düzensizlik başa bela

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde btl-1905 tarafından paylaşıldı.

1. btl-1905

btl-1905 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşalar ben çok düzensizim yani bir programın yok. sabah yapıyorum akşam bozuluyo ne yapmam gerek benim :shy:
  2. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    Rehberlik hocana danış , kimse kendi yaptıgı programı uygulayamaz :)
  3. btl-1905

btl-1905 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    oda kesin yardım eder
  4. İlovves

İlovves Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ve asla saatli bir program hazırlama bence..Mesela saat 18.00-19.00 arası matematik çalışacak diye kesin yargılar oymak yerine bugün kesin 1 saat matematik ve fizik çalışılacak tründen ayarlarsan uygulamaktada bir sıkıntı çekmezsin :))
  5. Moderatör Yasemin

Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113
    Sadece şöyle bir kuralın olsun :

- Mesela gün de 2 saat çalışma şartı olsun. Ama saatleri sen uydur gibi gibi .
    Olamaz mı ?
  6. Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44
    Kendimden biliyorum , ben asla kendi yaptıgım ders programını uygulayamam. Hocana danışmassan,başkasına danış..Ne biliyim , bir bilene işte.
  7. melihtumer96

melihtumer96 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29
    Arkadaşım saatle programla ne işin var ki?Günlük 2 saat ders çalışılacak.Böyle bir düşünce var mı?Mantıklı mı böyle bir saat koymak?Bir gün kafan rahattır, işin-ödevin yoktur veya hava bulanıktır gidecek yerin yoktur.Oturur 3-4 saat çalışırsın.Başka gün hava güzeldir,okuldan yorgun gelmişsindir(amiane bir tabir ile kafan bir milyon olmuştur) ve ödevin çoktur.Ödevi yapar yapmaz dışarı fırlamak istersin.Şimdi o psikolojide değil 2 saat yarım saat zor yaparsın ve onu da anlamazsın.Bu nedenle kendini o kadar fazla planla programla kasma.Ayrıca mesela pazartesi matematik-fizik salı kimya filan böyle yapma.Bugün tüm biyoloji konuların yığılmıştır,konu eksiğin çoktur ve kimyadan çalışacağın birşey yoktur.Tüm konuları biliyorsundur.Şimdi sen bugün kimya günü diye kimya çalışırsan hem biyoloji daha fazla birikir, hem de bildiklerinin üzerinden bir daha geçtiğin için bugünü boş geçirmiş olacaksın.Eğer üniversite sınavı derdin henüz yok ve dersaneye gitmiyorsan o gün okulda yaptığınız konuları tekrar et ve yarının konularına hazırlık yap.Alanım olduğu için hem fenden örnek veriyorum kusura bakma.Şimdi yarının konusunu öğren demiyorum.Mesela biyoloji de glikoliz,fosfogliseraldeit,nad,fad,sitokrom kimya da eloktrot,anot,katot,elektromagnetik spektrum(10.sınıf olduğun için konularından örnek veriyorum) gibi sana yabancı gelen kelimeleri öğren.Faraday ne diyor:Elektrotlarda toplanan madde miktarı ile devreden geçen akım miktarı doğru orantılıdır.diyor.Burada elektrotun manasını bilmezsen bu kanunu anlayamazsın.Söyleyeceklerim bundan ibaret.İyi forumlar.
  8. btl-1905

btl-1905 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş