Dpü'de Fizyoterapi Günleri

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Kütahya Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından düzenlenen "Dumlupınar Fizyoterapi Günleri Fizyoterapide Güncel Gelişmeler" etkinliği Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda başladı. Etkinliğe, Prof.Dr.Uğur Cavlak, Doç.Dr.Suat Erel, Yrd.Doç.Dr. Ferruh Taşpınar, Yrd.Doç.Dr. Betül Taşpınar, Dr. Fizyoterapist Bülent Elbasan, Uzm.Fzt. Nilay Yürekdeler Şahin konuşmacı olarak katıldı.

  "Fizyoterapi iş garantisi olan branş"

  Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan, Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Osman Genç, Fizyoterapinin iş garantisi olan bir branş olduğunu söyledi.

  Prof.Dr.Osman Genç, fizik tedavi uzmanlarına verilen yetkinin henüz olmadığını ancak yakın zamanda bunun değişeceğine inandığını belirterek fizyoterapi'nin önemini vurguladı ve örnekler verdi.

  Tamamlayıcı tıpa ilgisinin olduğunu kaydeden Prof.Dr.Osman Genç, YÖK'ten izin alarak "Tamamlayıcı Tıp Merkezi'nin" kurulduğunu söyledi.

  "DPÜ'den 500 Fizyoterapist mezun oldu"


  Dumlupınar Fizyoterapi Günlerini geleneksel olarak her yıl yaptıklarını, uluslararası katılımcılarla daha kapsamlı programlar yapmayı hedeflediklerini belirten Kütahya Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Feruh Taşpınar, "Mesleğimizin gün geçtikçe layık olduğu yere geleceğini düşünüyoruz. Kütahya fizyoterapi açısından gelişmiş bir şehir."dedi.

  Yrd.Doç.Dr. Taşpınar,

  Kütahya'da


  fizyoterapi alanında hizmet veren özel fizik hastanelerinin yanı sıra Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesinin bulunduğunu, bu hastanenin Türkiye'nin en önemli hastanelerinden biri olduğunu söyledi.

  Kütahya'da günde binden fazla hastanın fizik tedavi hizmeti aldığını kaydeden Taşpınar, gelen hastaların yüzde 40'ının, 50'sinin il dışından geldiğini ifade etti.

  Taşpınar, DPÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünün her geçen gün geliştiğini belirterek, Sağlık Bilimi Enstitüsü'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalını kurulduğunu, yüksek lisans ve doktora eğitimi verilmeye başlanacağının müjdesini verdi.

  Türkiye'de altı bin fizyoterapist bulunduğunu hatırlatan Taşpınar, 500 fizyoterapistin Dumlupınar Üniversitesi'nden mezun olduğunu sözlerine ekledi.

  Etkinlik, Fizyoterapide Güncel Gelişmelerin ele alındığı konferanslarla devam etti.

  (EFE)

Sayfayı Paylaş