Dünyanın En İyi Üniversiteleri

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde S. Moderatör Uğur tarafından paylaşıldı.

1. S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36

Amerika'nın en çok satan dergilerinden US News dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasını yayınladı. Dünyada birçok farklı kurum benzeri sıralama yapıyor. Ancak US News'in kaynağı Mezun.com'un da birlikte çalıştığı Avrupanın en büyük araştırma şirketi QS'in sıralaması. Akademik başarıları, eğitim kaliteleri, öğrenci memnuniyeti, araştırma sayıları, öğrenci başına düşen öğretim görevlisi sayısı, kampüs standartları, giriş koşulları, mezuniyet sonrası iş bulma kolaylığı ve maaşlar gibi kriterlere göre "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" belirlendi.
    Sıralamaların en üstündeki üniversitelerin lisans veya yüksek lisans programlarına giriş yapmak oldukça zordur. Ayrıca, sıralamalar genel akademik değerlendirmelere göre yapılmaktadır. Oysa, genel sıralamalarda arka sıralarda yer alan bir üniversite, spesifik bir konuda ülkesinde hatta dünyada en iyilerden birisi olabilir. Bu nedenle sıralamalara çok bağlı kalarak başvuru yapılması tavsiye edilmez. Ayrıca, akademik olarak başarılı olan bir öğrenci en üsteki üniversitelere başvuru yapsa dahi burslu kabul alması çok zor olabilir. Başarılı bir öğrenci sıralamalarda geride olan üniversitelere başvuru yaparsa burslu eğitim fırsatı elde edebilir.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

melike94 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş