Çözemediğim Bir Sıkıntım var Yardım Edermisiniz

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde Eşit Ağırlıkçı tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Eşit Ağırlıkçı

Eşit Ağırlıkçı Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4

Öncelikle Merhabalar Sevgili Etüt Odası Forum Arkadaşlarım..
    Size Kendimle İlgili Bir Sorunu Paylaşarak Bana Yardımcı Olmanızı İstiyorum. İçimde Bulunduğum Durumu Çözemedim ve Sanırım Halen Çözmekte zorluk çekiyorum ve bunu çözemezsem, Bu Yıl Benim İçin Kötü Geçeceğinden Endişe ediyorum..
    Sorunumuz Bu Okul Başladıktan Beri içimde Bir Halsizlik var. ve Bu Halsizlik ve Sıkıntı Halen Sürmektedir. Haftalardır Ruh Gibi Geziyorum Desem yerinde herhalde..
    Sorunum Okul Sonrası Başladıktan Sonra Olduğu için Okul Sonra Kısa Bir Özet geçireyim belki dermanım. Bu Anlatacaklarımın İçindedir..
    Okul Başlıyor ben lise iki başarıyla geçmiş ve Her İki Dönemde Başarılı Notlar Alan Bir Öğrencilik yılından sonra Bu yıl geçen yıldan farklı olacaktı zaten başlarken hedeflerimin Okulda Daha Başarılı Öğrenci Olmak için Çalışmaktı. Git Zaman Gel Zaman Okulda Dersler Yavaş Yavaş Başlıyordu. Fakat İki Samimi Arkadaşımın Birinin Sınıf Değiştirmesi Birininde Okul Değiştirerek Yanımdan Ayrılması gerçekten üzdü diyebilirim Beni. Lise İki Sizinde Bildiğiniz gibi alan tercihi yapıldığı yıl fakat ben bu iki arkadaşımı bu bir yılık Zaman Zarfı içinde o kadar alıştım ki Sınıfların ayrılmasına çok üzüldüm desem yeridir. Sonuçta sizin Sıcak Sohbet Etiğiniz Zaman Diliminde ve Dertlerinizi Paylaştığınız ve Okulda Derslerde Birbirinizi Yardımcı Olduğunuz Kişiler aranızdan ayrılıyor.. Yanımda Sadece Bir Arkadaşım Var, ama onunlada ders içerisinde ne birbirimize yardım ediyoruz ne de Sıcak Bir Sohbet Ediyoruz. Elbeteki Sıra Arkadaşım Olduğu için Biraz Konuşuyoruz ama geçen seneye oranla arkadaşlığımız daha sıcak gelmedi bana. sanırım geçen sene hem bizim arka sıramızdaki arkadaşlara hem de Biz çok samimi olduğumuzdan bir anda gidişleri benim arkadaşlık bağlarımı kopardı sanırım , tam bilemiyorum...
    Gelelim Diğer Bir Mevzuya Bu Sene Bilmiyorum Fakat Geçen Sene Hiç Dikkatimi Çekmeyen Bir Kız hatta nefret etiğim bir kız Bu Sene Her Okula gitiğimde iki sıra Önümde oturuken çok dikkatimi çekiyor.. Aşık mı oldum diyorum hayır. çünkü aşk denilen şeye inanmıyorum daha doğrusu inanmak istemiyorum. ama her seferinde ise Okula gittiğimde o kızı gördüğümde Bir Türlü Dikkatimi veremiyorum Derslere, Hocamız Dersi Anlatırken Daha Dikkatli olmam gerekirken her seferinde Dikkatim Dağılıyor. peki insan Geçen sene nefret etiği bir insan nasıl dikkatini çeker şimdi bana aşk diyeceksiniz ama bende diyorum ki bunu adı falan olamaz kardeşim. Bu Başka Bir Şey hoşlanmış olabilirim ama aşk değil diye düşünüyorum. zaten aşık bile olmuşsam şu an bu aşk denilen şeye inanmadığım gibi aşık olmakta istemiyorum çünkü bunun acısı berbat bir şey..

