DİY Projem-3.

Konu 'Moda' bölümünde Moderatör Yasemin tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Yasemin

Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

Peki bize neler gerekli ?
    Ayakkabı
    Yaprak Varak ( ahşap boyama malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz )
    Vernik sprey
    Beyaz kalem
    Derby yapıştırıcı
    Sünger

1 ) İlk işlem, bu uygulama için ucunda ne kadar genişlikte istediğinize karar verip, kalemle iki kısmı eşit şekilde çizmek ..

2 ) Kalemle çizdiğimiz kısmı yapıştırıcıyı ne çok kalın nede çok ince olmayacak şekilde,yeterli miktarda sürüyoruz !

3 ) Satın almış olduğunuz yaprak varaklar ( bilmeyen için söylüyorum ) incecik ve çok hassas yapıda oluyor. Bu nedenle kontrollü hareketlerle , yapıştırıcı sürdüğümüz kısma yerleştiriyoruz !

4 ) Evinizde mevcut herhangi bir süngeri yavaş hareketlerle '' pııt pııt '' diye tabir ettiğim işlemi yaparak, varağın iyice oturmasını sağlıyoruz !

5 ) Varaktan artan kısımları, dikkatlice ayırıyoruz .. Bu kısımda yanlış bir hareketle fazla yırtılma olursa telaş yapmayın, hemen aynı varakla yamalayın.:D

6 -)Sprey vernikle ayakkabıya gelmeyecek şekilde koruyucu bir flim tabakası oluştursun diye uyguluyoruz! Ben bir kat uygulayıp kuruttuktan sonra 2 kez daha aynı vernikleme işlemini yaptım, işimi sağlama almak açısından

İşte sonuç :)
    Bu uygulamayı çok farklı şekilde yapabilirsiniz, mesela ayakkabıların üzerine şekiller çizip varakla kaplayabilirsiniz.. Yaprak varakların çeşitli renkleri var çünkü :)

Sorusu olan?
  2. Moderatör Yasemin

Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

Sayfayı Paylaş