deneme yazısı

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde cadı_damla tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. cadı_damla

  cadı_damla Üye

  Katılım:
  16 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  başarılı insanların toplumdaki yeri ile ilgili deneme yazısı
 2. TaM[1]MaNYaCk

  TaM[1]MaNYaCk Üye

  Katılım:
  6 Mart 2010
  Mesajlar:
  44
  Beğenileri:
  47
  Ödül Puanları:
  0
  İnsanların yaşamlarında yapması gerekenler ile yapmak istedikleri her zaman çakışır. Yapması gerekenler yerine yapmak istediklerini yapanlar o an için mutlu olabilir ama başarıyı yakalayamazlar. Örneğin bir öğrenci ders çalışması gerekirken canı arkadaşlarıyla sinemaya gitmek istiyorsa ve o da bunu yapıyorsa, kendi başarısını engellemiş olur. Ancak ders çalışma sırasında çekilen zorluk ve acı, hiç bir zaman başarısız olan ve başkaları tarafından hor görülen birinin çektiği acıdan fazla değildir."

  İnsanların başlarına gelen olumsuz olaylardan başkalarını sorumlu tutma yerine o olaydaki kendi payını tespit etmeye çalışmasının daha doğru davranış olduğunu vurgulayan

  "Hayatta çok küçük farklar, çok büyük farklılıklar yaratır. Bu nedenle başarılı olmak için diğerlerinden farklı bir şeyler yapmak gerekir. Ayrıca evrensel kurallarla birlikte yerel başarı kurallarını bilmek, başarmak için ilk adımı atmalı. Çünkü ABD' de eğitim alıp, Türkiye' de yatırım yapan, iş kuran çok kişi sermayesini batırdı"
  cadı_damla bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş