dershane seçimi

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde ozgun2 tarafından paylaşıldı.

1. ozgun2

ozgun2 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    9

Denizli deki belli başlı dershaneler hakkında bilgisi olan var mı veya dershane seçerken hangi soruların yanıtlarını aramalıyım/lise
  2. `☆мiśśiśєℓℓά☆`

`☆мiśśiśєℓℓά☆` Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    489
    Ödül Puanları:
    16
    Denizlide Oturmadığım İçin Bilmiyorum Fakat Dershane Seçerken Kesinlekle Bu Soruları Dikkate Al ;)

DERSHANE SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

* Dershaneleri gezin, bilgi alın.
    * Başvurduğunuz dershanelerde rakipler kötüleniyorsa, eksiklerini gizlediklerinden şüphelenin.
    * Öğrencilerin durumu hakkında sürekli bilgi verilip verilmediğini öğrenin.
    * Ücrette indirim yapıldığında ders saati sayısında azalma olup olmadığını sorun.
    * Herhangi bir nedenle yapılamayan ders açığının nasıl kapatılacağını sorun.
    * Dershanenin gerçek başarılarını öğrenin.
    * Reklam broşüründeki başarılara aldanmayın.
    * Mutlaka o dershaneye gitmiş öğrencilerle konuşun.
    * Dershanedeki öğretim elemanları branşlarında uzmanlaşmış, deneyim kazanmış eğiticiler midir?
    * Tüm branşlarda yeteri kadar öğretim elemanı var mıdır?
    * Mutlaka eğitim öğretim takvimini isteyin.
    * Yıl boyunca yapılacak deneme sınavları hakkında bilgi alın.
    * Dershanede eğitim ve öğretimin aksamasız yürütülebileceği ciddi ve disiplinli bir ortam yaratılmış mıdır?
    * Dershanenin işleyişinde ideolojik bir amaç var mıdır?
    * Dershanede görev yapan öğretmenler tüm zamanlarını kurumda mı geçiriyorlar; yoksa bir aldatmaca olan özel ders peşinde mi koşuyorlar?
    * Kullanılan test soruları girdiğiniz sınavlara uyum sağlayacak biçimde mi üretiliyor?
    * Öğretimin yanında gençlerin diğer istekleri de göz önüne alınarak öğrencilere rehberlik yapılıyor mu?
    * Geçmiş yıllarda dershaneye devam eden öğrencilerin dershane hakkındaki görüşleri nedir?
    * Veliler, öğretmenler, dershaneyi nasıl görüyorlar?
    * Dershane, öğrencileri okullarına, başarı durumlarına, yeteneklerine ve ilgilerine göre gruplandırıyor mu?
    * Ders yılı içindeki eksiklikler, ek derslerle tamamlanıyor mu, yoksa öğrenci özel ders almaya mı zorlanıyor?
    * Bireysel başarılar ve flaş isimlerle göz mü boyanıyor, yoksa karşınızda güven veren bir kurum mu var?
    * Artık iyi ve kaliteli bir eğitimi sadece astronomik ücretler ödeyerek alabileceğiniz önyargısından kurtulunuz.
    * Kararınızı verebilirsiniz.
    PRENSES_478 bunu beğendi.
  3. baysedef

baysedef Üye

Beğenileri:
    384
    Ödül Puanları:
    64
    * Mutlaka o dershaneye gitmiş öğrencilerle konuşun...
    hepsine katılıyorum ama buna kesinlikle çünkü o dersaneyi en iyi orada okuyan öğrenciler anlatabilir .... :)
    PRENSES_478 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş