dil ve anlatım 10 sınıf sayfa 42

Konu 'Dil ve Anlatım 10. Sınıf' bölümünde ben95 tarafından paylaşıldı.

1. ben95

ben95 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0

1-tüm genellemeler yanlıştır......bu söz bence çok yanlıştır çünkü ''istisnalar kaideyi bozmaz''cümlesine aykırıdır oysaki o cümle gayet mantıklı ve isabetli bir sözdür.eğer tüm genellemeler tehlikeli olsaydı o zaman dünya büyük bir tehlike altındaydı.oysaki genelleme yapmak insan oğlu için gereklidir ve kolaydır.Hiç kimse Ayşe söyle Mehmet böyle Ahmet söyle diye tek tek ayrım yapmaz bunların hepsini genelleme etrafında toplar.Alexandre bile bu sözü söylerken genelleme yapmıştır o zaman kendisi de bir tehlike içerisindedir
    herşeyi genelleştirmeyi.... ben bu söze de katılmıyorum hiç bir genelleme yapan yalancı değildir hiç bir yalancıda genelleme yapıyor demek değildir.bu söze bakılırsa dünya bir yalanın içinde dönüyor demektir ki buda yanlış bir ibare olur.çünkü dünyada yalancıların olması doğaldır ama genelleme yapanların yalancı konumuna düşürülmesi çok yanlıştır ve mantıksızdır.Örneğin Amerika da genel olarak hamburger yeni yada İspanyollar genelde şiliye göç etmişlerdir diyerek ben bir yalancı mı oluyorum?bu cümleye bakarsan Mulsofta bir yalancıdır
    2başlıklar anlatımı sırlandırı
    3trafiğe çıkanların %70 yaşayamazdı
    3Canlı:dünyayı dünya yapan varlık Bitki:bir çok canlının yaşam kaynağı....geri kalan kelimelri siz yaparsınız

teşekkür et butonuna basman yeterli
  2. CıLGıN YaSaM

CıLGıN YaSaM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tskler cnm ısıme yaradı
    sümeyye2323 bunu beğendi.
  3. ben95

ben95 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    önemli değil canım görevimiz
    melisa akın bunu beğendi.
  4. melisa akın

melisa akın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nursi bunların devamı nerde
  5. ben95

ben95 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    herşeyi benden beklemeyin canım aaaa birazda siz yapın ben sizden yardım alayım dimi
    melisa akın bunu beğendi.
  6. hazal95

hazal95 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar 40. sayfadaki 3. etkinlikteki 2. yi yapabilrmisinizz acill yardIm edeRSENiz seWİnirimm:):)
  7. melisa akın

melisa akın Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nursedacım herşeyi devletten bekliyoruz bir hazırcı bir millet olduğumuz için

Sayfayı Paylaş