Deneme Konusu

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde ilayda_i tarafından paylaşıldı.

 1. ilayda_i

  ilayda_i Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  15
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0

  deneme yazmam gerekiyor ancak konu bulamıyorum biraz yardımcı olabilir misiniz? ( konu herhangi bir şey olabilir kısıtlama yok.)
 2. dshnr

  dshnr Üye

  Katılım:
  24 Şubat 2010
  Mesajlar:
  20
  Beğenileri:
  24
  Ödül Puanları:
  0
  deneme yapıldı

  SEL ACISI


  her yer sel içerisinde insanlardan bazıları **ü ,bazıları can çekişiyor. çok acı bir durum...bazı illerden yardım geliyor. araçlar giremiyor bile...

  birisi gelmiş röpörtaj yapıyor "sel ne zaman gerçekleşti? ,bu selden önce başka bir sel yaşandı mı?" son dakikada sel bitti. insanların bazıları ağlıyor, bazıları şükrediyor,bazıları hiçbir şey yapmadan oturmuş bakıyordu...

  herkes birbirine yardım ediyor. dayanışmanın gücü ile sel acısı yok oluverdi baktığınız dakikada içinizden ağlamak gelir...:(
  z_begum ve ilayda_i bunu beğendi.
 3. ilayda_i

  ilayda_i Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  15
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkür ederim aslında ben sadece konu istemiştim kendim yazmam gerekiyordu okul dergisi içindi konu bulamıyordum ve bi konu bulup yazdım ama yine de çok saol =))
 4. ela_göslüm

  ela_göslüm Üye

  Katılım:
  15 Mart 2010
  Mesajlar:
  57
  Beğenileri:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  ____YALNIZLIK____Yalnızlık oldukça karanlık bir kavramdır. Çünkü yalnızlık insanın onu nasıl yaşadığına bağlıdır.
  Yalnızlık bazen huzurdur insan için, bazense hüzün. Bazen korkudur, korktuğudur, kaçtığıdır. Bazense insanın kendi kendini arayışıdır tüm hayatı boyunca.
  Yalnızlık öğretir insana bilmediklerini, başka insana nasıl muhtaç olduğunu, çünkü insan sosyal bir varlıktır ve istese de kopamaz diğer insanlardan, muhtaçtır onlara. Nedeni de basittir, yaşamı değerli kılan şey onu paylaşabilmektir.
  İnsan yalnız kalmak istemez çoğunlukla, çünkü yalnızlık rahatsız eder insanı, çünkü insanın kendini yarım hissetmesine neden olur yalnızlık. Ne mutluluğu tam olur, ne de hüznü. Çünkü paylaşamaz bunların hiçbirini ve paylaşamayınca da hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Güzeliği güzel yapan onu paylaşabildiğimiz kişilerin olmasıdır.
  Kimi zamansa insan kendi kendine teslim olur yalnızlığa, çünkü tek çıkış yolu yalnızlık gibi görünür. Belki başkalarına kızdığı için, belki başkalarından kaçtığı, korktuğu veya onlardan bıktığı için, belki de sadece huzur bulabilmek için, ancak sebep ne olursa olsun bazen yalnızlığı seçer insan. Çünkü, pek sevilmese de, her ne kadar insanlar yalnız kalmak istemeseler de, bazen insanın tek sığınağıdır yalnızlık. Belki de bunun nedeni insanın yalnızken aslında kendisini bulmasıdır. Böylecede insan yalnızlığındaki boşluğu kendisi ile doldurur. Ancak yine de, yalnızlığın soğuk kolları her ne kadar ilkin ferahlık verse de insana, zamanla bu ferahlığın yerini dondurucu bir soğuk alır.
  Yalnızlık bir ç ö l e benzer belkide. O uçsuz bucaksız kumlar senin için bir şey ifade etmeyen ve senin de onlar için bir şey ifade etmediğin insanlardır. Ancak o ç ö l de bir yerlerde yeşil bir vaha vardır ve o vaha insanın yalnızlığına son verecek olandır. Ancak o vahayı bulmak için önce o ç ö l ü aşmak gerekir, çünkü ç ö l vahayı anlamlı kılandır.
  Yalnızlık en büyük acıyı ise, aynaya her baktığında artık kendi yüzünden başka bir yüz göremeyeceğini bildiğinde, en çok sevdiğinin artık olmadığını bile bile yaşamak zorunda kaldığında verir insana. Çünkü yalnızlık insanın mutlu olduğunda gözlerindeki ışığın yansımasını bir başka insanın da gözlerinde görememesidir. Çünkü yalnızlık hüznünü sadece kendinle paylaşabilmendir. Ancak yine de yalnızların dilinden sadece yalnızlar anlar.
 5. ela_göslüm

  ela_göslüm Üye

  Katılım:
  15 Mart 2010
  Mesajlar:
  57
  Beğenileri:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  ç**olan yerler ç ö l oluyor
 6. bahar_melda

  bahar_melda Üye

  Katılım:
  22 Mart 2010
  Mesajlar:
  39
  Beğenileri:
  30
  Ödül Puanları:
  0
  Hani ben sana gülüm derdimya meğer yalancı bir baharın yalancı bir çiçeğiymişsin
 7. shewaa

  shewaa Üye

  Katılım:
  10 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.113
  Beğenileri:
  463
  Ödül Puanları:
  0
  Denemenin konusu "doktor korkusu" olabilir..:):p


  Teşekkür Et butonu .:D

Sayfayı Paylaş