dedektif hikayesi yazarmisinız?

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde canakkale789 tarafından paylaşıldı.

 1. canakkale789

  canakkale789 Üye

  Katılım:
  5 Ekim 2011
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  4

  ödevim dedektif hikayesi yazma bende beceremedim yazarsanız sevınırım yarına
 2. Yönetici

  Yönetici Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  223
  Beğenileri:
  153
  Ödül Puanları:
  0
  Acemi Dedektif

  İki gün önce söz vermişti arkadaşınaDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği gazetelerini çalan kişiyi bulacaktı. Kendine güveniyordu. Bugün araştırmalarına başlayacaktı. Topu topu yirmi daire vardı şu apartmanda. İkisi kendi ve arkadaşı olduğuna göre şüpheli on sekiz daire vardı. Bir kaç güne kalmaz bulurdu suçluyu. Basitti bu iş.

  Küçüklükten bu yana dedektifliğe ilgisi vardı. Belki de okuduğu çizgi romanların etkisinde kalmıştı. Bu tür filmleri hiç kaçırmazDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği gazetede gördüğü olayların asıl nedenlerini bile günlerce zihninde çözümlemeye çalışırdı. Polis olmak istemiş fakat boyu yeterli olamamıştıDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği yoksa arşiv memuru olur muydu hiç?

  Arkadaşı posta kutusuna bırakılan gazetelerinin yaklaşık iki haftadır eline geçmediğini söylediğinde bu görev için gönüllü araştırma yapacağını belirtmişti. Arkadaşı sevinmiştiDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği böyle işleri kendisi asla takip edemezdi zaten. Hemen kabul etmişti.

  Birkaç gün iş yerinden izin almıştı. Hırsızı bulunca işine hemen dönecekti. Bir kalem ve not defteri alarak koltuğuna oturdu. Önce verileri yazmalıDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği sonra işe başlamalıydı. Kaleminin arkasını ağzına alıp bir süre düşündü. Sonra yazmaya başladı:

  “Apartmanda yirmi daire varDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği on sekizi şüpheli. Posta kutuları apartmanın girişinde. Her sabah bırakılan gazeteDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği sahibinin eline ulaşmıyorDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği bu durumda posta kutusunun üzerine gazeteciye bir not bırakarak işe başlanacak.”

  Hemen boş bir kâğıt alıp notu yazmaya başladı. Nota gazetenin eline ulaşmadığı ve gazeteyi bırakıncaDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği sekiz numaralı dairenin ziline basılmasını istediğini yazmıştı.

  Hemen gittiDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği notu arkadaşının posta kutusunun üzerine yapıştırdı. Cezmi’nin yüzü gülüyordu. Sanki epeyce yol kat etmiş gibi mutluydu. Dağıtıcı çocuk bir iki saate kadar gelecekDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği notu okuyacakDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği gazeteyi bırakınca da Cezmi’nin ziline basacaktı. Böylece Cezmi hemen iki kat aşağıya inip apartman girişinde gezinerek gazeteyi kimin aldığını tespit edebilecekti. Evine çıkıp kapısını açtı. Mutfağa gidip çay koydu ocağa. Akşamdan kalan bulaşık bardaklarını lavabonun içine toparladıDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği kahvaltı için sahanda yumurta yapacaktı kendisine. Tavaya biraz yağ döküp ocağı yaktı.

  Kahvaltısını hazırlarken ve yaparken hep aynı soruyu soruyordu kendisine; “Gazeteleri kim alıyor?” Bu sorunun cevabını en kısa zamanda vereceğine inanıyordu Cezmi. Saatine baktıDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği bir saat geçmişti ama henüz zil çalmamıştı. Demek ki gazete dağıtıcısı gelmemişti daha. Bulaşıklarını yıkarken kapının vurulduğunu duyduDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği köpüklü ellerini iyice kirlenmiş mutfak havlusuna silerek hızlı adımlarla kapıyı açtı. Gelen alt komşu Fevzi Bey’di. gelen. Şaşkın bir yüz ifadesi ile komşusuna baktı.

