelebiliriz...!
  2. --su--

--su-- Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    güzel..

Sayfayı Paylaş