Çünkü insan; özlüyor, çok özlüyor.

Konu 'Anlamlı Sözler' bölümünde Moderatör Yasemin tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Yasemin

Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

Aşkımın aşkına;

Bak ;
    Mevsim kış. Ona çok dikkat et. Soğukta çok gezip hasta olmasın. Dayanamam..
    Seninle konuştuğu zaman trip atma, kızma üzülür, Dayanamam. Seni çok sevecek değerini bil. Hatta ciddi düşünecek seninle! Benim onu üzdüğüm gibi üzme onu! Ben yapamadım onu mutlu edemedim sen yap ... Bir gün gelir unutturursun beni ona, zaten hiç sevmemişse kolay olur yani beni unutması... Sinirlenir bazende susar ama merak etme eşi benzeri yoktur, değerini bil onun. Eski günleri hatırlatma sanada kızar, en önemlisi üzülür dayanamam...
    He sana da son bi not ;
    -Sakın onu benim gibi sevmeye kalkma!
    Yapamazsın...
    Ama yine de üzme onu sakın. Onun canı acır üzülürüm dayanamam...

Yanii anlıyacağın; aşkım önce Allah'a sonra sana emanet...

!!emine!!, Mαvi αdα., Özlem ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113
    Senin içindeki çocukla oynayacak bendeki çocuk. Yalansız ve saf olacak. Kumdan kaleler yapacak, içine seni koyacak. Kaleyi yıkacak, seni kurtaracak, kahraman olacak. Çığlıklar atacak, yorulmayacak, sensiz hiç bir oyunda "ebe" olmayacak. Korkma , içindeki o çocuk hep yaşayacak, kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceğim.Çünkü sen o çocukla varsın, o çocukla geldin.Yoktum ben , senden önce yoktum sanki. Sen geldin varlığını bildim. Sen geldin bir dokunuşun, bir öpüşün nasıl da büyük bir hazza dönüştüğünü gördüm. Sen geldin ben oldum, aşk oldum.
    Sen geldin, ama ne güzel geldin.

Çiğdem Eylül bunu beğendi.
  3. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

Yapacak hiçbir şeyim yoktu.
    Yaşıyormuş gibi yapmaya karar verdim.
    *primadonna* ve Çiğdem Eylül bunu beğendi.
  4. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

İşte tam o yerdeyiz.

Bitiyor bak, sonuna geldik.
    Nefes alamıyorum.
    İçimden gelen tek şey uyumak. Beni evime getirir misin bir an önce? Uyumak istiyorum. Bari son kez gel benimle. Başımı koyayım yastığa, öyle bir dalayım ki uykuya, ömür boyu kalkmayayım bir daha. Bunu istiyorum evet. Sensizliği uyku kapatır belki, olamaz mı?
    Ağlıyorum. Tıpkı gidişin gibi engel olamadığım yaşlarım var benim. Akıyorlar öyle, rimelim karışıyor bazen. Simsiyah oldu yüzüm bak, ya da bakma. Bilirsin unutma sorunum var benim. Unutamıyorum böyle hayatıma işleyen adamları. Ellerini hep tutmak istediğim, yanında zamanın nasıl geçtiğini bilmediğim adamları.
    Biliyor musun ama, en çokta onlar üzüyor beni. Senin gibiler.
    Güvendiğim adamlar.
    Yanında rahat rahat saçmaladığım adamlar, kendimi kasmadığım adamlar, yanında neysem o olduğum adamlar. Adamlar mı? Ne diyorum ben. Yine saçmaladım bak. Tek bir adam üzüyor sanırım beni, gerisi hikaye. Daha önce hiç böyle üzülmedim ben. Etkilemedi kimsenin gidişi bu kadar. Yıkmadı beni. Acıtmadı. Darmadağın oldum ben. Susuyorsun..
    Çünkü ben senin kurtarmaya uğraşacağın o müthiş kadın değilim.
    Çünkü ben seni seviyorum.
    Çünkü ben sana değer veriyorum.
    Çünkü ben inandım.
    Çünkü ben güvendim.
    Çünkü ben seni aldatmadım.
    Çünkü ben sana aşık oldum.”
    Mαvi αdα. ve ayceNuR bunu beğendi.
  5. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

İşte o an. Seni kaybettiğimi anladığım an, öldüm ben. O an ne yaptığımı, ne konuştuğumu, nereye gittiğimi inan hatırlamıyorum. Tek hatırladığım senin yüzün, ve hissettiklerim. Bana o sıcacık kahverengi gözlerinle nasıl baktığını inan unutamıyorum. “Artık seni istemiyorum” demiştin acımasızca. Ama ben inatla hala seni sevdiğimi hatırlatıyordum kendime ve senin beni sevdiğini, bırakamayacağını. Tabii seni kaybettiğimi anlamam uzun sürmedi. Sadece 5 saniye. Senin gidişinin ardından, sadece 5 saniye sonra öldüm ben. Gittiğini gördüm ilk önce. Sanki karnıma, kalbime iğneler saplandı. Sonra kalbim çok acıdı. Gerçekten çok acıdı, bunu anlayamazsın. Sonra öldüm. Hala bir ölüyüm ben. Seni kaybettiğimi anladığım andan beri.
    Mαvi αdα. bunu beğendi.
  6. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