ve en önemlisi geçen sene derslerde En Azından Kalkıp her derste katılırken Bu Sene Elim ,Kolum ,Dilim Bağlanmış sanki konuşamıyorum, Cesaretimi ve Güvenimim Kaybetim sanırım Diye düşünüyorum..
    ama Derse Katılmak kolay bir şey benim için ama bu sene nasıl söyliyeyim bilmiyorum Okula gitmek istemiyorum ve Derslere katılamıyorum cevapları bilmeme rağmen kendimi ifade edemediğimden her defasından kendime kızıyorum ve nefret ediyorum. Günlerce , Haftalarca Acaba Benim Neyim var Diye Düşünüyorum Ama Bir Türlü Bulamıyorum..
    hmm bir de normalda duygusal bir insan olmama rağmen bU sene çok duygulaştım desem yeridir..
    Geçen Sene Komik ve Her şeyde mutlu ve huzurlu bir Öğrenci Giti Yerine adeta..
    Üzüntülü, Bitkin,Mutsuz, Duygusal, ve Dikkatlerini Toplamakta Zorluk Çeken Bir Öğrenci Oldum..
    Peki Neden Oldu
    bunların hepsi bir anda oluşundan mı etkilendim yoksa aşık mı oldum bilmiyorum..
    Bana içimde kut gibi gezen sıkıntımıın ne olduğunu söyliyebilecek ve Yardım Edebilecek arkadaş var mı

Derslere Tekrar Nasıl Katılabilirim ve Nasıl Bu Duygusal ve Çözemediğim Olaydan Kurtabilirim veya Çıkabilirim..

Lütfen Yardımcı olun.
    Hic Bir Şeyden Eskisi Gibi Zevk Almıyorum...

Dipnot:Bu Sene Sabahçı oldum Bununula bir bağlantısı olabilir mi..

__YusRa__ bunu beğendi.
  2. __YusRa__

__YusRa__ Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı Şey Bendede var. Geçen sene Gayet güzel ve Rahat derse katılırken. Derse katılmadığımda Sınıf arkadaslarımın Yüsra neyin var derdi. Ama bu sene Bilmiyorum nedense Hiç istemiyrum. Düşünüyorumda hani yeni ortam mı diye böyle ama Geçen senede Yeni ortamdı. Bilmiyorum bana ne oldu?
    Sendekide benimle aynı?
    Herhalde yavaş yavaş geçer :p
  3. Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0
    geçiyor geçiyor emin ol geçiyor..
    ilk okuldan liseye geçtiğimde de 9 'dan 10'a geçtiğimde de arkaşlarımdan ayrıldım..
    çok fena etkileniyor insan..
    ama zamanla yeni arkadaşlıklar kurunca eskisi gibi bunalmıyorsun..

ama şu sabahın köründe kalkma olayına çözüm bulan bana da söylesin =D..
  4. Eşit Ağırlıkçı

Eşit Ağırlıkçı Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Aynı Şey Bendede var. Geçen sene Gayet güzel ve Rahat derse katılırken. Derse katılmadığımda Sınıf arkadaslarımın Yüsra neyin var derdi. Ama bu sene Bilmiyorum nedense Hiç istemiyrum. Düşünüyorumda hani yeni ortam mı diye böyle ama Geçen senede Yeni ortamdı. Bilmiyorum bana ne oldu?
    Sendekide benimle aynı?
    Herhalde yavaş yavaş geçer :p
    Genişletmek için tıkla...
    valla yavaş yavaş geçer Belki ama Yazılılar Başlamadan Önce Geçse İyi Olur Bence :)
    Çünkü İnsan Sıkıntısı varken Çözemiyorsa üstüne biraz daha sıkıntılar eklenirse işte o zaman tam çöker dizleri ayaklarının üstüne.
    Düşünnün Yazılı Olduğunuz 3 Sınav Berbat geçiyor ve Bu Sınavlardan Kötü Notlar Alıyorsunuz..

