Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesi Serbest Kıyafete Geçti

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda tek tip kıyafet dönemini sona erdiren yönetmeliğin 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başlayacağını isteyen okulların ise bu yönetmelik çerçevesinde bu yıl da başlayacağını bildirmesinin ardından Didim'de yönetmeliği ilk uygulayan okul Esra Karakaya Anadolu Lisesi oldu.

  Didim'de Kılık kıyafet serbestliğini uygulamaya sokan ilk

  okul Esra Karakaya Anadolu Lisesi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda tek tip kıyafet dönemini sona erdiren yönetmeliğin 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya başlayacağını isteyen okulların ise bu yönetmelik çerçevesinde bu yıl da başlayacağını bildirmesinin ardından ülke genelinde bazı okullar serbest kıyafet uygulamasına geçerken Didim'de ki okullarda uygulamaya kayıtsız kalmadı. İlçede 2004 yılında açılan ve bugün 396 öğrenciye eğitim-öğretim veren Esra Karakaya Anadolu Lisesinde öğrenciler uygulamaya geçilmesinin memnun olduklarını dile getirdiler. 9. sınıf öğrencilerinden Muhammet Can Yoldaş "Bizim için iyi oldu; her gün aynı kıyafeti giymek, giydiğimiz kıyafetin temiz mi kirli mi diye düşünmekten kurtulduk. Her gün değişik kıyafetle gelmek güzel oldu" dedi.

  9. sınıf öğrencilerinden Orhan Yılmaz da uygulamayı beğenirken öğrenciler arasında ayrışmaların yaşanabileceğini ileri sürerek "Bazı durumlar için iyi oldu her gün farklı elbiseler giyebileceğiz ama her gün aynı kıyafeti giymek zorunda olanlar da olabilir; ya da farklı giyinemeyecek arkadaşlarımız da çıkabilir. Kıyaslamalar olabileceğini düşünüyorum ama genel anlamda uygulama iyi oldu" diye konuştu. - AYDIN

Sayfayı Paylaş