Deü'de Nükleer Tıp Teknikerliği Programı Başladı

Konu 'YÖK' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu işbirliğiyle "nükleer tıp teknikerliği" programı başladı.

  DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, programın başlaması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, nükleer tıp teknikerliği programını başlatmalarının, Sağlıkta Dönüşüm Programı'nın uygulandığı süreçte, tıp fakültesi olarak eğitim görevlerini sürdürme isteklerinin göstergesi olduğunu söyledi.

  DEÜ Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hatice Durak ise önemli bir boşluğu dolduracak programı başlatmanın mutluluğunu taşıdıklarını, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

  DEÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Orhan Mağden de nükleer tıp teknikerliği eğitim programının Türkiye'de ilk kez oluşturulduğunu, öğrencilerin alanda teknik donanımlı yetişerek ihtiyaca yanıt vereceğini belirtti.

  Programdan mezun olacak öğrencilerin, Türkiye'de 130'u aşkın nükleer tıp merkezinde istihdam edilebileceğini ifade eden Prof. Dr. Mağden, "DEÜ Üniversite Senatosu ve YÖK'ten karar çıktı. 2012-213 yılı için öğrencilerimizi aldık. Yolları açık olsun" dedi.

  Sağlık lisesi çıkışlı öğrencilerin, YGS1 puanı ile kabul edildiği 2 yıllık eğitim progr***** 13 öğrencinin kayıt olduğu bildirildi.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş