DUA nin Faydalari!!!

Konu 'Dini Bilgiler' bölümünde {{FuZuLi}} tarafından paylaşıldı.

1. {{FuZuLi}}

{{FuZuLi}} Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    6

1-Dua Allah'tan hidayet ve başarı talebidir. Dua insanı başarıya ulaştırıyor.

2- Rızık genişlemesine, sağlığın artmasına, ömrün bereketlenmesine vesile olur.

3-Dua, hazinesi onsuz, kerem ve ihsanı bol olan Allah'tan istemektir. O, bir şeye ol deyince olur.
    Bir isteği yrine getirmekle hazinesi eksilmez.

4- Dua edeni, Allah'ın rahmeti kuşatır. Allah'ın ihsanı ve Yardımı ona yönelir.

5- Dua eden, Allah 'a itaat etmiş olur. Duayı terk etmek günahtır. Allah'a karşı kibirlenmektir.

6- Genişlik ve sağlık zamanında dua etmek, drlık ve hastalık zamanlarında fayda verir.

7- Allah, kulunun çok ve ısrar ile dua etmesini sever.

8- Dua hayrı çeker, zararı savar.

9- Dua eden, duasının yararını ya hayatında, ya da öldükten sonra muhakkak görür.

10- Her dua, Allah'ın indinde muhafaza edilir, karşılığı ya dünya da, yada ahirette verilir.

11- Dua öyle kerim bir zattan istenmektedir ki, O kendisine açılan elleri boş döndürmekten utanır.

12- Dua insanı beladan korur., inmiş ve inecek olan usibetlere karşı bir kalkandır. Belaların etkisini azaltır.

13- Kaza ile dua arasında bir çarpışma olur. Dua kazanın acı etkilerini önler, gücünü azaltır.

14- Dua, Kadr-i Mutlak'a karşı son derece küçülme, hudu ve huşu'dur. Bu küçülme ve huşu, Kerem ve rahmeti sonsuz olan Allah'ım rahmetini celbeder. Bunun için dua ibadetin özü kabul edilmiştir.

15- Dua, düşmanların düzenlerini bozar, üzüntü ve sıkıntıları defeder. İnsan ruhunu tasalardan arıtıp temizler.
    Özel Üye Esra ve Moderatör Gül bunu beğendi.
  2. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    Dua eden, Allah 'a itaat etmiş olur. Duayı terk etmek günahtır. Allah'a karşı kibirlenmektir.

dua çok önemli bir ibadet
  3. Moderatör Gül

Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    973
    Ödül Puanları:
    0
    11- Dua öyle kerim bir zattan istenmektedir ki, O kendisine açılan elleri boş döndürmekten utanır.

çok teşekkürler paylaşım için
    aslında hiç birimiz çaresiz degiliz.elimizi açıp bir iki söz söylemek allaha....neler kazandırır bizlere ;) :)
  4. beni_bırakma

beni_bırakma Üye

Beğenileri:
    248
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler paylaşım için
  5. harbikızemine

harbikızemine Üye

Beğenileri:
    859
    Ödül Puanları:
    114
    Dua öyle kerim bir zattan istenmektedir ki, O kendisine açılan elleri boş döndürmekten utanır.
    gercekten güzel
    emegine saglık
  6. beni_bırakma

beni_bırakma Üye

Beğenileri:
    248
    Ödül Puanları:
    0
    emeğine sağlık.

Sayfayı Paylaş