Deniz Havası Neden Daha İyi Gelir?

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde yusufyuce tarafından paylaşıldı.

 1. yusufyuce

  yusufyuce Üye

  Katılım:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.738
  Beğenileri:
  723
  Ödül Puanları:
  114

  Üzerimize bir yorgunluk çöktüğünde veya kendimizi daha kötü hissettiğimiz anlarda büyüklerimizin bize yaptığı en büyük tavsiyelerden biride deniz havası almamızın gerektiğidir. Günlük olarak elde edilen bu bilgi sürekli hayat içinde kullanılmış ve faydası da bir o kadar görülmüş bir yöntemdir. Peki deniz havası nasıl olurda kişilerin kendilerini kötü hissettikleri anlarda onların daha iyi olmalarını sağlayabilir? Deniz içinde bunu sağlayan organizmalar hangileridir? Bu durum denizdeki hangi yaşamsal faaliyetlerin bir sonucudur? Yazımızın devamında bu konuyla ilgili detayları bulabilirsiniz.

  Deniz içinde binlerce türde canlının yaşadığı bir ortamdır. Bu mavi derinlikler altında binlerce kimyasal olay aynı anda gerçekleşmekte ve doğal denge için her canlı bir çaba göstermektedir. Bu çalışmaların biri de kıyı kenarlarda yaşayan bakterilerden gelmektedir. Kıyı kenarında yaşayan bakteriler oluşturdukları atıkları daha az kimyasal içerek dışarıya salmalarındandır. Bunun sonucunda ise deniz çevresinde daha az kimyasalın bulunduğu ve daha temiz bir hava bulunmaktadır. Temiz hava ise vücutla buluştuktan sonra bizler için inanılmaz derece de önemli bir hal almaktadır. Bu havanın solunulması ardından ise vücut büyük bir rahatlama hissi ile kendine gelir. Araştımalarda bu deneylerin sonucunda tüm insanların bir rahatlama sağladığı gözlenmiştir.

  Ayrıca bu bakterilerin bir diğer olumlu yanı ise salınan egzoz dumanlarını tutarak havaya karışmasını engellemeleridir. Bu sayede daha temzi bir hava canlılar için yerini korumaktadır.
  ayceNuR, Desert Rain.*, €YLÜL ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 2. Lethe

  Lethe Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2010
  Mesajlar:
  8.551
  Beğenileri:
  8.202
  Ödül Puanları:
  113
  Şu an en ihtiyacım olan şey.
  yusufyuce bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş