Css

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Moderatör Muhammet tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük

Arkadaşlar CSS(Cascading Style Sheets) bir web tasarım kodlama dilidir. CSS sayesinde hayalimizdeki siteyi kodlayabiliriz. Ben bu konu başlığı altında sizlerle CSS hakkında olan bilgilerimi paylaşarak sizlerinmde bir blog tarzında bir site yapmanıza yardımcı olacağım ayrıca bazen ilk okul 8. sınıftada site yapma ödevi veriliyormuş. Akrabam vardı benden rica ediyordu bende aklıma koymuştum bir yerde bir konu anlatımı yapayım diye arkadaşlar ben size kodları öğretecem ayrıca bu kodları nasıl kullanırsınız nasıl birleştirirsiniz onu anlatmaya çalışacam. Fakat benim grafikle sorunum var beceremem aynı zamanda grafiğide becerirseniz muhteşem tasarımlar yapabilirsiniz. Şuanda bir yopl haritası hazırlıyorum bu yol haritası üzerinden sizlere CSS'i anlatacağım...

Çok yakında :)
  2. ozkn

ozkn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    16
    CSS bir dil değil,şablon oluşturma,font düzenleme vs yapılan siteyi düzenleme aracıdır diyebiliriz HTML kodları olmazsa onlar kendi başlarına hiç bir işe yaramazlar...Daha çok site yapılırken font ve renk leri bir seferde seçip tüm sayfalarda uygulamayı sağlar yani sayfaların renk ayarlarını font ayarlarını bir defada yapmamızı sağlar çok güzel bir olanaktır,dil olarak html ile aynıdır.

Bununla ilgili vericeğin bilgileri merakla bekliyorum.
  3. Moderatör Muhammet

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Hocam ben bu konuyla ilgili kodları tanıtacam bir araya getirilmelerini gösterecem önizlemelerini gösterecem. Eğer sizin başka bir öneriniz varsa buyurun bence güzel olacak bu konu sizin düşünceniz nedir?

CSS bir kısayol tuşu gibide diyebiliriz aslında bir sürü özelliği yazmaya gerek bırakmaz bizi CSS dosyasında kodladığımız divi
    Kod:
    <div id="x">içerik</div>
    şeklinde yazarak bizi bir sürü kodu tekrar yazmaktan kurtarır böylece önemli derecede karışıklığı ve zaman tasarrufu sağlar :)
  4. ozkn

ozkn Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    16
    Sen takıl ben gerekirse eklerim bişeyler ;)
  5. Moderatör Muhammet

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Sağol hocam benimde eksik bildiğim yerler var beceremediğim yerler var oralarda yardım edersen teşekkürler...

Sayfayı Paylaş