DİY (Kendin yap) Projem.- 1

Konu 'Moda' bölümünde Moderatör Yasemin tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Yasemin

Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

Havalar soğudukça alternatifler çoğalıyor . Misal ben bu tarz kolluklar kullanmayı seviyorum :)
    Yabancı dizileri takip edenler bilir, genelde oralarda karşıma çıkan bu kolluklar yaz/kış kullanılabilir...
    Ben çok sevdim, hatta biraz daha modifiye edilip uclarına tüy, pul, boncuk zevkinize göre ekleme yapabilirsiniz :)

Peki bize bu uygulama için neler lazım ?

Görüldüğü üzere son derece uygun bir maliyetle basit bir kolluk yapımı anlatacağım !

İlk olarak çorapları bilek ile topuk kısmı arasından kesip uzun mevcut parçalar haline getirmek :) Burası oldukça basit...

Ayırdığımız bu parcanın lastikli kısmından aşağıya ince uçlu makas ile 2 yada 3 cm uzunluğunda kesit alıyoruz! Parmağımızın bu kısımdan geçip geçmediğini kontrol ediyoruz, eğer dar ise yarım cm daha açarak eğer büyük ise dikişle yarım cm kapatarak işleme devam ediyoruz!

Yukarıda görselden anlayacağınız üzere kestiğimiz yer kendini atmasın diye iplikle kenarlarından geçmemiz gerekiyor.. Bu işlem sırasında eğer atılan ilk kesit parmağınıza büyük geldi ise kapatarak düzeltebilirsiniz :)

Hepsii bu ;)
    Eğer bu gözünüze çok sade görünüyorsa başta söylediğim gibi üzerinde bir çok oynama yaparak , ruhunuza uygun kolluklar yapabilirsiniz :)
    üstelik en fazla 5 TL' ye !!!
  2. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113
  3. Moderatör Yasemin

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113
    Evet zaten satılıyorlar. Diy projelerinin asıl amacı ucuz yoldan modayı yakalamaktır.

Sayfayı Paylaş