  “CezmiciğimDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği” dedi komşusuDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği aşağıya bir not yazılmışDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği onu gördüm de…”

  Cezmi gözlerini dikkatle açarak “EvetDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği” dedi.

  “Gazeteci senin zile basıp gitse bile sen duyamazsınDedektif Hikayeleri Örneği - Dedektif Hikayeleri Örnekleri - Dedektif Hikayesi Örneği ziller bir haftadır bozuk…”  +Teşekkür.
  canakkale789 bunu beğendi.
 3. Yönetici

  Yönetici Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  223
  Beğenileri:
  153
  Ödül Puanları:
  0
  Devamı >>>>

  DEDEKTİF 2

  Cezmi’nin yüz ifadesi değişti komşusuna teşekkür edip mutfağa döndüğünde düşündü.

  Evet bu ilk çalışmasında başarılı olamamıştı fakat pes etmemesi gerekti.Bu işler kolay değildi elbet.Mutfakta işi bittiğinde not defterini hemen eline alıp bir iki cümle daha ekledi.

  “Apartmanın zil tesisatının bozuk olduğu tespit edildiğinden yazılan not amacına ulaşamamıştır.Şüpheli sayısı on yediye düştü.”

  Cezmi düşündü.Bu durumda ne yapılabilirdi? İlk önce bütün dairelerin kapısını çalarak gazeteyi alan kişiyi görüp görmediklerini sormalıydı.Derhal ayakkabılarını giyerek dördüncü kata çıkıp yirmi numaralı dairenin kapısını çaldı.Sonra kendisini baştan sona başkasının gözüyle inceledi.Zayıf bedenine bol gelen kemerle iyice sıktırdığı siyah pantolonunun üzerine giydiği mavi çizgili gömleğinin kollarını birkaç kez katlamış ve kıllı kolunun bir bölümü ortaya çıkmıştı.Eliyle saçlarını düzeltti.Uzun ve zayıf suratına endişeli ve heyecanlı bakışlar eklenmişti.Kapı açılınca hafif hafif öksürerek karşısına çıkan orta yaşlı kadına kendini tanıttı;

  “İyi günler hanım ablacığım…Ben Cezmi sekiz numarada oturuyorum.Yan komşum Doğan Bey’in abone olduğu gazeteler posta kutusundan çalınıyor.Sizi bunun için rahatsız ettim bir bilginiz var mı acaba?”

  Kadın şaşkın ve biraz da sinirlenmiş bir halde baktı kendisine.Sesinden de kızdığı belliydi;

  “Ne demek istiyorsun sen? Biz mi çaldık yani? Ne bilelim biz el alemin gazetesini! Hasbinallah Bin Velid…” Cezmi de şaşırmıştı bu kadar sinirlenecek ne vardı anlayamadı.Toparlamaya çalıştı:

  “Hayır estağfurullah ben sizi suçlamak için sormadım belki alan kişiyi görmüşsünüzdür diye…”

  Kadın biraz öncekinden daha sert bir sesle Cezmi’nin konuşmasını bölerek cevap verdi;

  “Ben apartmanın bekçisi miyim nerden göreceğim alanı aşağıya indiğim mi var benim?”

  Cezmi daha fazla zorlamak istemedi.Teşekkür ederek ayrıldı.Not defterine şüpheli sayısının on altıya düştüğünü yazdı.Yirmi numaranın da bir suçu olmadığı verdiği tepkiden belliydi zaten.Hem gazete okuyacak birine de benzemiyordu bu kavgacı kadın.

  On dokuz numaranın kapısını uyuduğu her halinden belli olan yaşlıca bir adam açmıştı.Evde kimsenin olmadığını gazeteden de haberlerinin olmadıklarını söyleyerek kapıyı Cezmi’nin yüzüne kapatmıştı. On sekiz numarada kimse yoktu açan olmamıştı.

