Demokrasİ

Konu 'Sosyal Bilgiler 6. Sınıf' bölümünde oguzyalova tarafından paylaşıldı.

1. oguzyalova

oguzyalova Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

:confused::confused::confused::confused::confused:
    ailede ,okulda,evde demokrasi ile ilgili bir görev verildi arkadaşlar resim ağırlıklı bir çalışma yapıcam yardım ederseniz sevinirim... şimdiden teşekkürler
  2. oguzyalova

oguzyalova Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hadi ama ya ne kadar çok bekletiyorsunuz anlamamam
  3. b_e_y_z_a

b_e_y_z_a Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    AİLE:Demokrasi eşit katılım ve insana saygıyı esas alan bir yönetim biçimidir.Aile , toplum hayatının belirgin bir örneği, hatta mo****dir. Dolayısı ile ailedeki demokrasi alışkanlığı toplumsal hayatı da demokratik hale getirir.
    Aile ortamı sevgi ve güven kaynağıdır. Çünkü insan sevilmek, şefkat görmek ister. Sevgi ortamı insanin kişiliğinin sağlıklı gelişmesini sağlar. Sevgi, saygı ve hoşgörü demokrasi terbiyesinin kazanılmasında en önemli unsurdur.
    Aile bireyleri birbirlerine hoşgörülü olup görüş ve düşüncelere saygı duyup, anlayışlı davranmalıdırlar.. Aile bireyleri birbirlerinin düşünce ve kanaatlerine saygı duymalıdır.
    Aile bireyleri kederde üzülüp , sevinci paylaşabilmeli , ailenin itibarını korumak için gerekenleri yapmalıdırlar.
    OKUL:Türk Milli Eğitim ilkelerinden birisi demokrasi eğitimi olarak belirlenmiştir. Okulda dolayısıyla da toplumda demokratik yaşam biçiminin yerleşmesi için özellikle öğrencilerin farklı bireyler olduğu, onların duruş , düşünüş ve davranışlarının aynı olamayacağı gerçeğini kabul etmekle gerçekleşir.
    Demokratik davranışın önündeki en büyük engel belirli kalıplar içinde düşünmedir.
    Yeni kuşakların daha hoşgörü, başkalarının düşüncelerine saygı duyan kişiler olarak yetiştirilmesi eğitim kurumlarının görevleridir. Okullar, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirecek ortam sağlayabilirler.
    EV:Evdeki kuralların, yaşamın demokrasiye göre akması gereklidir.
    AMA EVDE VE AİLE BENCE AYNI BİR ŞEY FARKETTİRMİYOR.SADECE EVDE BULUNAN ORTAMA DAYALI OLMASI GEREKİR.BAHSETİĞİN ŞEY HERALDE BU OLMALI.EĞER YARDIM ETTİYSEM TEŞEKKÜR ET BUTONUNA BASABİLİRSİN
  4. b_e_y_z_a

b_e_y_z_a Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş