Dil ve Anlatım 1. Ünite

Konu 'Dil ve Anlatım 9. Sınıf' bölümünde kanar tarafından paylaşıldı.

1. kanar

kanar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

:307:Arkadaşlar 1.üniteden yapabildikleriizi benimle paylaşırmısınız ?:confused:
  2. egüm

egüm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dil anlatım 9.sınıf cevapları.. 1. ünitenin hepsi

1.etkinlik.... kendimizi karsı tarafa anlatabilmek için gerekli.. bilgi alışverişi olması için.. hsyatımızda birbirimize faydalı olmamız için ....ihtiyaçlarımızı gidermek için ...insanların gelişmesi için....... sayfa 7 anlama yorumlama 3.soru...evet diyebiliriz cünkü bilgisayar televizyon telefon sayesinde dünyada olup biteni öğreniyoruz...10. etkinlik... sosyal gösterge:insanların kot pantolon giymesi..dil göstergesi:konuşmak..doğal gösterge:bitkiler havalar sıcaklık güneşin doğması vb...sayfa 9 ölçme değerlendirme...gönderici:baba ileti:arkadaşlarınla kavga ettiğin zaman alıcı:eek:ğul bu tahta perdeye bir çivi çak :dönüt:tamam....4.soru A şıkkı 5. B 6. E 7. B 8. E....sayfa 15 ölçme degerlendirme 1.soru d,d 2.soru e şıkkı ..sayfa20 4.etkinlik ağız,şive,insan,gelenek görenek.konuşma lehçe.....sayfa21 ölçme değerlendirme 1 dil,yazı dili 2 d,y 3 d şıkkı 5 b 6 d..sayfa 23 1 a şıkkı 2 d, 3 a, 4 e,5 a,6 d.7 c,8 c. umarım yardımcı olabimişimdir:)
  3. ivra

ivra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    15.sayfa ölçme ve değerlendirme
    1.soru doğru ,doğru
    2.soru e şıkkı
  4. nehir ece

nehir ece Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    banada ikinci ünite lazım arkadaslar :D
  5. sassy_girl

sassy_girl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1.ünite sayfa 19 ölçme ve değerlendirme

1)gönderici :baba /ileti:arkadaşlarınla kavga ettiğinde bir çivi çak/ dönüt:kavganın kötü olduğunu anlatmak /alıcı:genç
    2)sözcük/gösterge bilimi
    3)(Y) (Y)
    4)a
    5)b
    6)e
    7)b
    8)a

bende dil anlatım kitabının sayfa 45 e kadar cevapları var istediğinizi sorun cevaplayabilirm :)

Sayfayı Paylaş