Biraz Karamsar Konuştum Normalde Pozitif Bir İnsanımdır. ama okul başladığından beri Karamsarım vallahi :)
    aynı Durumdayız evet galiba :)
    O zaman ikimizde acil yardım çağrısı :)
    Ben Çözüm Bulamadım Halen :)
    çözüm bulan banada söylesin benim bünye Öğreciliğe Alışkılık Sabahçlığıa Değil Saat 1 de uyuyorum 5.5 ,6 kalkıyorum :D
    :D
  • Moderatör Bünyamin

Moderatör Bünyamin Tekirdağ Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63
    Aynı sorun bu sene de bende var. Kendimi yaşayan ölü gibi hissettiğim zamanlar oluyor. Bu aralar iyi ama. Okulu sevmeye çalış. Çünkü ben öyle yaptım.
  • Erenmelike

Erenmelike Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    9
    o kızda ilgini çeken ne ?belkide senden biraz daha sosyal olduğu için dert etmiş olabilirmisin.ortama gelince derslerinde biraz daha aktifleş diğer sınıf arkadaşların muhakkak soru sorma ve ders anlatma amaçlı gelicek yanına o sırada sempatik olmaya çalış en azından güler yüzlü ol ama labali olma
  • Moderatör Gizem

Moderatör Gizem Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    356
    Ödül Puanları:
    63
    Geçen sene iki yakın arkadaşın varmış ve şuan biri nakil yaptırmış ve diğeri farklı sınıfta. Bende de aynı sıkıntı var, yani daha naklini yaptırmadı arkadaşım ama bu hafta gidecek. Senenin başında ben de senin gibi "bu sınıfa nasıl uyum sağlayacağım?" derdindeydim. Geçen seneki sınıf arkadaşlarımdan ben hariç iki kişi vardı bizim sınıfta. Üstelik onlarla aram da yoktu. Ama kısa zamanda kızlar tarafından sevilen biri oldum, sınıfta başkanlığa aday oldum ve şuan sınıf başkanıyım. Sınıftaki herkesle aram gayet iyi. Sana tavsiyem farklı sınıfta olan yakın arkadaşınla teneffüste vakit geçir, bu sana iyi gelecektir. Okuldan gitmiş olan arkadaşınla boş zamanlarında buluşmaya çalış. Sınıftan yavaş yavaş çevren oluşmaya başlasın bir gruba dahil ol yoksa dışlanabilirsin ve sene zehir gibi geçer. Mesela arkadaşların sohbet ederken ilgini çeken bir konuysa git yanlarına onlara katıl.

Yanındaki arkadaşınla aran iyi olmayabilir, hemen de olmaz zaten. Nasıl yeni tanıştığın her insanla hemen anlaşamıyorsan bu da onun gibi bir şey. Ortak noktalarınızı bulmaya çalış, onlardan bahset. Böylece laf lafı açacaktır.

O kıza gelince hemen aşık olduğunu sanma, bazen hoşlantını aşk sanırsın. Zamana bırak ve tavsiyem ona fazla bakma. Seni yanlış anlamasına sebep olursun.

Tahtaya kalkmak, soru çözmek, derse katılmak; en sevdiğin ders ne ise evde onunla ilgili testler çöz. Yapabiliyorsan soruları tahtaya da kalk. Severek yapmasan da hocaların gözünde iyi bir yer edinirsin. Gözüne girmek değil evet ama geçen seneki başarılığının devam ettiğini de göstermen gerekir.

Dikkatinin dağılmaması için sürekli hocaya bak ve başka şeyler düşünmekten kaçın. Sadece hocayı dinle. Bu da olmuyorsa yine farklı şeyler düşünüyorsan hocanın söylediklerini içinden tekrar et. Belki bu saçma gelecektir ama böylelikle hem dersi dinlemiş olur hem de kafanı başka şeylerle meşgul etmemiş olursun.

Okul dışında mesela hafta sonları sevdiğin etkinliklere zaman ayır. Bu seni motive edecektir. Hareketli ve sevdiğin şarkıları dinlemen de seni az da olsa motive eder.

Aklında kalan bir soru varsa sorabilirsin.
    :rolleyes:
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş