DERİN DÜNYA DEVLETİ - Attila Akar

Konu 'Kitaplar, Yazarlar, Entellektüel' bölümünde JoGa tarafından paylaşıldı.

 1. JoGa

  JoGa Üye

  Katılım:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  44
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0

  Yazar:Atilla Akar
  Yayınevi:Timaş Yayınları
  İlk baskı tarihi:Şubat 2003
  Sayfa sayısı/yapısı:304 sayfa, 13.5 X 19.5 cm, Avrupa Ithal Kağıt
  Tür: Aktüel Siyaset-Uluslararası Siyaset


  Kitap Hakkında: DERİN DÜNYA DEVLETİ

  Derin Dünya Devleti, dünya üzerinde örgütlendiği varsayılan gizli örgütlerin oluşum ve organizasyonuna yönelik ciddi bir çalışmanın ürünü. Kitabın en önemli özeliği dünya çapındaki bu oluşumun Türkiye ayağı üzerinde genişçe durması. Gün****k yaşamın akışı içinde, yaşama mücadelesi veren insanların ve hatta aydınların dahi varlığına inanmak istemedikleri, ilgilenmedikleri bir konuyu ele alıyor bu kitap: Global Komplo. Dünyanın bir avuç seçkin tarafından yönetiliyor olması düşüncesi yani.
  Atilla Akar, global komplo karşısında Türkiye’nin konumunu, küreselleşmenin arkasındaki iradenin Türkiye’ye nasıl bir rol biçtiğini, perde arkasındaki güçlerin hangi amaç ve taktiklerle ulus-devletleri yönetmeye ve yönlendirmeye çalıştıklarını büyük bir açıklıkla ele alıyor.
  İnsanlık, organize elitler grubunun komplosuyla karşı karşıyadır. Tüm dünya hükümetleri ve ulusları. kendilerine karşı tertiplenmiş son derece hesaplı, uzun vadeye yayılmış bir darbe girişiminin tehdidi altındadır. Kendisini legal kabuklar altında gizleyen finansal - siyasi - teknolojik - askeri elitlerden oluşan bir çekirdek yapı. tüm dünyayı hedeflediği bir 'birlik' çatısı altına sürüklemeye devam etmektedir.
  Söz konusu çekirdek güç; uzun süredir kendi kadrolaşmasını yaygınlaştırıp, uluslarüstü bir irade oluşturarak 'milli hükümetler'e nüfuz ediyor, onların hakimiyetlerini felç ederek, teslim almaya veya kendilerine katılmaya zorluyor. Üstelik bunu, milyonlarca insanın fiziki. ekonomik. kültürel yıkımı üzerine kuruyor. Kendilerini 'dünyanın seçilmiş efendileri' sayan 'gizli doktrin' sahibi, ellerinde büyük bir mali güç bulunan kesimler, dünyanın geleceğinde 'küresel imparatorluk'larının bayrağının dalgalandığını daha şimdiden görüyorlar!...
  DeRin-qirL bunu beğendi.
 2. DeRin-qirL

  DeRin-qirL Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  22 Mart 2009
  Mesajlar:
  163
  Beğenileri:
  67
  Ödül Puanları:
  0
  Sagol paylaşim için;)

Sayfayı Paylaş