Dİn kÜltÜrÜ Ödevİm

Konu 'Sosyal Grup Dersleri' bölümünde Moderatör Uğur tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Uğur

Moderatör Uğur Üye

Beğenileri:
    494
    Ödül Puanları:
    64

HZ.MUHAMMED(S.A.V) insanları en çok hangi konuda uyarmışlardır:confused:
    wolfteam58 ve crasday bunu beğendi.
  2. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul
    Kuran ayetlerinde de görüldüğü gibi Hz. Muhammed (sav), insanlaraKuran ayetlerinde de görüldüğü gibi Hz. Muhammed (sav), insanlara daima Allah'ın tek ilah olduğunu, O'nun dışında hiçbir varlığın hiçbir güce sahip olmadığını söylemiş ve müşrikliğe karşı onları uyarmıştır. Pek çok ayette Peygamberimiz (sav)'e insanları şirke karşı uyarması haber verilmiştir. Bu ayetlerden bazıları şöyledir:

De ki: "Ben gerçekten, yalnızca Rabbime dua ediyorum ve O'na hiç kimseyi (ve hiçbir şeyi) ortak koşmuyorum." De ki: "Doğrusu ben, sizin için ne bir zarar, ne de bir yarar (irşad) sağlayabilirim." De ki: "Muhakkak beni Allah'tan (gelebilecek bir azaba karşı) hiç kimse asla kurtaramaz ve O'nun dışında asla bir sığınak da bulamam." (Cin Suresi, 20-22)

De ki: "Ben, dini yalnızca O'na halis kılarak Allah'a ibadet etmekle emrolundum." "Ve ben, Müslümanların ilki olmakla da emrolundum." De ki: "Ben, Rabbime isyan ettiğim takdirde, büyük bir günün azabından korkarım." De ki: "Ben dinimi yalnızca O'na halis kılarak Allah'a ibadet ederim." "Siz, O'nun dışında dilediklerinize ibadet edin." De ki: "Gerçekten hüsrana uğrayanlar, kıyamet günü hem kendilerini hem yakınlarını hüsrana uğratanlardır. Haberiniz olsun; bu apaçık olan hüsranın kendisidir." (Zümer Suresi, 11-15)

Kavmine Allah'ın tek ilah olduğunu hatırlatan Hz. Muhammed (sav), aynı zamanda Allah'a eş koştuklarının hiçbir şeyi yaratamayacaklarını, kimseye zarar vermeye veya fayda sağlamaya güçleri yetmeyeceğini de çeşitli şekillerde tebliğ etmiştir. Bu konudaki ayetlerden bazıları şöyledir:

De ki: "Allah'ın dışında (Tanrı diye) öne sürdüklerinizi çağırın. Onların göklerde ve yerde bir zerre ağırlığınca bile (hiçbir şeye) güçleri yetmez; onların bu ikisinde hiçbir ortaklığı olmadığı gibi, O'nun bunlardan hiçbir destekçi olanı da yoktur." (Sebe Suresi, 22)

De ki: "Siz, Allah'ın dışında taptığınız ortaklarınızı gördünüz mü? Bana haber verin; yerden neyi yaratmışlardır? Ya da onların göklerde bir ortaklığı mı var? Yoksa Biz onlara bir kitap vermişiz de onlar bundan (dolayı) apaçık bir belge üzerinde midirler? Hayır, zulmedenler, birbirlerine aldatmadan başkasını vadetmiyorlar." (Fatır Suresi, 40)
    crasday ve Moderatör Uğur bunu beğendi.
  3. Moderatör Uğur

Moderatör Uğur Üye

Beğenileri:
    494
    Ödül Puanları:
    64
    TeŞekkÜrler:d
    wolfteam58 ve crasday bunu beğendi.
  4. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul
    Rica ederim:)
    crasday bunu beğendi.
  5. Sseennaa

Sseennaa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Pasifik yayınları Matematik Ders Kitabı sayfa 103 teki alıştırmaları yapabilen yardımcı olabilir mi?

Aciiil. Hemen yardımcı olursanız seviniriim.
    crasday bunu beğendi.
  6. Moderatör Uğur

Moderatör Uğur Üye

Beğenileri:
    494
    Ödül Puanları:
    64
    Lütfen acil kelimesini kullanma senin iyilğin için
    crasday ve huker48 bunu beğendi.
  7. huker48

huker48 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    din kültürü ve ahlak bilgisi 73.sayfa cevapları aciiiillllllllllll :(:(:(:(:(
    crasday bunu beğendi.
  8. prenses_14

prenses_14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teseekkürrrlerr

Çok teşekkür ederiiim çook yardımcı oldunn. :330:
  9. prenses_14

prenses_14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    din kültürü 8.sınıf değerlendirme cewapları 83. sayfa aciiill lazım yapan warsa yazsınn lütfennn :cry:
  10. кяσηι¢ вєℓα

кяσηι¢ вєℓα Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

din kültürü 8.sınıf değerlendirme cewapları 83. sayfa aciiill lazım yapan warsa yazsınn lütfennn :cry:
    Genişletmek için tıkla...
    Hangi yayın bende MEB yayınları var. Sanırım seninki MEB değil. Çünkü sayfa 83'te soru felan yok :D eğer soruları yazarsan cevaplarım...:)

Sayfayı Paylaş