Deniz Yusuf Hüseyinin Son Mektupları, Son İstekleri

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde ~Dryad tarafından paylaşıldı.

 1. ~Dryad

  ~Dryad Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.197
  Beğenileri:
  512
  Ödül Puanları:
  36

  Denizin Son Mektubu

  Tutsam Şu Karanlığı tutsamda yırtsam


  Deniz gezmiş

  Baba;

  Mektup elinize geçmiş oldugu zaman aranızdan ayrılmış bulunuyorum.Ben ne kadar üzülmeyin dersem yine de üzüleceginizi biliyorum. Fakat bu dururmu metanetle karşılamanı istiyorum, insanlar dogar,büyür,yaşar ölürler,önemli olan çok yaşamak degil,yaşadıgı süre içinde fazla şeyler yapabilmektir.Bu nedenle ben erken gitmeyi normal karşılıyorum.Ve kaldı ki benden evvel giden arkadaşlarım hiçbir zaman ölüm karşısında tereddüt etmemişlerdir.benim de düşmeyecegimden şüphen olmasın,oglun, ölüm karşısında aciz ve çaresiz kalmış degildir, o bu yola bilerek girdi ve sonunda da bu oldugunu biliyordu.Seninle düşüncelerimiz ayrı ama beni anlayacagını tahmin ediyorum.Sadece senin degil, Türkiye'de yaşayan kürt ve türk halklarınında anlayacagına inanıyorum.Cenazem için avukatlarıma gerekli talimatı verdim.Ayrıca savcoya da bildirecegim.Ankara'da 1969' ölen arkadaşım Taylan Özgür'ün yanına gömülmek istiyorum.onun için cenazemi Istanbul'a götürmeye kalkışma, annemi teselli etmek sana düşüyor,kitaplarımı küçük kardeşime bırakıyorum.Kendisine özellikle tembih et.onun bilim adamı olmasını istiyorum,bilimle ugraşsın ve unutmasın ki bilimle ugraşmak da bir yerde insanlıga hizmettir,son anda yaptıklarımdan en ufak bir pişmanlıkduymadıgımı belirtir seni, annemi,abimi,kardeşimi devrimciligimin olanca ateşi ile kucaklarım.

  Oglun Deniz Gezmiş  Yusuf aslanın son mektubu

  Yusuf Aslan
  Bütün Akrabalara,
  Bu mektubumu okudugunuz zaman artık aranızda olmayacagım.Mektubumu Senatonun idamlarımızı tastik ettigini ögrendigim anda yazıyorum.Şundan emin olmalısınız ki, bugüne kadar davama olan inancım sarsılmamıştır.Sehpaya gidene kadar da en ufak bir sarsılma olmayacaktır. Ben halkımın kurtuluşu , Türkiye'nin tam bagımsızlıgı için savastım.Sizler beni tanıyorsunuz.Bir yıldan beri bu bir avuç sömürücüler,vatan satıcıları,işbirlikçiler ellindeki bütün imkanlarla bizi dışardan yardım gören, beyinleri yıkanmış,vatan haini,dışardan emir alan,bölücü ,diye tanıtmaya ve halkımızdan bizi koparmaya çalıştılar.Bu bir avuç azınlıga göre vatanseverlik : vatan satmak, yabancılarla işbirligi yapmak, NATO'yu ve Amerika'yı savunmak ,6. filoyu agırlamak, milyonlarca köylünün geçimi olan haşhaş ekimini elinden almak,işçinin grev hakkını engellemek,Amerika'ya ve emperyalizme hizmet etmektir. Biz bunlara karşı çıktık.bunun için biz vatan haini, onlar yurtsever oldular. Bizi bu mücadeleden dolayı, güya adil mahkemelerinde yargılayan ve yine adil kurumları eli ile asacak olanlar bilmelidirlerki . biz halkımızın kurtuluşu ve Türkiye'nin bagımsızlık mücadelesi ugruna şerefimizle bir defa ölecegiz.Bizi asanlar ********likleri ile hergün ölecekler..


  Son sözüm;yaşasın isçiler,köylüler ! Yasaşın devrimciler ! Yasaşın halkımın kurtuluşu ve bagımsızlıgı için savaşanlar ! Yaşasın tam demokratik Türkiyenin kurulmasından yana olanlar ! Kahrosun emperyalizim! kahrosun faşist koalisyon.
  T. Yusuf Aslan
  Hüseyin inanın son isteği

  Hüseyin Inan  Babama , Anneme , Kardeşlerime ve Akrabalarıma,

  Söyleyecek fazla söz bulamıyorum.

  Bir insanin sonunda karsilasacagi tabii sonuç bildiginiz sebeplerden dolayı erken karşıma çıktı. Üzüntü ve acılarınızı tahmin ediyorum. ilerde dururmu çok daha iyi anlyacagınız inancındayım. Metin olunuz. Üzüntü ve acıarınızı unutmaya çalşınız. Bütün varlıgımla hepinize kucak dolusu selamlar, sevgiler !... Yazılacak çok şey var, fakat hem mümkün degil, hem de sırası degil... Candan selamlar

  Hüseyin Inan  Onların son istekleri vardı oda darağacına giderken son bir kez olsun birbirlerini görmek ve ölüncede beraber aynı mezarlıkta yatmaktır ama ne yazıkki evet düşündüğünüz gibi özgür düşünce karşıtı politikalar Bunada mani oldu Yani bu dünyada hep onlara karşı çıkanlar son yolculuklarındada onları yanlız bırakmamıştı!!..
  .
  S. Moderatör Dilek bunu beğendi.
 2. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113
  Mükemmel bir konu açmışsın.. ;)

  Yaşasın isçiler,köylüler ! Yasaşın devrimciler ! Yasaşın halkımın kurtuluşu ve bagımsızlıgı için savaşanlar ! Yaşasın tam demokratik Türkiyenin kurulmasından yana olanlar ! Kahrosun emperyalizim! kahrosun faşist koalisyon.

  S. Moderatör Dilek bunu beğendi.
 3. ~Dryad

  ~Dryad Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.197
  Beğenileri:
  512
  Ödül Puanları:
  36
  her okuduğumda ağladığım mektuplar ..

  üzerinden tam 38 sene geçmiş, kararı verenlerin hala doğru olduklarını savundukları 3 gencin (gelecek barındıran) hayatına son verdikleri kara bi gündür tarihte.. pırıl pırıl 3 gencin hayatına son vererek mücadeleye son verebileceklerini sanıp yanıldıkları tarih..  o gün erken dogdu kipkizil günes
  alti mayis günü üç daragaci
  daglarin basinda tutustu ates
  alti mayis günü üç daragaci

  toplandi katiller okundu ferman

  dalgalandi deniz, kükredi arslan
  çoktan bu ölüme hazirdi inan
  alti mayis günü üç daragaci

  çorak topraklarda tohum saçtilar

  ne korktular ne kavgadan kaçtilar
  gülerek ölüme kucak açtilar
  alti mayis günü üç daragaci

  son bir defa haykirdilar dünyaya

  devam edin devam edin kavgaya
  cellat tekmeyle vudu sehpaya
  alti mayis günü üç daragaci

  zamaniyim kirilacak bu çarklar

  zulüm yok olacak kurtulur halklar
  asirlar geçsede anilacaklar
  alti mayis günü üç daragaci
 4. ~Dryad

  ~Dryad Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.197
  Beğenileri:
  512
  Ödül Puanları:
  36

Sayfayı Paylaş