Delilerden akıllıca espriler

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde elcin06 tarafından paylaşıldı.

1. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36

1)kaç kişisiniz?
    akıl hastanesini gezmekte olan gazeteci bir koğuşta rastladığı hastaya sordu:
    -burada kaç kişisiniz?karşısındaki elini 'boşver'anlamında salladıktan sonra cevap verdi:
    -asıl siz dışarda kaç kişisiniz

2)prova
    iki deli hastaneden kaçmaya karar verir ve o akşam kaçarlar.ertesi gün tekrar hastaneye geri dönerler.hastane görevlilerri sorar:
    -niye kaçtınız,niye geri döndünüz?deliler cevap verir''ilki provaydı şimdi gerçekten kaçacağız!

3)karıştırmadın ki?
    akıl hastanesinin bahçesinde geziniyorlardı.durdu,havuza eğilip ağzına biraz su aldı,doğrulup püskürttü,yanındaki arkadaşı sordu:
    -ne oldu?
    -sabah iki şeker attım,su hala tatlanmamış!
    -elbette tatsız olacak.karıştırmadın ki

4)sağlık bakanı
    akıl hastanesini gezen sağlık bakanı bir hastanın yanına yaklaşmış.hasta ona bakmış:
    -yeni mi düştün_diye sormuş.
    -hayır ben sağlık bakanıyım.buraya sizleri ziyaret etmek için geldim.
    -heh heh heh.sağlık bakanıymış.ben de napolyon bonapart memnun oldum!!

5)fare-kedi
    adamın biri kendini fare zannettiğiniğ için akıl hastanesine düşmüş.tedavisi bittikten sonra doktor sormuş:
    -şimdi sen bir fare misin,yoksa insan mı?
    -fare olur mu doktor bey ben bir insanım.
    -o zaman gidebilirsin.iyileştin artık.deli kapıdan çıkmış ve ''imdaatttt!''diye bağırarak tekrar içeri girmiş.doktor:
    -ne oldu?demiş.deli:
    -bir kedi gördüm de ondan korktum!demiş.doktor:
    -hani sen artık kendini fare zannetmiyordun?demiş.deli cevap vermiş:
    -ben fare olmadığımı biliyorum ama kedi nerden bilsin?
    6)havuz
    akıl hastasindeki doktorlar artık karar vernişlerdi bu 10 deli bu testi de geçerlerse hastaneden çıkabileceklerdi.test şöyleydi;boş bir havuza 10 deliyi sıralamışlardı ve hangisi 'atla'deyince boş havuza atlamazsa o iyileşmiş kabul edilecekti.doktor ''atlayın''dedi ve 9 deli boş havuza atlayıp kulaç atmaya başladılar.bir deli ise atlamamıştı.doktorlar onun iyileştiğini sanarak sevinçle yanına gittiler ve sordular:
    -sen niye atlamadın?deli:
    -ben yüzme bilmem ki

Sayfayı Paylaş