  Cezmi bütün daireleri tek tek dolaştı verilen tepkileri kendi kafasında yorumlayarak yorumlarını defterine kaydediyor açılmayan kapı numaralarını da tekrar gelinecek diye işaretliyordu.
  Bir tek altı numaradaki bir ilkokul çocuğu kendisine imalı bir şekilde gülmüştü.Bu çocuk Cezmi’nin kafasını karıştırmıştı işte. Onu şüpheli diye kara listesine almış takip etmeye karar vermişti.Belki de bu çocuk okula giderken gazeteleri alıyor apartmanın bodrumuna atıp kaçıyordu.Hatta belki de atmıyor da okula götürüp satıyordu.Bu imalı gülüşün altında mutlaka bir şey vardı. Bir de çocuğun ‘Neden kapıcıya sormuyorsun abi?’ demesine kızmıştı.Bir dedektife nasıl böyle bir akıl verebilirdi ki küçücük bacağıyla. Zaten kapıcı dairesine de gidecekti Cezmi. Onun demesiyle bilmiyordu ki.

  Kapıcı da gazetelerden haberi olmadığını söylemiş ardından da Cezmi’ye boş kavanozları çöpe atmamasını kendisine vermesini söylemişti.Eşinin kavanozlardan süs eşyası yaparak satmaya başladığını anlattı sevinerek.Cezmi düşündü belki de gazeteleri alan kapıcının karısıydı.Evinde kullanabilir ya da temizliğe gittiği evlerde cam silmek için gazeteye ihtiyacı olabilirdi.Belki de o gazetelerin oraya öylesine bırakıldığını sanıyordu kadıncağız.Şüpheli sayısı artıyordu ama bugünlük bu kadar araştırma yeterliydi.Evine gitti.

  Dinlenirken düşünüyordu.Evde bulamadığı o beş dairenin sakinleri acaba evde olup da kapılarını açmamış olabilirler miydi? Tabi ki olabilirlerdi.Kapının deliğinden bakıp kendisini görünce açmamış olanların demek ki korktukları bir şey vardı.

  Uyandı.Düşünürken uyuyakalmıştı uzandığı yerde.Acıktığını hissetti.Mutfağa gitti.Ayaküstü bir şeyler attı ağzına.Elini cebine attı not defterine bakıp kayıtlarını okudu.O çocuğun gülüşü geldi yine gözlerinin önüne. Hemen inip apartmanın boşluğuna bakmalıydı belki de kayıp gazeteler oradaydı. Saatine baktı akşam olmuştu.Anahtarını alıp çıktı sessiz adımlarla bodruma indi.
  canakkale789 bunu beğendi.
 4. Yönetici

  Yönetici Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  223
  Beğenileri:
  153
  Ödül Puanları:
  0
  İngilizcelerini çeviriyorum >

  Junior Detective

  Two days ago, had promised arkadaşınaDedektif Stories Example - Examples of Detective Stories - Detective Story Example newspapers would find the person playing. Self-confidence. Today the research begin. This apartment had a circle of twenty. Two of the eight apartments on their own and were suspected to be his friend. A few days would find not only the guilty. This job was simple.

  Since Küçüklükten had nothing to do detective work. Maybe it was influenced by reading comic books. Example of this type of movie ever kaçırmazDedektif Stories - Detective Stories Examples - Example of a detective story in the newspaper sees the real causes of events that would try to resolve his mind, even for days. The police wanted to be, but long enough olamamıştıDedektif Stories Case - Detective Stories Examples - Example of a detective story, or would it be no official archive?

  Newspapers left in the mailbox does not exceed approximately two weeks into the hands of his friend says a volunteer for this task, said the research would do. Example sevinmiştiDedektif Friend Story - Detective Stories Examples - Example of a detective story could not follow such things will never itself already. Just had agreed.