İşte bazen öyle bakakalıyorum sana. Hayran hayran izliyorum seni, sen farkında değilsin. Bana baktığında tabii ki kaçırıyorum bakışlarımı, sana öyle baktığımı anlama diye. Bilme acı çektiğimi, seni nasıl sevdiğimi. Bilme istemiyorum.
  7. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113
    -Ne zamandır seni seviyorum biliyor musun?
    Bana ilk defa “keşke yanımda olsaydın” dediğinden beri. Hayır eminim, hoşlanma değil bu. Seviyorum işte.

-Ne zamandır seni özlüyorum biliyor musun?
    İlk tanıştığımız günden beri. Bir iki kelime yazman için kafayı yedim.

-Ne zaman senden vazgeçtim biliyor musun?
    Hayır, gittiğinde değil. Gidipte dönmediğinde vazgeçtim.

-Ne zaman seni sevmekten yoruldum biliyor musun?
    Beni diğerleri gibi gördüğün ve diğerleri gibi olduğun zaman.

*Ve tek söylemek istediğim, ben cidden sevmişim seni. Uzun zaman önce.

ayceNuR bunu beğendi.
  8. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

Seni seviyorum, çünkü; bir ressamın çizebileceği en güzel tablosun sen. Renklerinle büyülüyorsun beni, hayran hayran bakıyorum sana. Ya da bir şairin yazabileceği en anlamlı şiir, sevdayı ve aşkı anlatan.
    ayceNuR ve *primadonna* bunu beğendi.
  9. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

"Ölsem daha iyi" dediğimde "Düşüncesi bile kötü, sus" diyen kişi; şimdi yokluğuyla öldürüyor.
    ayceNuR, *primadonna* ve Gamze** bunu beğendi.
  10. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

O gün üzerine sinmiş bir mutsuzlukla dalgaların sesini dinlemeye koyuldu büyük bir sessizlikle. Hayatı boyunca sadece birine ait olmak istemişti. Yalnızdı, korkuyordu, tekrar birine güvenmek ona zor geliyordu.

Martıların çığlıkları eşliğinde gözyaşları süzüldü yüzünden. İçinde biriktirdiği öfkeler vardı. Birine sarılıp içli içli ağlamak istedi ama yapamadı. Yanında kimse yoktu. Üşüyordu. Çenesi titreyerek uzaklara daldı. ” Acaba ne yapıyordur şimdi?” diye düşündü içinden. Göğüs kafesindeki ağırlığı yine hissetti.

Ailesinden, arkadaşlarından göremediği sevgiyi bir adamda aramak istemişti sadece. Sevdiği adam, onu düşünmekten çoktan vazgeçmiş hayatına devam ediyordu. Ama o, günün her dakikasında sevdiği adamı düşünerek kendini harap ediyordu. ”Keşke yanımda olsaydı, belki üşüdüğümü hissetmezdim” diye geçirdi içinden. Bir sigara yaktı. Sigara dumanı gökyüzüne doğru giderken hayallerininde gökyüzünde birer birer kaybolduğunu fark etti o an.

Uzaktan gemiler geçiyordu sessizce. Rüzgar saçlarını dağıtıyordu. Yüzü ağladığı için ıslanmıştı.Yaralarını saracak birini istiyordu sadece. Hayatın acımasızlığına küfür yağdırdı içinden. Her şeyden, herkesten nefret etti o an.

Boğazına yerleşen yumruyla yaşamasını bir türlü öğrenememişti. Etrafındaki adamları hep onun yerine koydu. Onun kadar çok sevmesini istedi ama hiç kimseyi o adam kadar çok sevememişti. Kimseyi onun yerine koyamadı. O, onun için daima tekti.

Birinin gelmesini bekledi, ”Belki gelir bana ceketini verir. Yeniden severim onu” dedi içinden ama kimse gelmedi. Ayaklarının üstünde durmaktan yorulmuştu artık. Ağlayarak uyumaktan, etrafa iyiymiş gibi görünmekten, onu özlemekten yorulmuştu. Hayal kırıklıklarıyla birlikte yapayalnız kalmıştı. Boğazına kelimeler dizilmişti, konuşamıyordu. Sigarasından hüzün, kızgınlık, kırgınlık akıyordu gökyüzüne doğru.. Buruk bir ses tonuyla denize bakarak ”Gülüşünü özlüyorum, nerdesin be adam” dediğinde güneş çoktan batıyordu..
    Mαvi αdα. ve ayceNuR bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş