Düşüncelerinize ihtiyacım var!!!!

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde okyanasuya tarafından paylaşıldı.

1. okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba arkadaşlar ben bu yıl YGS-LYS ye girdim sınavlarım hiç beklediğim gibi geçmedi kötü bir öğrenci değildim ama sonuçlarım kötü geldi her neyse sonuçlar açıklandı tutan birçok yer var ama benim hayalimde sene başından beri olan psikoloji,PDR,hukuk bunlar arasında değil. Üniversiteler arasında eleme yapıp(puanım yettiğince)iki üniversite arasında kaldım.Biri Uludağ üniversitesi uluslararası ilişkiler diğeri ise Zonguldak Bülent Ecevit üniversitesi Deniz İşletmeleri Yönetimi ikisinden birini seçmek istiyorum ama bir türlü tercih yapamıyorum.Çünkü ikisininde artı ve eksi yönleri var eğer uludağ üniversitesini seçersem iyi bir üniversitede ve iyi bir şehirde yaşayacağım sosyal aktiviteleri fazla kampüs imkanı on numara bunlar artı yönleri eksi yönleri ise neredeyse her üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümü var ve her yıl binlerce mezun veriyor ve uludağ üniversitesindeki uluslararası ilişkiler türkçe. Eğer deniz işletmelerini seçersem Türkiyede bu bölümün olduğu 3 üniversite var ve toplamda her yıl sadece 300 civarı mezun veriyor iş bulma imkanı yüksek eğitim ingilizce değil ama ingilizce hazırlık var(uludağ üniversitesinin uluslararası ilişkilerinde varmı bilmiyorum) sanırım derslerde uygulama eğitimide var tam emin değilim ama birde ülkemiz deniz konusunda daha yeni gelişmeye başlayan bir ülke ülkemiz geliştikçe bu bölümden mezun olan öğrencilere daha fazla ihtiyaç duyulacak(Deniz İşletmeleri Yönetimi bölümü bilmeyen arkadaşlar için söylüyorum kaptanlık gibi bir bölüm değil geminin anlaşmalarını sözleşmelerini gelir giderini inceliyor aynı şekilde limanlardada çalışabiliyor ) ama kötü yanı okul Zonguldakta değil Eğrelide Eğreliye daha öce gitmiştim güzel biryer kendine göre gelişmiş ama üniversitenin kampüs olanağı yokmuş yada çok sınırlıymış ve en çok aklıma takılan konu okul fakülte değil yüksekokul olarak geçiyor YGS den aldığı için ama 4 senelik hatta 4+1 senelik hazırlık zorunlu kafam çok karışık hangisine gitsem konusunda hangisine gidersem gideyim ilk yılımdan sonra (eğreli olursa hazırlıktan sonra)yurt dışında bir dil okuluna gitmeyi planlıyorum Allah nasip ederse. Bu okullar hakkında bilgisi olan bölümler hakkında bilgisi veya düşüncesi olan arkadaşlarım benimle düşüncelerini paylaşırlarsa çok sevinirim bazen diyorum otur bir sene daha hazırlan ama kendimi ona hazır hissetmiyoru kafam çok karışık. :confused: :cry:

Biraz fazla uzattım yardımlarınız için şimdiden çoook teşekkürler :) :330:
    tphilsteas, lophillliell ve alonndaund bunu beğendi.
  2. Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    Üniversiteler ve bölümlerden pek bi bilgim yok açıkcası,
    Benim de hayalim Psikoloji olduğu için bu yıl gitmedim bende .
    Okul öncesi öğtermenliğini kazandım hatta ama gitmedim.
    Bir yıl kaybedebilirim ama ömür boyu sevmediğim bi mesleği yapamam diye düşündüm..
    Eğer gerçekten istemediğin bi mesleği yapabileceksen hakkında hayırlısı olsun Akradasım..
  3. kitapkurdu

kitapkurdu İnsanlar kıyıcıydılar, kitaplara kaçtım. Özel Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    113
    ya bu bence senin kendini geliştirmenle ilgili biliyor musun..
    bende şuan seçtiğim bölümüme pek hevesle yerleşmedim ama ileride kendimi geliştirebilmem için çok fırsat var önümde. bence önünde fırsatlar olan hangisiyse onu seçmelisin ve tabi ki severek yapabileceğini düşündüğünü.

Sayfayı Paylaş