  Had allowed a few days at work. You've found the thief would return to work immediately. Taking up a pen and notepad sat down. Example of the data before yazmalıDedektif Stories - Detective Stories Examples - Example of a detective story and then should start to work. Thought for a moment take pen back into her mouth. Then went on to write:

  "Example of an apartment twenty stories varDedektif apartment - Detective Stories Examples - Example of a detective story on eight of the suspects. The entrance to the apartment mail boxes. Each morning, left gazeteDedektif Stories Example - Examples of Detective Stories - The Story of Detective Stories ulaşmıyorDedektif into the hands of the owner of Example Example - Examples of Detective Stories - Example of a detective story in this case to begin work, leaving a note in the mailbox on the journalist. "

  Just take an empty paper began to write the note. Not reach the note into the hands of the newspaper and the newspaper stories bırakıncaDedektif Example - Examples of Detective Stories - Example of a detective story written eight number one wanted the apartment bell pressed.

  Just gittiDedektif Stories Example - Examples of Detective Stories - Detective Story Case note stuck on the friend's mail box. Cezmi'nin laughing face. Was happy to have gone a long way if they like. Distributor of a child up to two hours gelecekDedektif Stories Example - Examples of Detective Stories - The Story of Detective Stories okuyacakDedektif note Example Example - Examples of Detective Stories - Example of a detective story in the newspaper releases Cezmi'nin basacaktı bell. Thus, almost two-fold Cezmi who established that the newspaper would be allowed to go down and scroll through the entrance to apartment. Out of the house opened the door. Tea to the kitchen and put it on the cooker. Example of the washing glasses in the sink the night before, toparladıDedektif Stories - Detective Stories Examples - Example of a detective story it would make scrambled eggs for breakfast. Pour some oil in the pan, lit the stove.

  While preparing breakfast, and always asking the same question to him: "Who are the papers?" Answer to this question would give the shortest possible time Cezmi believed. Example of time baktıDedektif Stories - Detective Stories Examples - Example of a detective story, but not yet an hour had passed çalmamıştı ring. This means that more had not the newspaper distributor. Stories of the door had been shot while washing dishes for duyduDedektif Example - Examples of Detective Stories - Detective Story Example sparkling kitchen towel wipe your hands dirty with quick steps, opened the door. Fevzi Bey'di from the sub-adjacent. from. Looked at his neighbor with a puzzled facial expression.

  "Stories CezmiciğimDedektif Example - Examples of Detective Stories - Example of a detective story," said komşusuDedektif Stories Example - Examples of Detective Stories - The Story of Detective Stories yazılmışDedektif a note in the example below Example - Examples of Detective Stories - Example of a detective story as I saw him ... "

  Cezmi carefully opening his eyes, "Stories EvetDedektif Example - Examples of Detective Stories - Example of a detective story," he said.

  "Journalist and select your ringer to you even if the stories duyamazsınDedektif Example - Examples of Detective Stories - Detective Story Example cymbals broken for a week ..."
  canakkale789 bunu beğendi.
 5. Yönetici

  Yönetici Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  223
  Beğenileri:
  153
  Ödül Puanları:
  0
  Miss Congeniality 2

  Cezmi'nin facial expression changed and the kitchen when you thought his neighbor.

  Yes, this is the first study had not been a success, but does not give up the job when elbet.Mutfakta gerekti.Bu was not easy to work immediately grabbed a notepad added two sentences.

  "The apartment house has been found to be defective installations ring post ulaşamamıştır.Şüpheli the purpose of note fell ten to seven."

  What could be done düşündü.Bu Cezmi case? First of all apartments, knocked on the door to see the newspaper did not see the person wearing the shoes of sormalıydı.Derhal numbered twenty-fourth floor, out the door of the apartment itself from beginning to end çaldı.Sonra inceledi.Zayıf through the eyes of someone else's body from the belt thoroughly plenty of blue-striped shirt worn over black pants sıktırdığı arms a few times fold, and a portion of a hairy arm and weak in the face of çıkmıştı.Eliyle düzeltti.Uzun hair looks worried and excited eklenmişti.Kapı opened in front of the middle-aged woman introduced herself coughs softly;

  "Good day my neighbor lady ablacığım ... I oturuyorum.Yan Cezmi Dogan Bey at number eight newspapers that subscribe to a mail box, I was disturbed to çalınıyor.Sizi Are you familiar with it I wonder?"

  Woman looked puzzled and a little annoyed but also because of anger was clear kendisine.Sesinden;

  "What do you mean you? We played all that? Let us know how we used the newspaper realm! Hasbinallah Bin Walid ... "Cezmi was surprised at what had to be furious that worked anlayamadı.Toparlamaya:

  "No, do not mention it, I have seen people that maybe he did not ask for you to blame ..."

  Women's a little harder than before, replied in a voice Cezmi'nin dividing speech;

  "I am the guardian of the apartment where I'll see you in my area have indiğim down?"

  Istemedi.Teşekkür force Cezmi more suspicious of the book ayrıldı.Not yazdı.Yirmi number dropped to six in ten is not a crime at one of the reaction was obviously not like to read the pugnacious woman zaten.Hem newspaper.

  On the door of number nine in a certain state of sleep each person açmıştı.Evde an older man in the news are not saying that the newspaper had closed the door Cezmi'nin face. There was no one who has never been at number eighteen.

  Cezmi went through all the offices of individual responses to comments in his own head by interpreting the numbers in the book records the door be opened again as an indicator gelinecek.
  Six in the number, a single primary school children in a manner suggestive gülmüştü.Bu child Cezmi'nin puzzled him at work. I suspect he decided to follow the road taken to the list of these children go to school vermişti.Belki throwing newspapers in the basement of the apartment is not racing, perhaps the school took kaçıyordu.Hatta satıyordu.Bu always had a thing under the suggestive smile. One of the child, 'Why do not you ask the caretaker brother?' To call the detective kızmıştı.Bir How could such a mind that the tiny leg. I already went on the housekeeper's room Cezmi. I did not know she had her.

  The newspapers said that the doorman was not aware of the empty jars and then disposed of Cezmi'ye atmamasını making ornaments to give him söylemişti.Eşinin jar began to sell newspapers, the doorman told sevinerek.Cezmi karısıydı.Evinde thought perhaps I use the newspaper to delete or clean glass houses need to go also thought that the newspapers were left there, so the number of kadıncağız.Şüpheli olabilirdi.Belki growing up, but let's call it went yeterliydi.Evine research.

  I wonder whether the inhabitants of the apartment she was five at home relaxing, you can not find düşünüyordu.Evde the door was not opened can be? Of course, the sight of him who are not looking at olabilirlerdi.Kapının hole that is to say there was something they fear.

  Goes back asleep Uyandı.Düşünürken yerde.Acıktığını hissetti.Mutfağa gitti.Ayaküstü something popped in his pocket notebook, look at the records okudu.O ağzına.Elini threw the child into his eyes again, the smile came. Just down the apartment, perhaps the loss of the cavity bakmalıydı newspapers were there. Looked at his watch came down the cellar steps, quiet evening olmuştu.Anahtarını was taking.


  >> Devamı bu 2. bölümü gibi.
  canakkale789 bunu beğendi.
 6. canakkale789

  canakkale789 Üye

  Katılım:
  5 Ekim 2011
  Mesajlar:
  18
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  4
  ceviriden cevirmişin hepsi yanlış ama yinede teşekkurler
 7. Yönetici

  Yönetici Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2009
  Mesajlar:
  223
  Beğenileri:
  153
  Ödül Puanları:
  0
  Rica ederim.
  Teşekkür butonuna basman yeterli.

Sayfayı Paylaş